طرز تهیه خوراک لوبیا سبز در روغن زیتون : لوبیا سبز ها را پاک کرده و بشوئید. سپس هر کدام را دو نصف کنید. روغن را در ماهی تابه ریخته، لوبیا سبز، گوجه‌فرنگی، شکر، نمک و آب را درون ماهی تابه ریخته در ماهی تابه را رویش بگذارید و به مدت یک ساعت بپزید.
طرز تهیه سیب زمینی گووچه: گوشت را در مقدار زیادی آب بجوشانید وقتی که آب جوش آمد، آب آن را در ظرف دیگر خالی کرده و گوشت را زیر شیر آب قرار بدهید.
طرز تهیه خوراک کاپوسکا: کره را در ماهی تابه آب کرده و گوشت را قطعه قطعه کنید و آن را همراه با پیاز در ماهی تابه تفت دهید. به مدت 30 دقیقه بپزید و گاهی هم همش بزنید.
طرز تهیه خوراک عدس با گوشت چرخ کرده :عدس را شبانه خیس کنید. سپس آبش را دور ریخته در یک ظرف که به حد کافی آب دارد ریخته به مدت 45 دقیقه روی حرارت ملایم بپزید. در ماهی تابه، کره را آب کرده و پیاز خرد شده را بمدت 15 دقیقه سرخ کنید.
طرز تهیه کباب باغچه‌بان: قطعات گوشت را در کره به حد کافی سرخ کنید و سپس پیاز خرد شده را به آن افزوده به مدت 20 دقیقه روی حرارت ملایم بپزید. سپس گوجه‌فرنگی خرد شده، فلفل، یک لیوان آب و نیم قاشق چای خوری نمک را به آن افزوده به مدت یک ساعت بپزید.
طرز تهیه: کره را آب کنید. تخم های فلفل را درآورده و آن را ریز خرد کنید. پوست گوجه‌فرنگی را کنده و تخم آن را درآورده قطعه قطعه‌اش کنید قطعات گوجه‌فرنگی را روی کره‌ای که در ماهی تابه ریخته‌اید بریزید و به مدت هفت الی هشت دقیقه بپزید.
طرز تهیه: پیاز را دو نصف کرده و هر یک از آنها را به قطعات باریک ببرید. سپس قطعات پیاز آماده شده را در یک کاسه بریزید و رویش نمک بپاشید و خرده‌های پیاز را با دست فشار بدهید تا آبش خارج شود. این عمل را دوبار تکرار کنید. جعفری را خرد کرده و آن را به پیاز اضافه کنید.
طرز تهیه: ساقه بادمجان را جدا کرده و پوستش را بکنید. هر بادمجان را چهار قسمت کنید و رویش نمک بپاشید و مدت 30 دقیقه کنار بگذارید. سپس آب روی بادمجان‌ها ریخته و قدری فشار بر آن وارد آورده قطعات بادمجان را در ماهی‌تابه سرخ کنید.
طرز تهیه: لوبیا سبز را پاک کرده و ریشه‌های آن را در آورید. گوجه‌فرنگی را پوست کنده و آن را تکه تکه کنید و یک قاشق سوپخوری کره را در روغن داغ کن آب کرده لوبیا سبز و گوجه‌فرنگی خرد کرده را رویش ریخته و در آن را گذاشته مدت 15 الی 20 دقیقه روی حرارت ملایم بپزید.
طرز تهیه: پیاز خرد کرده را در کره سرخ کنید و قطعات دل و جگر و قلوه را با پیاز مخلوط کرده به سرخ کردن ادامه دهید. گوجه‌فرنگی را در آب گرم گذاشته پوستش را درآورده و آن را به مخلوط فوق اضافه کنید آب لیموترش، نمک و فلفل و قدری آب در آن ریخته روی حرارت ملایم به مدت 30 دقیقه بپزید.
صفحه1 از2