طرز تهیه انواع خوراک (25)

طرز تهیه:نخست قارچ ها را ورقه کنید و با کمی روغن تفت دهید و کنار بگذارید سپس پیاز خرد شده و گوشت چرخ کرده را با کمی روغن تفت دهید.
طرز تهیه: سینه مرغ را ۲ سانتی خرد کنید.پیازهای خلالی را در روغن تفت دهید .سبک که شد مرغ را اضافه کنید و بگذارید سرخ شود. فلفل قلمی را اضافه کنید و کمی تفت دهید.
طرز تهیه: فر را تا دمای 175 درجه فارنهایت گرم کنید. فیله ها را روی سینی فر بچینید و در فر کباب کنید. کباب کردن فیله های بزرگ حدودا 20 الی 30 دقیقه طول می کشد. وقتی مرغ را بیرون آوردید، دمای فر را برای مرحله ی بعد به 200 درجه افزایش دهید.
طرز تهیه: فر را روی 200 درجه سانتیگراد قرار دهید. سینه های مرغ را به مکعب های 2 سانتیمتری خرد کنید. مرغ های خرد شده را داخل کاسه بزرگ یا زیپ کیپ بریزید. مرغ های خرد شده را داخل آن بریزید و تمام سبزیجات و ادویه ها را اضافه کنید و خوب ترکیب کنید.
طرز تهیه:پیازها را بصورت خلالی ریز کنید و درون روغن تفت دهید تا طلایی شود. نصف پیازداغ ها را کنار بگذارید و نصف دیگر پیاز داغ ها را به همراه گوجه فرنگی هایی که ریز خرد کرده اید تفت دهید تا اب گوجه فرنگی ها تمام شود.
طرز تهیه: بادمجانها را پوست بگیرید و به صورت مکعبی خرد کنید. پیاز و سیر را خرد کنید و روغن را در تابه ای بریزید و تفت دهید. وقتی سرخ شدند، بادمجان را اضافه کنید و هم بزنید تا تقریبا قهوه ای و نیمه سرخ شوند.
طرز تهیه: از این غذا آسونتر، خودشه. فقط کافیه لوبیا رو چند ساعت توی آب خیس کنید و اگر تونستید یکی دو بار آبش رو عوض کنید. به این ترتیب سبک تر می شه و کسانی که ناراحتی معده دارند هم می تونند از این غذا بخورند.
طرز تهیه: دو عدد سيب زمينی متوسط را خرد کرده با روغن تفت می دهيم و قبل از سرخ شدن 300 گرم قارچ و دو عدد فلفل دلمه ای خرد شده را داخل آن ريخته و تفت می دهيم.سپس مقداری پياز داغ، زردچوبه، نمک، فلفل و يک قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی به آن می افزاييم بعد سه عدد تخم مرغ و در صورت نياز کمی سير روی آن می ريزيم بعد از مدت کوتاهی غذای ما آماده است.
طرز تهیه: پیاز خرد کرده را در کره سرخ کنید و قطعات دل و جگر و قلوه را با پیاز مخلوط کرده به سرخ کردن ادامه دهید. گوجه‌فرنگی را در آب گرم گذاشته پوستش را درآورده و آن را به مخلوط فوق اضافه کنید آب لیموترش، نمک و فلفل و قدری آب در آن ریخته روی حرارت ملایم به مدت 30 دقیقه بپزید.