طرز تهیه انواع آش (15)

طرز تهیه: نخود، لوبیا ، عدس وبلغور و سبزی آش را میپزیم. بادمجان را نگینی خورد کرده و سرخش میکنیم و به موادپخته شده اضافه کرده و درآخر هم ماست چکیده شده را به آن اضافه میکنیم و با پیاز و سیر تزیین میکنیم. مواد لازم: مواد لازم مقدار مواد نخود نصف پیمانه لوبیا نصف پیمانه عدس یک پیمانه بلغور یک پیمانه بادمجان 2عدد سبزی به مقدارلازم ماست چکیده 2پیمانه ادویه زردچوبه و نمک و فلفل به مقدارلازم دستور ارسالی از کاربر گرامی خانم طاهرآبادی از کنگاور
طرز تهیه: ابتدا در تابه ای، پیازها را با ۳ قاشق غذاخوری روغن سرخ کنید و کنار بگذارید. در قابلمه ای دیگر، گوشت و لپه را در باقیمانده روغن تفت دهید و نصف پیاز را به آن اضافه کنید. در مرحله بعدی سبزی ها را اضافه کنید و به این مخلوط ۴ لیوان آب انار و ۴ لیوان آب معمولی بیفزایید.
طرز تهیه: ماش را در آبجوش ریخته و با کفگیر پوست آن را که روی آب جمع می‌شود، بگیرید و بدور بریزید. بعد لوبیا قرمز را که قبلاً پخته شده و خرده برنج را در آن ریخته شش عدد پیاز را که قبلاً خرد و سرخ کرده‌اید همراه با شلغم در آن بریزید. پس از اینکه آش پخت قدری زردچوبه و فلفل و نمک را هم در آن ریخته پس از اینکه یک جوش خورد از روی آتش بردارید.
طرز تهیه:ابتدا لپه را بشویید و آن را به همراه ۸ پپمانه آب روی حرارت قرار دهید تا بجوشد و پس از آن اجازه دهید با حرارت ملایم خوب بپزد. چغندرها را پس از شستن و پوست گرفتن به اندازه دلخواه خرد کنید و داخل ظرفی آبپز کنید.در ظرفی پیازها را کمی درشت تر از حد معمول خرد کنید و با روغن خوب سرخ کنید و نیمی از آن را بردارید و به بقیه آن رب انار ، زردچوبه و نمک را اضافه کنید و کمی تفت دهید سپس برنج و نعنا و فلفل را به آن اضافه کرده و…
طرز تهیه: عدس و پیاز سرخ شده را با هم مخلوط کرده بپزید سپس برنج را در آن ریخته کدو را پوست گرفته قطعه قطعه‌اش کرده قاطی آش نمایید. سپس از حرارت کاسته بگذارید کدوها بپزد. وقتی که کدو نسبتاً پخته شد، شکر و آب‌لیمو و نمک را به آن اضافه کرده آش را در ظرف بکشید و رویش نعناع داغ بریزد.
طرز تهیه: پیاز را سرخ کرده همراه لوبیا چشم بلبلی و مقداری آب روی آتش ملایم می‌گذاریم، کمی که پخته شد برنج و نمک و فلفل را به آن اضافه می‌کنیم وقتی پخته شدند گوشت چرخ کرده را با یکی دو عدد پیاز رنده شده بصورت کوفته ریزه درآورده و داخل آش می‌ریزیم. سبری را خرد کرده و به آش اضافه می‌کنیم. آتش باید کاملاً ملایم باشد تا آش جا بیفتد بعد آب گوجه فرنگی‌ها را گرفته به آش اضافه می‌کنیم نیم ساعت بعد آش حاضر خواهد بود. برای روی آش از نعناع داغ استفاده می‌کنیم.
طرز تهیه: سبزی آش را پاک کرده خردش نمایید. بلغور و لپه را با دو فنجان آب روی آتش بگذارید تا نیم‌پز شود. سبزی آش و برنج را به بلغور و لپه افزوده و یک مقدار آب داغ روی آن بریزید تا برنج لعاب پس بدهد بعد که برنج لعاب داد، یک پیاز درشت را خرد کرده سرخش کنید و با دو قاشق سوپخوری نعناع داغ مخلوط کرده در آش بریزید سپس از گوشت کوفته ریزه درست کرده و آن را هم به آش اضافه کنید. آخرسر ماست، نعناع داغ و قدری زعفران روی آش بریزید.
طرز تهیه: آرد را با کمی نمک مخلوط نموده در لاوک بریزید و سپس آب را برویش پاشیده مالش و ورزش بدهید تا بصورت دانه‌های خشخاش درآید. سپس آن را از غربال بگذرانید تا دانه‌های درشتش گرفته شود. اسفناج و عدس را در دیگ ریخته بپزید. سپس لوبیا و عدس را که قبلاً پخته‌اید در آن ریخته و اماج را روی آن بپاشید و همش بزنید تا به هم نچسبد. پس از اینکه پخته شد، نمک و پیاز داغ و فلفل و زردچوبه را در آن ریخته بگذارید چند دقیقه دیگر بجوشد.
طرز تهیه: برنج شسته شده را حدود یک ساعت و عدس شسته شده را هم حدود پنج ساعت خیس می کنیم.سپس پیاز را خلالی خرد کرده و با مقداری روغن سرخ می نماییم تا طلایی شود.به پیاز زردچوبه زده بعد آب قلم و برنج را اضافه کرده پس از نیم پز شدن برنج، عدس و سبزی آش را می ریزیم تا جا بیفتد.پیاز دوم را رنده کرده و گوشت را به آن اضافه می کنیم.نمک و فلفل زده گوشت را قلقلی کرده در روغن سرخ می نماییم و در قابلمه می گذاریم تا بپزد. پس از پخت، داخل برنج و…
طرز تهیه: نخود و لوبیا قرمز و لوبیا سفید و عدس را خوب پاک کنید. چغندر را پوست کنده به قطعات ریزی خرد کنید. سپس نخود و لوبیا قرمز و لوبیا سفید و عدس و چغندر را با هم در ظرفی بپزید. لپه را جداگانه پخته و تره و جعفری و اسفناج را پس از پاک کردن و شستن و خرد کردن جداگانه بپزید بعد لپه و سبزیجات پخته شده را به حبوبات پخته شده اضافه کنید. پیاز را سرخ کرده و همراه نمک و فلفل و زردچوبه و زعفران به غذا اضافه کنید. بعد رشته را آهسته آهسته در…
امارگیر سایت