طرز تهیه انواع خورشت و پلو (71)

طرز تهیه: دو عدد سيب زمينی متوسط را خرد کرده با روغن تفت می دهيم و قبل از سرخ شدن 300 گرم قارچ و دو عدد فلفل دلمه ای خرد شده را داخل آن ريخته و تفت می دهيم.سپس مقداری پياز داغ، زردچوبه، نمک، فلفل و يک قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی به آن می افزاييم بعد سه عدد تخم مرغ و در صورت نياز کمی سير روی آن می ريزيم بعد از مدت کوتاهی غذای ما آماده است.
طرز تهیه: اول ماست چکیده را در ظرفی ریخته با زرده تخم مرغ و روغن زعفران و نمک فلفل مخلوط کرده سپس اسفناج را شسته و خورد کرده و کمی تفت دادم و داخل مواد ریختم .گوشت را پخته سپس به قطعات کوچکتر خورد کردم و کنار گذاشتم . برنج هم آبکش کردم و داخل این مواد ریختم . من یکباره ریختم .شما میتونید لایه لایه اسفناج و گوشت و برنج را جدا طبقه طبقه بریزید .نکته مهم این هست که برنج رو زنده بردارید چون با ماست مخلوط میشه برنج خمیر نشه که حالت خوبی نداره .
طرز تهیه: اول مرغها رو با کمی نمک آغشته میکنیم و تو روغن سرخ میکنیم بعد که خوب سرخ شدن پیاز رو اضافه میکنیم و سرخ که شد هویج های رنده درشت شده رو میریزیم داخل مرغها، تازمانی که هویج ها خوب سرخ و پخته شده باید هم بزنیم . رنگ هویجها که تقریبا به قرمزی زد اندازه 6لیوان آب میریزیم (البته آبجوش).
طرز تهیه: برنج را خيس مي‌كنيم. مرغ را با پياز می‌پزيم. اسفناج‌ها را خرد كرده، روی حرارت می‌گذاريم تا آب آن كشيده شود و بعد با روغن مايع سرخ می‌كنيم. تخم‌مرغ‌ها را زده نمك، فلفل‌سياه، زعفران دم‌كرده و كره آب‌كرده را به آن اضافه می‌كنيم .
طرز تهیه: نخودها را از شب قبل خیس دهید و تا روز بعد چند بار آب آن را تعویض کنید ؛ 1 پیاز را خرد کنید و در مقداری روغن تفت دهید تا نرم شود سپس گوشت گوسفند خرد شده ، نخودهای خیس خورده و کمی زردچوبه اضافه کنید.
طرز تهیه: برنج را با مقداری نمك چند ساعت قبل خیس‌ میكنیم، كلم‌ها را پوست كنده و به صورت خلال خرد و با نمك و فلفل و زرد چوبه سرخ‌ میكنیم و در حین سرخ شدن دو قاشق آبلیمو به آن اضافه‌ میكنیم.
طرز تهیه: ابتدا پیاز رنده شده را با مرغ سرخ میکنیم .ادویه، رب انار و رب گوجه را اضافه میکنیم. بعد از پخت کامل، انار دونه شده را اضافه میکنیم و به مدت ده دقیقه (در حدیکه دانه های انار له نشود) اجازه میدهیم با مرغ بپزد.
طرز تهیه: مرغ را به قطعات کوچک خرد کرده، همراه با پیاز رنده شده سرخ می کنیم. به مقدار کافی زردچوبه و کمی نمک هم اضافه می کنیم.
طرز تهیه: پياز را نگيني خرد كرده و تفت دهيد،سپس گوشت را با نمك و دارچين فلفل بپزيد تا كمي آب گوشت غليظ باقى بماند. برنج را خيس كرده آبكش كنيد،بادنجانها را سرخ كنيد،ماست،زرده تخم مرغ،زعفران،روغن مايع را با هم مخلوط كنيد و به مخلوط مقداري عرق هل و دارچين اضافه كنيد،كف ظرف نسوز را چرب كنيد.
طرز تهیه:پياز را در روغن فراوان ريخته و تفت دهيد تا سبك شود،گوشت را به همراه دارچين و زردچوبه و فلفل اضافه كنيد و حرارت دهيد تا رنگ گوشت تغيير كند،سپس نخودلپه ى خيس شده و رب را اضافه كنيد و مقدارى تفت دهيد.
امارگیر سایت