طرز تهیه انواع کوکو- کتلت-دلمه (37)

طرز تهیه :اسفناج و جعفری را شسته چرخ کنید. بعد پوره اسفناج و جعفری را با پیاز و چاشنی مخلوط کنید آبی را که در موقع چرخ کردن از سبزی خارج می‌شود، در فنجان ریخته روی آن‌ قدری آب بریزید تا فنجان پر شود. گردوی کوبیده را با آب مزبور مخلوط کنید.
طرز تهیه: پیاز را پوست کنید آن را از چرخ بگذرانید سپس پیاز جرخ کرده را در یک بشقاب گود ریخته تخم‌مرغها را در آن شکسته همش بزنید آنگاه آن را در کره سرخ کرده گوجه‌فرنگی قطعه قطعه شده را در مخلوطش کنید و کمی آب مخلوط با زردچوبه، فلفل سیاه و نمک را برویش بریزید.
طرز تهیه: ابتدا سیب زمینی‌ها را بپزید و پس از پخته شدن آنها را رنده یا خوب له کنید. یک عدد تخم مرغ را درون آن بشکنید و نمک، فلفل و زرد چوبه را به آن اضافه کنید.
طرز تهیه: سبزی را کاملا خرد میکنیم. تخم مرغ ها را جداگانه میزنیم تا کف کند .تمام مواد را با هم مخلوط کرده ..قالب را چرب کرده و از مواد درون قالب میریزیم و در فر به مدت 20 دقیقه با حرارت 180 و 5 دقیقه گریل را ر وشن می کنیم.
طرز تهیه: مرغ را در دیگ گذاشته آب مرغ و آب لیموترش، سس گوجه فرنگی و پیاز را مخلوطش کرده روی حرارت ملایم بمدت یک ساعت بپزید. وقتی که مرغ سرد شد، آن را از استخوان جدا کرده از چرخ بگذرانید. سیب‌زمینی را هم جداگانه پخته و پوستش را گرفته و رنده‌اش کنید.
طرز تهیه : پیاز خرد کرده را در دو قاشق سوپخوری کره سرخ کرده و در آن زردچوبه بریزید سپس تمام مرغ و آب‌گوشت مرغ را به آن اضافه کرده مدت یک ساعت روی آتش ملایم بپزید و بعد بگذارید مرغ سرد شود. وقتی که سرد شد گوشتش را از استخوان جدا کرده آن را از چرخ گوشت بگذرانید. نان را در شیر خیس کرده و آن را به مرغ چرخ کرده بیفزایید.
طرز تهیه: کنگر را درشت خرد کرده و در قابلمه ای ریخته با کمی آب بپزید یا میتوانید آنها را بخارپز کنید. بعد از پخت، کنگرها را در آبکش ریخته و صبر کنید تا آب آنها کاملا جدا شود.
طرز تهیه: پوست ریواس رو جدا کرده و شسته و ریز خورد میکنیم.در ظرفی سبزی کوکو و ریواس خورد شده و نمک و فلفل و زردچوبه رو ریخته و زیر رو می کنیم.تخم مرغ ها رو در کاسه ای شکونده و کمی با چنگال یا همزن دستی میرنیم تا از حالت لختگی در بیاید.
طرز تهیه: سیب زمینی خام رنده شده رو آبشو حتما بگیرید و با بقیه مواد مخلوط کنید و سرخ کنید. بخاطر گوجه این کتلت خیلی خوشرنگتر و خوش طعم تره.
طرز تهیه: کدوها را بشوئید و پوست بکنید. آنها را در کاسه ای با دنده درشت رنده کنید. تخم مرغ، آرد، شکر، دارچین، نمک، زردچوبه و زعفران را به کدو رنده شده اضافه کنید و مواد را با چنگال خوب مخلوط کنید تا یکدست شوند.