طرز تهیه انواع خوراک (29)

طرز تهیه: پیاز را دو نصف کرده و هر یک از آنها را به قطعات باریک ببرید. سپس قطعات پیاز آماده شده را در یک کاسه بریزید و رویش نمک بپاشید و خرده‌های پیاز را با دست فشار بدهید تا آبش خارج شود. این عمل را دوبار تکرار کنید. جعفری را خرد کرده و آن را به پیاز اضافه کنید.
طرز تهیه: ساقه بادمجان را جدا کرده و پوستش را بکنید. هر بادمجان را چهار قسمت کنید و رویش نمک بپاشید و مدت 30 دقیقه کنار بگذارید. سپس آب روی بادمجان‌ها ریخته و قدری فشار بر آن وارد آورده قطعات بادمجان را در ماهی‌تابه سرخ کنید.
طرز تهیه: لوبیا سبز را پاک کرده و ریشه‌های آن را در آورید. گوجه‌فرنگی را پوست کنده و آن را تکه تکه کنید و یک قاشق سوپخوری کره را در روغن داغ کن آب کرده لوبیا سبز و گوجه‌فرنگی خرد کرده را رویش ریخته و در آن را گذاشته مدت 15 الی 20 دقیقه روی حرارت ملایم بپزید.
طرز تهیه: پیاز خرد کرده را در کره سرخ کنید و قطعات دل و جگر و قلوه را با پیاز مخلوط کرده به سرخ کردن ادامه دهید. گوجه‌فرنگی را در آب گرم گذاشته پوستش را درآورده و آن را به مخلوط فوق اضافه کنید آب لیموترش، نمک و فلفل و قدری آب در آن ریخته روی حرارت ملایم به مدت 30 دقیقه بپزید.
طرز تهیه:نخست قارچ ها را ورقه کنید و با کمی روغن تفت دهید و کنار بگذارید سپس پیاز خرد شده و گوشت چرخ کرده را با کمی روغن تفت دهید.
طرز تهیه: سینه مرغ را ۲ سانتی خرد کنید.پیازهای خلالی را در روغن تفت دهید .سبک که شد مرغ را اضافه کنید و بگذارید سرخ شود. فلفل قلمی را اضافه کنید و کمی تفت دهید.
طرز تهیه: فر را تا دمای 175 درجه فارنهایت گرم کنید. فیله ها را روی سینی فر بچینید و در فر کباب کنید. کباب کردن فیله های بزرگ حدودا 20 الی 30 دقیقه طول می کشد. وقتی مرغ را بیرون آوردید، دمای فر را برای مرحله ی بعد به 200 درجه افزایش دهید.
طرز تهیه: فر را روی 200 درجه سانتیگراد قرار دهید. سینه های مرغ را به مکعب های 2 سانتیمتری خرد کنید. مرغ های خرد شده را داخل کاسه بزرگ یا زیپ کیپ بریزید. مرغ های خرد شده را داخل آن بریزید و تمام سبزیجات و ادویه ها را اضافه کنید و خوب ترکیب کنید.
طرز تهیه:پیازها را بصورت خلالی ریز کنید و درون روغن تفت دهید تا طلایی شود. نصف پیازداغ ها را کنار بگذارید و نصف دیگر پیاز داغ ها را به همراه گوجه فرنگی هایی که ریز خرد کرده اید تفت دهید تا اب گوجه فرنگی ها تمام شود.
طرز تهیه: بادمجانها را پوست بگیرید و به صورت مکعبی خرد کنید. پیاز و سیر را خرد کنید و روغن را در تابه ای بریزید و تفت دهید. وقتی سرخ شدند، بادمجان را اضافه کنید و هم بزنید تا تقریبا قهوه ای و نیمه سرخ شوند.