نوشیدنی ها (21)

طرز تهیه: در مخلوط کن، پودر قهوه و آب را با هم مخلوط کنید. موز، شیر و عسل را اضافه کنید و خوب هم بزنید. به تدریج تکه های یخ را اضافه کنید و تا زمانی هم بزنید که به غلظت دلخواه برسد. روی آن پودر دارچین بریزید و سرو کنید.
طرز تهیه: اسفناج، کیوی، موز، ماست، آناناس، آب پرتقال و پودر دانه کتان رو داخل مخلوط کن ریخته و مخلوط می کنیم تا ترکیب نرمی بدست بیاد. سپس داخل ظرف های مخصوص سرو ریخته و در صورت تمایل قبل از سرو با برش های کیوی و آناناس تزئین می کنیم.
طرز تهیه: چای را با دارچین، زنجبیل و هل به همراه دو لیوان آبجوش دم کنید. در فاصله دم کشیدن چای، شیر و شکر و وانیل رو روی حرارت ملایم بزارین تا شیر داغ و شکر حل بشه اگه از خامه استفاده میکنید خامه رو هم به شیر اضافه و حرارت را خاموش کنید. برای سرو نصف لیوان چای ریخته و از مخلوط شیر روش بریزین و میل کنید.چای لاته چای معطر شده مخلوط با شیر هست که مخصوص کشور هند است و بسیار خوش طعم می باشد میتونین برای تنوع هرچند بار درستش کنید و از طعمش لذت ببرین.
طرز تهیه: این اسموتی به دلیل داشتن آب پرتقال و ماست در کنار هلو یک مثلث عالی برای لاغری تشکیل می دهند.مواد اولیه را داخل مخلوط کن بریزید و اجازه دهید خوب با یکدیگر مخلوط شوند.بعد از اینکه مواد به خوبی مخلوط شدند انها را داخل لیوان مورد نظر برای سرو بریزید و میل کنید.
طرز تهیه: هلو ها را پوست گرفته سپس خرد کنید و همراه با بقیه مواد در مخلوط کن ریخته میکس کنید.بعد از اینکه مواد به خوبی مخلوط شدند داخل لیوان سرو بریزید.
سکنجبین و یا (سرکه انگبین) که در واقع نوعی دواست و از بهترین و ساده‌ترین شربت‌های ایران است. طرز تهیه: آب را در ظرفی ریخته شکر را به آن افزوده روی آتش متوسط بجوش آورید. سرکه را به آن افزوده 15 الی 20 دقیقه دیگر بگذارید شربت بجوشد، آن گاه از روی آتش برداشته چند شاخه تازه نعناع را به آن بیفزائید. شربت سکنجبین با کاهو بسیار لذیذ است.
طرز تهیه: شکر را قوام آورده، آب پرتقال را گرفته و صافش نموده در آن بریزید و آتش را تند کنید، سپس کلوخه قند را بر پوست پرتقال مالیده آن را هم در شربت بریزید. در شهر بغداد، تمام پرتقال را با پوستش له می‌کنند و از آن شربت بسیار لذیذی می‌سازند.
طرز تهیه: شکر و آب را مدت 15 الی 20 دقیقه بجوشانید تا قوام آید. سپس توت فرنگی را به آن افزوده و شربت را از پارچه تمیزی گذرانده و در یک بطری خالی کنید.
طرز تهیه: به را تمیز کرده و آن را چند قطعه نموده با آب میوه‌گیری و آبش را بگیرید. شکر را با آب روی آتش بگذارید و از صافی رد کنید و بعد با آب به مخلوطش کرده مجدداً روی آتش بگذارید، قوام که آمد آب لیمو را ریخته و پس از اینکه یک دو جوش زد، از روی آتش بردارید.
طرز تهیه : کل مواد را در میکسر بریزید و میکس کنید سپس داخل لیوان بریزید و روی میلک شیک را با توت فرنگی حلقه شده تزیین کنید.در صورت تمایل میتوانبد ابتدا دیواره های لیوان را با شیره توت فرنگی تزیین کنید سپس میلک شیک را داخل لیوان بریزید ، در صورتی که توت فرنگی تازه در دسترس ندارید از شیره توت فرنگی هم میتوانید استفاده کنید.
امارگیر سایت