طرز تهیه انواع خورشت و پلو (95)

طرز تهیه : سینه های مرغ را به صورت نواری خرد کنید و داخل کاسه ای بریزید. سپس پیاز خرد شده ، ماست ، کمی روغن ، آبلیمو ، نمک و فلفل را روی مرغ های خرد شده بریزید و مخلوط کنید و 1 ساعت داخل یخچال استراحت دهید.
طرز تهیه: ابتدا در تابه كره را مى ريزيم سير كوبيده شده را كمى تفت مى دهيم بعد باقالا را ريخته تا كمى عطر سير را به خودش بگيرد سپس شويد خرد شده را اضافه مى كنيم و با هم كمى تفت مى دهيم
طزر تهیه: 2عدد از پیازها را خرد کنید، نمک و زردچوبه بزنید و در روغن تفت دهید تا طلایی شوند. مرغ ها را بهمراه 1 عدد پیاز خرد کرده و بهمراه نمک ، فلفل و 2 لیوان آب بگذارید با حرارت ملایم بپزند.
طرز تهیه : گردوی آسیاب شده رو با یه پیاز رنده شده تفت می دیم آب اضافه می کنیم‌بعد سبزی سرخ شده ( نعنا جعفری گشنیزخالواش وچوچاق) رو اضافه می کنیم تا جوش بیاد بعد گوشت چرخ کرده وپیاز رنده شده و آرد نخودچی نعنا خشک و نمک وفلفل رو اضافه می کنیم و بصورت کوفته قلقلی در میاریم.
طرز تهیه: پیاز را خلال کنید و در کمی روغن تفت بدین تا طلایی بشه ، بهش زردچوبه اضافه کنید و تفت بدین. فیله های مرغ را مربع مربع کنید و به پیازها اضافه کنید و تفت بدین.
طرز تهیه: برنج را که از قبل خیس کرده ایم آبکش می کنیم. قارچ را سرخ کرده و 1 تا 2 قاشق آبلیمو به آن می زنیم. (قارچ در ابتدا آب می اندازد و بعد سرخ می شود.)
طرز تهیه: ابتدا پیازها را خلالی نازک و یکدست خرد کنید و در ظرف مورد نظر ریخته و روی حرارت ملایم پیاز را سرخ کنید در حدی که پیاز عسلی خوشرنگ شود کمی هم زرد چوبه اضافه کنید. ۳ قاشق غذاخوری از پیازها را جدا کنید و برای تزیین کنار بگذارید.
طرز تهیه: قابلمه ای را روی حرارت متوسط قرار دهید و داخل آن روغن بریزید. پیاز خرد شده را به روغن اضافه کنید و حدود 15 دقیقه تفت دهید تا پیاز کمی نرم شود. زنجبیل و سیر خرد شده را نیز اضافه کنید و 5 دقیقه تفت دهید تا عطر سیر و زنجبیل بلند شود. رب گوجه و پودر فلفل قرمز را نیز اضافه کنید.
طرز تهیه: مثل تهیه همه خورشت ها اول یه پیاز داغ عسلی درست کنید بعد گوشت چرخ شده رو اضافه کنید و تفت بدین نمک و فلفل وادویه و رب گوجه فرنگی رو هم اضافه کنید و تفت بدید. نخود فرنگی ویک ونیم لیوان آب اضافه کنید و بذارید گوشت کاملا بپزه و آبش کشیده بشه. سپس با چیپس تزئین کنید.
طرز تهیه: ابتدا گوشت را به شکل نگینی یا رشته های باریک کوچک خرد کنید. سپس تکه‌های گوشت را با فلفل سیاه و زعفران طعم‌دار کنید. یکی از پیازها رنده یا به شکل خیلی ریز خرد کنید و همراه با تکه‌های گوشت کمی تفت بدهید و بعد دو لیوان آب اضافه کنید و بگذارید تا گوشت کاملاً بپزد.