طرز تهیه انواع کوکو- کتلت-دلمه (9)

طرز تهیه: سبزی ، تخم‌مرغ، سیر، آرد، نمک، فلفل و زردچوبه را مخلوط کرده و خوب بزنید. مقداری روغن در تابه به قطر 28 سانتی‌متر داغ کنید.
طرز تهیه:گوشت چرخکرده را همراه سیر، نمک و فلفل تفت میدهیم سپس پیاز داغ را همراه سبزی های خرد شده به گوشت اضافه میکنیم و حرارت را خاموش میکنیم دراین مرحله سیب زمینی رنده شده و پنیر را به مواد اضافه میکنیم و کاملا مخلوط میکنیم.
طرز تهیه:گوشت چرخکرده را با نمک و فلفل و کمی روغن تفت میدهیم پس از اینکه آب گوشت جمع شد پیاز داغ، جعفری و گشنیز و رب گوجه فرنگی را اضافه کرده کمی تفت میدهیم و حرارت را خاموش میکنیم.
 طرز تهیه:سینه مرغ را با کمی آب و نمک و پیاز میپزیم، به طوریکه پس از پخته شدن آب نداشته باشد، سینه را به تکه های ریز خرد کرده تخم مرغها را خوب زده پیاز، نمک، زعفران، جعفری و فلفل را اضافه میکنیم.
طرز تهیه:تره را تمیز کرده سپس می شوییم ودر صافی می ریزیم و بعد ریز خرد کرده با بقیه مواد مخلوط می کنیم تابه را روی حرارت قرار داده روغن را می گذاریم داغ شود.
طرز تهیه: لوبیا را نازک و ظریف خلال میکنیم ظرفی را آب کرده میگذاریم بجوشد لوبیا را در ظرف میریزیم 2 قاشق مربا خوری از جوش شیرین داخل ظرف میریزیم میگذاریم لوبیا بپزد به حدی که له نشود، داخل صافی ریخته تا آب آن برود.
طرز تهیه:پیاز را با کمی روغن تفت میدهیم، کدوها را با رنده درشت رنده کرده و داخل پیاز میریزیم و کمی کدو را تفت میدهیم تا آب آن گرفته شود، آنگاه زعفران،شکر و نمک و فلفل را به آن اضافه میکنیم بعد مایه را از روی شعله برمیداریم.
طرز تهیه:پیاز را رنده کرده آب آن را میگیریم و پیاز رنده شده را کنار میگذاریم آب آن را دور میریزیم. لپه را پخته پس از پخت میشوییم و زمانی که خشک شد در میکسر میکس میکنیم.
طرز تهیه:مغز نان سفید را در شیر حل میکنیم و کمی نمک و فلفل اضافه کرده سبزی خرد شده را نیز اضافه میکنیم. گوشت را افزوده به خوبی ورز میدهیم و در روغن سرخ مینماییم.

درباره ما

تک آشپز سایت جامع آموزش آشپزی است که شامل مجموعه ای از مقالات مختلف برای تهیه بسیاری از غذاها، دسرها، کیک ها و .. میباشد. این سایت با هدف ارائه دستورات متنوع آشپزی در جهت زیبا تر کردن سفره‌های ایرانی و ترویج استفاده از غذاهای مختلف راه‌اندازی شده است . امید است که با معرفی و آموزش انواع غذاهای ایرانی و ملل در این راه گام برداشته باشیم. 

امارگیر سایت