×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 45
اگر شما هم به دنبال شیوه ی جدیدی برای پختن مرغ هستید و از غذاهای تکراری خسته شده اید پیشنهاد میکنم با تک آشپز همراه باشید.
طرز تهیه:   برای تهیه خوراک لوبیا سبز در روغن زیتون، لوبیا سبز ها را پاک کرده و بشوئید.   سپس هر کدام را دو نصف کنید.   روغن را در ماهی تابه ریخته، لوبیا سبز، گوجه‌فرنگی، شکر، نمک و آب را درون ماهی تابه ریخته   درب ماهی تابه را بگذارید و به مدت یک ساعت بپزید.
طرز تهیه:   برای تهیه سیب زمینی گووچه، گوشت را در مقدار زیادی آب بجوشانید.   وقتی که آب جوش آمد، آب آن را در ظرف دیگر خالی کرده و گوشت را زیر شیر آب قرار بدهید.
طرز تهیه:   برای تهیه خوراک کاپوسکا، کره را در ماهی تابه آب کرده.   و گوشت را قطعه قطعه کنید.   و آن را همراه با پیاز در ماهی تابه تفت دهید.   به مدت 30 دقیقه بپزید و گاهی هم همش بزنید.
طرز تهیه:   برای تهیه خوراک عدس با گوشت چرخ کرده، عدس را شبانه خیس کنید.   سپس آبش را دور ریخته و در یک ظرف که به حد کافی آب دارد ریخته به مدت 45 دقیقه روی حرارت ملایم بپزید. در ماهی تابه، کره را آب کرده و پیاز خرد شده را بمدت 15 دقیقه سرخ کنید.
طرز تهیه:   برای تهیه کباب باغچه‌بان، قطعات گوشت را در کره به حد کافی سرخ کنید.   و سپس پیاز خرد شده را به آن افزوده به مدت 20 دقیقه روی حرارت ملایم بپزید.   سپس گوجه‌فرنگی خرد شده، فلفل، یک لیوان آب و نیم قاشق چای خوری نمک را به آن افزوده به مدت یک ساعت بپزید.
  طرز تهیه:   برای تهیه خوراک تخم‌مرغ با فلفل، کره را آب کنید.   تخم های فلفل را درآورده و آن را ریز خرد کنید.   پوست گوجه‌فرنگی را کنده و تخم آن را درآورده.   قطعه قطعه‌اش کنید.   قطعات گوجه‌فرنگی را روی کره‌ای که در ماهی تابه ریخته‌اید بریزید.   و به مدت هفت الی هشت دقیقه بپزید.
طرز تهیه:   برای تهیه جگر سیاه بریان شده، پیاز را دو نصف کرده و هر یک از آنها را به قطعات باریک ببرید.   سپس قطعات پیاز آماده شده را در یک کاسه بریزید و رویش نمک بپاشید.   و خرده‌های پیاز را با دست فشار بدهید تا آبش خارج شود.   این عمل را دوبار تکرار کنید.   جعفری را خرد کرده و آن را به پیاز اضافه کنید.
طرز تهیه:   برای تهیه خوراک جوجه با بادمجان، ساقه بادمجان را جدا کرده و پوستش را بکنید.   هر بادمجان را چهار قسمت کنید و رویش نمک بپاشیدو مدت 30 دقیقه کنار بگذارید.   سپس آب روی بادمجان‌ها ریخته و قدری فشار بر آن وارد آورده   قطعات بادمجان را در ماهی‌تابه سرخ کنید.
طرز تهیه:   برای تهیه خوراک لوبیا سبز با گوشت چرخ کرده، لوبیا سبز را پاک کرده و ریشه‌های آن را در آورید.   گوجه‌فرنگی را پوست کنده و آن را تکه تکه کنید.   و یک قاشق سوپخوری کره را در روغن داغ کن آب کرده.   لوبیا سبز و گوجه‌فرنگی خرد کرده را رویش ریخته.   و در آن را گذاشته مدت 15 الی 20 دقیقه روی حرارت ملایم بپزید.
طرز تهیه:   برای تهیه خوراک جگر و قلوه، پیاز خرد کرده را در کره سرخ کنید.   و قطعات دل و جگر و قلوه را با پیاز مخلوط کرده به سرخ کردن ادامه دهید.   گوجه‌فرنگی را در آب گرم گذاشته پوستش را درآورده.   و آن را به مخلوط فوق اضافه کنید.   آب لیموترش، نمک و فلفل و قدری آب در آن ریخته.   روی حرارت ملایم به مدت 30 دقیقه بپزید.
طرز تهیه:   برای تهیه خوراک اسفناج و پنیر، نخست قارچ ها را ورقه کنید و با کمی روغن تفت دهید و کنار بگذارید.   سپس پیاز خرد شده و گوشت چرخ کرده را با کمی روغن تفت دهید.
طرز تهیه:   برای تهیه واویشکای مرغ، سینه مرغ را ۲ سانتی خرد کنید.   پیازهای خلالی را در روغن تفت دهید.   سبک که شد مرغ را اضافه کنید و بگذارید سرخ شود.   فلفل قلمی را اضافه کنید و کمی تفت دهید.
طرز تهیه:   برای تهیه کاسرول مرغ فلورانس، فر را تا دمای 175 درجه فارنهایت گرم کنید.   فیله ها را روی سینی فر بچینید و در فر کباب کنید.   کباب کردن فیله های بزرگ حدودا 20 الی 30 دقیقه طول می کشد.   وقتی مرغ را بیرون آوردید، دمای فر را برای مرحله ی بعد به 200 درجه افزایش دهید.
طرز تهیه:   برای تهیه خوراک مرغ و سبزیجات در فویل، فر را روی 200 درجه سانتیگراد قرار دهید.   سینه های مرغ را به مکعب های 2 سانتی‌متری خرد کنید.   مرغ های خرد شده را داخل کاسه بزرگ یا زیپ کیپ بریزید.   مرغ های خرد شده را داخل آن بریزید و تمام سبزیجات و ادویه ها را اضافه کنید و خوب ترکیب کنید.
  طرز تهیه:   برای تهیه خوراک لوبیا چیتی، پیازها را بصورت خلالی ریز کنید و درون روغن تفت دهید تا طلایی شود.   نصف پیازداغ ها را کنار بگذارید.   و نصف دیگر پیاز داغ ها را به همراه گوجه فرنگی هایی که ریز خرد کرده اید تفت دهید تا آب گوجه فرنگی ها تمام شود.
طرز تهیه:   برای تهیه یتیمچه، بادمجان ها را پوست بگیرید و به صورت مکعبی خرد کنید.   پیاز و سیر را خرد کنید و روغن را در تابه ای بریزید و تفت دهید.   وقتی سرخ شدند، بادمجان را اضافه کنید و هم بزنید تا تقریبا قهوه ای و نیمه سرخ شوند.
طرز تهیه:   برای تهیه خوراک لوبیا با قارچ، فقط کافیه لوبیا رو چند ساعت توی آب خیس کنید.   و اگر تونستید یکی دو بار آبش رو عوض کنید.   به این ترتیب سبک تر می شه و کسانی که ناراحتی معده دارند هم می تونند از این غذا بخورند.
طرز تهیه:   برای تهیه خوراک قارچ، دو عدد سيب زمينی متوسط را خرد کرده با روغن تفت می دهيم.   و قبل از سرخ شدن 300 گرم قارچ و دو عدد فلفل دلمه ای خرد شده را داخل آن ريخته و تفت می دهيم.   سپس مقداری پياز داغ، زردچوبه، نمک، فلفل و يک قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی به آن می افزاييم.   بعد سه عدد تخم مرغ و در صورت نياز کمی سير روی آن می ريزيم.   بعد از مدت کوتاهی غذای ما آماده است.    
طرز تهیه:   برای تهیه خوراک مرغ پرتقالی، ابتدا مرغ را با کمی کره سرخ میکنیم تا کاملا برشته شود.
طرز تهیه:   برای تهیه خوراک جگر و قلوه، پیاز خرد کرده را در کره سرخ کنید.   و قطعات دل و جگر و قلوه را با پیاز مخلوط کرده به سرخ کردن ادامه دهید.   گوجه‌فرنگی را در آب گرم گذاشته پوستش را درآورده.   و آن را به مخلوط فوق اضافه کنید.   آب لیموترش، نمک و فلفل و قدری آب در آن ریخته روی حرارت ملایم به مدت 30 دقیقه بپزید.
  طرز تهیه:   برای تهیه خوراک قلوه، قلوه‌ها را در آب شسته و با پارچه تمیزی خشک کنید.   سپس قسمت خارجی قلوه را که از غشای نازکی تشکیل شده با چاقو بکنید و بدور اندازید.   و قلوه‌ها را تکه تکه کنید.   کرفس، هویج و برگ بو را بصورت یک دسته درآورید.   و پیاز خرد کرده را در کره سرخ کنید و قطعات قلوه را به آن بیفزائید.
طرز تهیه:   برای تهیه خوراک گل کلم، گل کلم را خرد کنید.   و در کمی آب جوش ریخته، تخم‌مرغ را همزده با آرد حاج طرخان مخلوط نمائید.   سپس قدری نمک در آن ریخته گل کلم را به آن بیفزائید.   و تمام مخلوط را در ماهی‌تابه که قبلاً در آن داغ کرده‌اید بریزید و روی آتش بگذارید.   پس از آنکه دو طرفش پخته شد سیب‌زمینی را حلقه حلقه بریده آن را جداگانه سرخ کرده.   در موقع کشیدن خوراک فوق‌الذکر قطعات سیب‌زمینی را در اطرافش بگذارید.
   طرز تهیه:   برای تهیه خوراک کدو و جعفری، سیر، پیاز و جعفری را با هم مخلوط کنید.   و کدو را به اندازه دلخواه خرد کنید و در ته قابلمه بچینید.   و پیاز و سیر و جعفری را اضافه کنید.   روی آن روغن زیتون و آب همراه با نمک و فلفل ریخته، روی حرارت بمدت 20 دقیقه بپزید.
طرز تهیه:   برای تهیه خوراک ماهیچه، کره را در یک دیگ نسبتاً بزرگ آب کرده قطعات پیاز را در آن سرخ کنید.   تکه‌های گوشت را هم به آن افزوده مجدداً سرخش کنید.   هویج، تره، گوجه‌فرنگی، پوست لیمو ترش، آب لیمو ترش، نمک، فلفل، پاپریکا و آب را هم اضافه نمائید.   و درب دیگ را گذاشته مدت 15 دقیقه دیگر بپزید.   می‌توانید 2 قاشق آرد به مواد اضافه کنید.