طرز تهیه انواع خورشت و پلو (59)

طرز تهیه: ابتدا پیاز رنده شده را با مرغ سرخ میکنیم .ادویه، رب انار و رب گوجه را اضافه میکنیم. بعد از پخت کامل، انار دونه شده را اضافه میکنیم و به مدت ده دقیقه (در حدیکه دانه های انار له نشود) اجازه میدهیم با مرغ بپزد.
طرز تهیه: مرغ را به قطعات کوچک خرد کرده، همراه با پیاز رنده شده سرخ می کنیم. به مقدار کافی زردچوبه و کمی نمک هم اضافه می کنیم.
طرز تهیه: پياز را نگيني خرد كرده و تفت دهيد،سپس گوشت را با نمك و دارچين فلفل بپزيد تا كمي آب گوشت غليظ باقى بماند. برنج را خيس كرده آبكش كنيد،بادنجانها را سرخ كنيد،ماست،زرده تخم مرغ،زعفران،روغن مايع را با هم مخلوط كنيد و به مخلوط مقداري عرق هل و دارچين اضافه كنيد،كف ظرف نسوز را چرب كنيد.
طرز تهیه:پياز را در روغن فراوان ريخته و تفت دهيد تا سبك شود،گوشت را به همراه دارچين و زردچوبه و فلفل اضافه كنيد و حرارت دهيد تا رنگ گوشت تغيير كند،سپس نخودلپه ى خيس شده و رب را اضافه كنيد و مقدارى تفت دهيد.
طرز تهیه:مرغ را شسته و آن را با پیاز سرخ کرده و در دو لیوان آب بپزید. سپس قارچهای شسته شده را در کمی روغن سرخ کرده و آرد به رویش ریخته پس از آنکه کمی تفتش دادید به مرغ اضافه کنید و آب لیموترش و زعفران سائیده شده و فلفل و نمک را هم در آن بریزید.
طرز تهیه:دم لوبیا را گرفته و آن را تکه‌ تکه کنید. پیاز را هم خرد کرده و گوشت را بشوئید و بگذارید بپزد. پیاز و لوبیا را سرخ کرده و کمی آب در آن بریزید تا لوبیا قدری نرم شود سپس گوشت را در آن ریخته قدری همش بزنید.
طرز تهیه: کدو را تراشیده و آن را به قطعات کوچک بریده رویش نمک پاشیده مدت 20 دقیقه کنار بگذارید. نمک کدو را با آب شسته و با دستمال کاغذی خشکش نموده، پس از ریختن روغن در ماهی تابه آن را سرخ کنید. در یک ظرف دیگر روغن گرم کرده، قطعات گوشت و پیاز و ادویه را به آن بیفزائید و سرخش کنید.
طرز تهیه:پوست به را کنده تخمش را درآورده آن را قطعه‌قطعه کنید و کمی در کره سرخش نمائید. در یک ظرف دیگر کره را آب کرده، پیاز خرد شده، گوشت قطعه‌قطعه شده و ادویه را به آن اضافه کنید و روی حرارت ملایم بپزید.
طرز تهیه:کره را آب کرده، گوشت را با پیاز و ادویه سرخ کنید تا طلائی رنگ شود سپس آب و عصاره لیموترش را به آن افزوده و مدت 30 دقیقه روی حرارت ملایم بپزید.
طرز تهیه:گوشت خرد شده را با پیاز سرخ کنید و مقداری نمک اضافه کنید. در ظرفی جدا جعفری یا نعناع و کمی تره را ریز خرد کرده با کمی زردچوبه و روغن مخلوطش کنید و بگذارید برشته شود.

درباره ما

تک آشپز سایت جامع آموزش آشپزی است که شامل مجموعه ای از مقالات مختلف برای تهیه بسیاری از غذاها، دسرها، کیک ها و .. میباشد. این سایت با هدف ارائه دستورات متنوع آشپزی در جهت زیبا تر کردن سفره‌های ایرانی و ترویج استفاده از غذاهای مختلف راه‌اندازی شده است . امید است که با معرفی و آموزش انواع غذاهای ایرانی و ملل در این راه گام برداشته باشیم. 

امارگیر سایت