طرز تهیه انواع کوکو- کتلت-دلمه (14)

300 گرم قارچ چرخ کرده را با دو عدد سيب زمينی رنده شده و دو عدد تخم مرغ و مقدار لازم نمک، فلفل، زردچوبه و جوش شيرين مخلوط کرده و داخل تابه با روغن سرخ مي نماييم.
طرز تهیه: ابتدا سیب زمینی را بگذارید تا کامل بپزد. بعد از پختن سیب زمینی آن را چرخ کرده یا کاملا بکوبید که یک دست شود. سینه مرغ را کاملا پخته و خرد کنید. سینه مرغ پخته شده، پیازچه خرد شده، پنیر پیتزا خرد شده، شیر و نمک و فلفل را اضافه کرده و حسابی ورز دهید تا کاملا یکدست شود.( می توانید به جای سینه مرغ از کالباس خرد شده هم استفاده نمایید. )
طرز تهیه: سبزی ، تخم‌مرغ، سیر، آرد، نمک، فلفل و زردچوبه را مخلوط کرده و خوب بزنید. مقداری روغن در تابه به قطر 28 سانتی‌متر داغ کنید.
طرز تهیه:گوشت چرخکرده را همراه سیر، نمک و فلفل تفت میدهیم سپس پیاز داغ را همراه سبزی های خرد شده به گوشت اضافه میکنیم و حرارت را خاموش میکنیم دراین مرحله سیب زمینی رنده شده و پنیر را به مواد اضافه میکنیم و کاملا مخلوط میکنیم.
طرز تهیه:یک قابلمه آب روی حرارت میگذاریم تا جوش آید کمی نمک توی آن ریخته کلم را درون آن میریزیم حدود یک دقیقه سپس کلم را از آبجوش درآورده در آب سرد میریزیم و برگ های آن را جدا میکنیم و روی پارچه تمیز قرار میدهیم تا خشک شوند سینه مرغ، قارچ و پیازچه ها را خرد میکنیم سیب زمینی ها را پخته و با رنده درشت رنده میکنیم و با سینه مرغ، قارچ و پیازچه های خرد شده مخلوط میکنیم و نمک و فلفل و زنجبیل را به آن اضافه میکنیم و خوب مخلوط میکنیم.
طرز تهیه:گوشت چرخکرده را با نمک و فلفل و کمی روغن تفت میدهیم پس از اینکه آب گوشت جمع شد پیاز داغ، جعفری و گشنیز و رب گوجه فرنگی را اضافه کرده کمی تفت میدهیم و حرارت را خاموش میکنیم.
طرز تهیه:گوشت چرخ کرده را با پیاز رنده شده، و کمی نمک و فلفل و زردچوبه تفت میدهیم. سپس رب گوجه فرنگی را اضافه میکنیم. لپه را پخته در گوشت میریزیم و پیاز داغ آماده شده را به مواد می افزاییم.
 طرز تهیه:در ابتدا پیازها را نگینی خرد کرده و آن را سرخ کنید و زرد چوبه را اضافه کنید، بعد گوشت را داخل آن بریزید و آن را داخل پیاز تفت دهید سپس رب گوجه را اضافه کنید و لپه و عدس را داخل آن بریزید و 3 لیوان آب به آن اضافه کنید و اجازه دهید تا لپه و عدس کاملاً بپزد ،بعد از پخت آنها برنج را اضافه کنید و اجازه دهید برنج داخل آن مثل برنج کته نیم پز شود و آب آن کاملاً تمام شده.
 طرز تهیه:سینه مرغ را با کمی آب و نمک و پیاز میپزیم، به طوریکه پس از پخته شدن آب نداشته باشد، سینه را به تکه های ریز خرد کرده تخم مرغها را خوب زده پیاز، نمک، زعفران، جعفری و فلفل را اضافه میکنیم.
طرز تهیه:تره را تمیز کرده سپس می شوییم ودر صافی می ریزیم و بعد ریز خرد کرده با بقیه مواد مخلوط می کنیم تابه را روی حرارت قرار داده روغن را می گذاریم داغ شود.
امارگیر سایت