طرز تهیه انواع آش (22)

طرز تهیه: حبوبات را از روز قبل خیس دهید و تا روز بعد چند بار آب آنها را تعویض کنید. نخود و لوبیاها را داخل قابلمه بریزید و بپزید.گوشت را با پیاز و مقداری پودر دارچین داخل قابلمه دیگری بریزید و بپزید تا نرم شود. در قابلمه دیگری عدس ، جو ، گندم و برنج را بریزید و بپزید.
طرز تهیه: پیازها را خلالی خرد کنید و با مقداری روغن سرخ کنید. ماش را از 2 ساعت قبل خیس دهید. سپس پیاز داغ ، ماش ، ترخینه و سبزی های خرد شده را داخل قابلمه ای بریزید و به آن 6 لیوان آب اضافه کنید.
طرز تهیه: ابتدا لوبيا و نخود را از قبل در كاسه ای حاوی آب بريزيد و بگذاريد خيس بخورند. برای پخت عدس هم خيس كردن دو ساعت پيش از پخت كافی است؛ بنابراين عدس را همان روز خيس كنيد. از پيازها را هم پوست كنده و به صورت خلالی خرد كنيد.
طرز تهیه: نخود، لوبیا ، عدس وبلغور و سبزی آش را میپزیم. بادمجان را نگینی خورد کرده و سرخش میکنیم و به موادپخته شده اضافه کرده و درآخر هم ماست چکیده شده را به آن اضافه میکنیم و با پیاز و سیر تزیین میکنیم. مواد لازم: مواد لازم مقدار مواد نخود نصف پیمانه لوبیا نصف پیمانه عدس یک پیمانه بلغور یک پیمانه بادمجان 2عدد سبزی به مقدارلازم ماست چکیده 2پیمانه ادویه زردچوبه و نمک و فلفل به مقدارلازم دستور ارسالی از کاربر گرامی خانم طاهرآبادی از کنگاور
طرز تهیه: ابتدا در تابه ای، پیازها را با ۳ قاشق غذاخوری روغن سرخ کنید و کنار بگذارید. در قابلمه ای دیگر، گوشت و لپه را در باقیمانده روغن تفت دهید و نصف پیاز را به آن اضافه کنید. در مرحله بعدی سبزی ها را اضافه کنید و به این مخلوط ۴ لیوان آب انار و ۴ لیوان آب معمولی بیفزایید.
طرز تهیه: ماش را در آبجوش ریخته و با کفگیر پوست آن را که روی آب جمع می‌شود، بگیرید و بدور بریزید. بعد لوبیا قرمز را که قبلاً پخته شده و خرده برنج را در آن ریخته شش عدد پیاز را که قبلاً خرد و سرخ کرده‌اید همراه با شلغم در آن بریزید. پس از اینکه آش پخت قدری زردچوبه و فلفل و نمک را هم در آن ریخته پس از اینکه یک جوش خورد از روی آتش بردارید.
طرز تهیه:ابتدا لپه را بشویید و آن را به همراه ۸ پپمانه آب روی حرارت قرار دهید تا بجوشد و پس از آن اجازه دهید با حرارت ملایم خوب بپزد. چغندرها را پس از شستن و پوست گرفتن به اندازه دلخواه خرد کنید و داخل ظرفی آبپز کنید.در ظرفی پیازها را کمی درشت تر از حد معمول خرد کنید و با روغن خوب سرخ کنید و نیمی از آن را بردارید و به بقیه آن رب انار ، زردچوبه و نمک را اضافه کنید و کمی تفت دهید سپس برنج و نعنا و فلفل را به آن اضافه کرده و…
طرز تهیه: عدس و پیاز سرخ شده را با هم مخلوط کرده بپزید سپس برنج را در آن ریخته کدو را پوست گرفته قطعه قطعه‌اش کرده قاطی آش نمایید. سپس از حرارت کاسته بگذارید کدوها بپزد. وقتی که کدو نسبتاً پخته شد، شکر و آب‌لیمو و نمک را به آن اضافه کرده آش را در ظرف بکشید و رویش نعناع داغ بریزد.
طرز تهیه: پیاز را سرخ کرده همراه لوبیا چشم بلبلی و مقداری آب روی آتش ملایم می‌گذاریم، کمی که پخته شد برنج و نمک و فلفل را به آن اضافه می‌کنیم وقتی پخته شدند گوشت چرخ کرده را با یکی دو عدد پیاز رنده شده بصورت کوفته ریزه درآورده و داخل آش می‌ریزیم. سبری را خرد کرده و به آش اضافه می‌کنیم. آتش باید کاملاً ملایم باشد تا آش جا بیفتد بعد آب گوجه فرنگی‌ها را گرفته به آش اضافه می‌کنیم نیم ساعت بعد آش حاضر خواهد بود. برای روی آش از نعناع داغ استفاده می‌کنیم.
طرز تهیه: سبزی آش را پاک کرده خردش نمایید. بلغور و لپه را با دو فنجان آب روی آتش بگذارید تا نیم‌پز شود. سبزی آش و برنج را به بلغور و لپه افزوده و یک مقدار آب داغ روی آن بریزید تا برنج لعاب پس بدهد بعد که برنج لعاب داد، یک پیاز درشت را خرد کرده سرخش کنید و با دو قاشق سوپخوری نعناع داغ مخلوط کرده در آش بریزید سپس از گوشت کوفته ریزه درست کرده و آن را هم به آش اضافه کنید. آخرسر ماست، نعناع داغ و قدری زعفران روی آش بریزید.