طرز تهیه:   برای تهیه بلغورپلو، قطعات گوشت را با پیاز خرد شده، در کره سرخ کنید.   وقتی که گوشت تمام عصاره‌ها را به خود خوب جذب کرد، گوجه‌فرنگی قطعه قطعه شده را با یک قاشق سوپخوری رب گوجه‌فرنگی و مختصری آب به آن افزوده و به مدت یک الی دو دقیقه به سرخ کردن ادامه بدهید.
طرز تهیه:   این غذا را معمولاً هنگام عصر در فصل زمستان می‌خورند.   برای تهیه راگو، قطعات گوشت را در مارگارین سرخ کنید.   و سیر و پیاز خرد کرده را به آن اضافه نمائید و 5 دقیقه دیگر سرخش کنید.
طرز تهیه:   برای تهیه ماش پلو، ماش و برنج را شسته خیس می کنیم.   ماش را در قابلمه ای ریخته و به همراه مقداری آب می پزیم.   بعد از پخت ماش ها، برنج را اضافه کرده و می گذاریم آب برنج تمام شود.   و شعله گاز را کم کرده و دم می گذاریم.   بعد از آماده شدن روی برنج را با پیاز داغ تزئین می کنیم.
طرز تهیه:   برای تهیه خورشت بادمجان، بادمجان ها را از یک ساعت قبل پوست بگیرید.   وآغشته به نمک کنید و بگذارید که نمک به طور کامل جذب بادمجان بشه و آب بندازه به این صورت هم تلخی بادمجان از بین میره و هم در حین سرخ کردن روغن کمتری مصرف میشه.
طرز تهیه:   برای تهیه پلو بحرینی، برنج را خوب شسته و کمی نمک بزنید و 2 ساعت قبل از پخت خیس کنید.   مرغ‌ را با مقداری آب، پیاز و دو عدد لیمو عمانی و مقداری زرد چوبه ونمک بگذارید بپزند.   آب مرغ باید زیاد باشد چرا که برای دم کردن برنج از آب مرغ استفاده می شود.  
طرز تهیه:   برای تهیه خورشت ماست، پیاز را از وسط به 4 قسمت تقسیم کنید.   و همراه با گوشت و زردچوبه در قابلمه بریزید و بگذارید تا گوشت خوب بپزد.   وقتی گوشت کاملا پخته و نرم شد، آن را از استخوان جدا کنید.   و در ظرف مسی خوب بکوبید، گوشت را آنقدر بکوبید تا کش بیاید.
طرز تهیه:   برای تهیه خورشت خلال کرمانشاه، پیاز را خلالی خرد کنید.   از گوشت گوسفندی استفاده کنید، آن را ریز خرد کنید.   اگر از خلال بادام تازه استفاده می کنید نیازی نیست که آن ها را خیس کنید، در غیر این صورت آن ها را برای ۱۵ دقیقه در آب خیس کنید و بعد برای خوش رنگ شدن برای حدود ۵ دقیقه در زعفران دم کرده خیس کنید.
طرز تهیه: برای تهیه بادمجان پلو، بادمجان ها را سرخ کرده و کنار می گذاریم. سپس با پیاز داغ، کمی گوجه فرنگی و گوشت تفت می دهیم. می توانیم به همان گوشت سرخ شده، رب گوجه فرنگی را هم اضافه کنیم.
طرز تهیه: برای تهیه خورشت کله گنجشکی، پیاز را رنده کنید و آب پیاز را بگیرید. گوشت چرخ کرده را همراه پیاز ورز دهید. بعد آن را به کمک دست به صورت توپ های ریز (کوفته) درست کنید.
طرز تهیه: برای تهیه پلو علی پاشا، خلال بادام را شسته و آن را خشک کنید. مغزنان را با آب خیس کنید و سپس آب آن را خارج کنید. مغز نان، قدری خلال بادام، گوشت چرخ کرده، نمک و فلفل سیاه را در کاسه بگذارید و آن را مالش بدهید و کوفته‌هائی به بزرگی فندق بسازید.
طرز تهیه:   برای تهیه خورشت سبزیجات زمستانی، یک قاشق و نیم سوپخوری کره را در روغن داغ کن آب کرده.   پیاز خرد شده را قدری سرخ نموده و گوشت را به آن اضافه کنید.   سپس درب ظرف را گذاشته به مدت 20 دقیقه روی حرارت ملایم بپزید و هر چند وقت یک بار همش بزنید.
طرز تهیه:   برای تهیه رشته پلو با مرغ، سینه های مرغ را به صورت نواری خرد کنید و داخل کاسه ای بریزید.   سپس پیاز خرد شده ، ماست ، کمی روغن ، آبلیمو ، نمک و فلفل را روی مرغ های خرد شده بریزید و مخلوط کنید و 1 ساعت داخل یخچال استراحت دهید.
طرز تهیه:   برای تهیه خورشت باقلا قاتق، ابتدا در تابه كره را مى ريزيم.   سير كوبيده شده را كمى تفت مى دهيم.   بعد باقالا را ريخته تا كمى عطر سير را به خودش بگيرد.   سپس شويد خرد شده را اضافه مى كنيم و با هم كمى تفت مى دهيم.
طرز تهیه:   برای تهیه خورشت گوجه سبز ، دوعدد از پیازها را خرد کنید.   نمک و زردچوبه بزنید و در روغن تفت دهید تا طلایی شوند.   مرغ ها را بهمراه یک عدد پیاز خرد کرده و بهمراه نمک ، فلفل و 2 لیوان آب بگذارید با حرارت ملایم بپزند.
طرز تهیه:   برای تهیه خورشت انار بیج گردوی آسیاب شده را با یک عدد پیاز رنده شده تفت می دهیم.   سپس آب اضافه می کنیم‌.   بعد سبزی سرخ شده ( نعنا جعفری گشنیزخالواش وچوچاق) را اضافه می کنیم تا جوش بیاید.   سپس گوشت چرخ کرده وپیاز رنده شده و آرد نخودچی، نعنا خشک و نمک وفلفل را اضافه می کنیم.   و بصورت کوفته قلقلی در میاوریم.
طرز تهیه:   برای تهیه پلو نخود فرنگی با فیله مرغ پیاز را خلال کنید و در کمی روغن تفت بدین تا طلایی بشه.   بهش زردچوبه اضافه کنید و تفت بدین.   فیله های مرغ را مربع مربع کنید و به پیازها اضافه کنید و تفت بدین.
طرز تهیه:   برای تهیه قارچ پلو، برنج را که از قبل خیس کرده ایم آبکش می کنیم.   قارچ را سرخ کرده و 1 تا 2 قاشق آبلیمو به آن می زنیم. (قارچ در ابتدا آب می اندازد و بعد سرخ می شود.)
  طرز تهیه:  برای تهیه خورشت ترشی قرمه ابتدا پیازها را خلالی نازک و یکدست خرد کنید.   در ظرف مورد نظر ریخته و روی حرارت ملایم پیاز را سرخ کنید در حدی که پیاز عسلی خوشرنگ شود کمی هم زرد چوبه اضافه کنید. سه قاشق غذاخوری از پیازها را جدا کنید و برای تزیین کنار بگذارید.
طرز تهیه:  برای تهیه خورشت عدس اسپایسی، قابلمه ای را روی حرارت متوسط قرار دهید و داخل آن روغن بریزید.   پیاز خرد شده را به روغن اضافه کنید و حدود 15 دقیقه تفت دهید تا پیاز کمی نرم شود.   زنجبیل و سیر خرد شده را نیز اضافه کنید و 5 دقیقه تفت دهید تا عطر سیر و زنجبیل بلند شود.   رب گوجه و پودر فلفل قرمز را نیز اضافه کنید.
طرز تهیه: برای تهیه خورشت نخود فرنگی مثل همه خورشت ها اول  یه پیاز داغ عسلی درست  کنید. بعد گوشت چرخ شده رو اضافه کنید و تفت بدید. نمک و فلفل وادویه و رب گوجه فرنگی رو هم اضافه کنید و تفت بدید. نخود فرنگی ویک ونیم لیوان آب اضافه کنید و بذارید گوشت کاملا بپزه و آبش کشیده بشه.  سپس با چیپس تزئین کنید.
طرز تهیه:   برای تهیه گردوپلو، ابتدا گوشت را به شکل نگینی یا رشته های باریک کوچک خرد کنید.   سپس تکه‌های گوشت را با فلفل سیاه و زعفران طعم‌دار کنید.   یکی از پیازها را رنده یا به شکل خیلی ریز خرد کنید.   و همراه با تکه‌های گوشت کمی تفت بدهید.   و بعد دو لیوان آب  اضافه کنید و بگذارید تا گوشت کاملاً بپزد.
طرز تهیه:   لپه ها را از چند ساعت قبل در مقداری آب خیس دهید، و در این مدت 2 بار آب آن را تعویض کنید.   برای تهیه خورشت به قورمه ابتدا گوشت گوسفند را خرد کنید.   و با پیاز خرد شده داخل قابلمه بریزید.   کمی روغن اضافه کنید و تفت دهید تا رنگ گوشت تغییر کند.
طرز تهیه:   برای تهیه پلومرغ و قارچ، تکه های مرغ را در یک سینی فر قرار دهید و طبق سلیقه خود مقداری نمک و فلفل روی آنها بپاشید.   سینی مرغ را کنار بگذارید و فر را روشن کنید و روی دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد تنظیم نمایید.
طرز تهیه:   برای تهیه خورشت ریواس، ریواس را بشویید.   و پوست نازک روی ساقه های ریواس را جدا کنید و به تکه های مساوی خرد کنید.   یک عدد پیاز را خرد کنید و همراه با تکه های مرغ ، 4 لیوان آب و مقداری نمک و فلفل داخل قابلمه ای بریزید.   قابلمه را روی حرارت ملایم قرار دهید و به مدت 1 ساعت اجازه دهید مرغ بپزد.
  طرز تهیه:   برای تهیه خورشت آلو و هویج، یک عدد پیاز را ریز خرد کنید و در مقداری روغن تفت دهید تا نرم شود.   گوشت خورشتی را خرد کنید و به پیاز اضافه نمایید و تفت دهید تا رنگ گوشت تغییر کند.   سپس نمک ، فلفل و 4 لیوان آب اضافه کنید ، حرارت را کم کنید و بگذارید گوشت بپزد و آب آن تمام شود.