طرز تهیه انواع کوکو- کتلت-دلمه (19)

طرز تهیه: پوست ریواس رو جدا کرده و شسته و ریز خورد میکنیم.در ظرفی سبزی کوکو و ریواس خورد شده و نمک و فلفل و زردچوبه رو ریخته و زیر رو می کنیم.تخم مرغ ها رو در کاسه ای شکونده و کمی با چنگال یا همزن دستی میرنیم تا از حالت لختگی در بیاید.
طرز تهیه: سیب زمینی خام رنده شده رو آبشو حتما بگیرید و با بقیه مواد مخلوط کنید و سرخ کنید. بخاطر گوجه این کتلت خیلی خوشرنگتر و خوش طعم تره.
طرز تهیه: کدوها را بشوئید و پوست بکنید. آنها را در کاسه ای با دنده درشت رنده کنید. تخم مرغ، آرد، شکر، دارچین، نمک، زردچوبه و زعفران را به کدو رنده شده اضافه کنید و مواد را با چنگال خوب مخلوط کنید تا یکدست شوند.
طرز تهیه: ابتدا کدوها را شسته و بدون آن که پوست بگیرید داخل آن را خالی کرده کمی نمک بزنید و کنار بگذارید. برنج را از یک ساعت قبل خیس کنید. گوشت را شسته و خیلی ریز کنید به طوری كه اندازه آن تقریبا مثل دانه های سویا باشد.
طرز تهیه: برنج را دو ساعت خیس می کنیم. سپس داخل صافی ریخته تا آب آن کشیده شود. گوشت , پیاز , گوجه , آب ,۲حبه سیر رنده شده , جعفری , رب انار , ادویه , کره ,نمک و فلفل را به برنج اضافه کرده و ورز می دهیم. کلم را برگ برگ کرده سپس داخل اب و نمک در حال جوش می اندازیم و حدود ده دقیقه می جوشانیم تا نرم شوند. سپس درون آبکش ریخته می گذاریم تا سرد شوند. قسمت سفت کلم ها را جدا می کنیم.
300 گرم قارچ چرخ کرده را با دو عدد سيب زمينی رنده شده و دو عدد تخم مرغ و مقدار لازم نمک، فلفل، زردچوبه و جوش شيرين مخلوط کرده و داخل تابه با روغن سرخ مي نماييم.
طرز تهیه: ابتدا سیب زمینی را بگذارید تا کامل بپزد. بعد از پختن سیب زمینی آن را چرخ کرده یا کاملا بکوبید که یک دست شود. سینه مرغ را کاملا پخته و خرد کنید. سینه مرغ پخته شده، پیازچه خرد شده، پنیر پیتزا خرد شده، شیر و نمک و فلفل را اضافه کرده و حسابی ورز دهید تا کاملا یکدست شود.( می توانید به جای سینه مرغ از کالباس خرد شده هم استفاده نمایید. )
طرز تهیه: سبزی ، تخم‌مرغ، سیر، آرد، نمک، فلفل و زردچوبه را مخلوط کرده و خوب بزنید. مقداری روغن در تابه به قطر 28 سانتی‌متر داغ کنید.
طرز تهیه:گوشت چرخکرده را همراه سیر، نمک و فلفل تفت میدهیم سپس پیاز داغ را همراه سبزی های خرد شده به گوشت اضافه میکنیم و حرارت را خاموش میکنیم دراین مرحله سیب زمینی رنده شده و پنیر را به مواد اضافه میکنیم و کاملا مخلوط میکنیم.
طرز تهیه:یک قابلمه آب روی حرارت میگذاریم تا جوش آید کمی نمک توی آن ریخته کلم را درون آن میریزیم حدود یک دقیقه سپس کلم را از آبجوش درآورده در آب سرد میریزیم و برگ های آن را جدا میکنیم و روی پارچه تمیز قرار میدهیم تا خشک شوند سینه مرغ، قارچ و پیازچه ها را خرد میکنیم سیب زمینی ها را پخته و با رنده درشت رنده میکنیم و با سینه مرغ، قارچ و پیازچه های خرد شده مخلوط میکنیم و نمک و فلفل و زنجبیل را به آن اضافه میکنیم و خوب مخلوط میکنیم.