طرز تهیه انواع مربا و ترشی (31)

طرز تهیه: خیارها را بشویید و آن ها را حلقه حلقه کنید. نیازی به گرفتن پوست خیار نیست. برای خیارشور بهتر است از خیارهای سفت استفاده کنید. پیازها را نیز پوست بکنید و ریز خرد کنید. سپس خیارها و پیازهای خرد شده را در یک آبکش بزرگ بریزید. به میزان دلخواه روی آن ها نمک بپاشید و با هم خوب مخلوط کنید. روی آبکش را تا آلودگی و حشرات به آن نفوذ نکند و اجازه دهید خیار و پیاز 1 ساعت در آبکش بمانند تا آب اضافی آنها خارج شود و خشک شوند.
طرز تهیه: زنجبیل را پوست کنده و به صورت خلالی خرد می‌کنیم، سپس آنها را سه مرتبه جوشانده و تلخی زنجبیل‌ها را می‌گیریم. شکر را با آب درون قابلمه‌ای ریخته، روی حرارت قرار داده و می‌گذاریم تا به مدت پنج دقیقه بجوشد.
طرز تهیه: گوجه ها را بشویید، پوست بکنید، دانه های آنها را خالی کنید و دور بریزید. سپس گوشت گوجه ها را به قطعات ریز خرد کنید. برای راحت کندن پوست گوجه ها می توانید چند دقیقه آنها را در آب جوش قرار دهید تا نرم شوند و پوستشان راحتتر جدا شود.
طرز تهیه: لیمو را شسته در دیگ در مقداری آب بمدت 15 دقیقه بجوشانید، سپس آبش را صاف کرده لیموها را در شیشه ریخته و رویش نمک پاشیده و درش را محکم بسته مدت یک هفته در آفتاب بگذراید. سیر و زیره را بکوبید و توی یک شیشه دیگر لیموترش را نصف کرده در شکم هر یک از آنها فلفل و زیره و سیر و نعناع را بریزید و سپس لیموهای فوق‌الذکر را در روغن مایع تفت بدهید. آن گاه لیموها را با روغن فوق‌الذکر در یک شیشه دیگر پر کرده مجدداً قدری سرکه برویش ریخته و آن را چند…
طرز تهیه: پیازها را پوست کنده آنرا در شیشه ریخته سپس نمک و سرکه و نعناع کوبیده را هم اضافه کرده بگذارید تا برسد.
طرز تهیه: سیب و گلابی را خرد کرده تخم‌‌هایش را در آورده دور بریزید، هسته سایر میوه‌جات را نیز در آورده دور بریزید، سپس همه‌ی میوه‌جات را در یک ظرف لعابی ریخته رویش سرکه تند ریخته مدت یک ساعت و نیم روی آتش ملایم بپزید و آن را مدام هم بزنید، بعد از یک ساعت و نیم از روی آتش برداشته بگذارید خنک شود. سپس با ادویه‌جات کوبیده و نمک مخلوطش کرده پس از 24 ساعت در شیشه پر کرده و در یک جای خنک از آن نگهداری کنید.
طرز تهیه: انگوری را که پوستش محکم است جدا کنید و آن را شسته در پارچه تمیزی خشکش نموده و کنار بگذارید، برای چند دقیقه سرکه و نمک را با هم مخلوط کرده بجوشانید و بگذارید سرد شود. سپس انگور را در بطری ریخته روی آن سرکه را بریزید و محکم درش را ببندید.
طرز تهیه: بادمجان را در فر 400 درجه فارنهایت بپزید تا بتوان آن را آسان پوست کند، پس از اینکه پوستش را کندید، آن را روی صافی بگذارید و رویش، وزنه سنگینی قرار دهید و مدت 12 ساعت به همین حال رهایش کنید. سیب‌زمینی را پوست کنده آن را در آب نمکدار بجوشانید. نرم که شد، آن را از آب خارج کرده پوستش را گرفته و قطعه قطعه اش کنید. لوبیا سبز را قطعه قطعه کرده آن را به مدت 5 دقیقه در آب نمکدار بجوشانید، گلها را از گل کلم جدا کرده و آن را مدت 5 دقیقه در…
طرز تهیه: تمامی صیفی جات را تمیز بشویید، خشک کنید. بادمجان، هویج و سیب زمینی ترشی را پوست بگیرید و سپس تمامی صیفی جات را ریز و یک اندازه خرد کنید. می توانید از ترکیبی از سبزیجات مانند نعناع، شوید، مرزه، ترخون، ریحان، گشنیز و جعفری استفاده کنید. سبزیجات را پاک کنید، تمیز بشویید و خشک کنید. سپس آن ها را ریز خرد کنید. از سبزی خشک هم می توانید استفاده کنید. مقدار سبزیجات ذکر شده در مواد، مقدار سبزیجات بعد از خرد شدن است.در صورت تمایل می توانید بادمجان را در میزان مساوی از سرکه و آب بپزید. در…
طرز تهیه: بادنجان را نصف کرده آن را در آب نمک‌دار جوشانده بیندازید و بگذارید مدت 12 الی 15 دقیقه بجوشد، سپس از صافی گذرانده و روی آن یک وزنه‌ی سنگین بگذارید تا آبش کاملاً از بین برود سپس داخل بادنجان را پر از ادویه‌جات کرده و آن را در بطری قرار دهید و رویش سرکه بریزید و درش را محکم ببندید، پس از چند روز سرکه بطری را دور ریخته و سرکه تازه در آن بریزید و در یخچال بگذارید. این ترشی برای مدت طولانی سالم باقی می‌ماند.
امارگیر سایت