طرز تهیه انواع پیش غذا (64)

طرز تهیه: کره را آب کرده و آرد را درآن تفت میدهیم سپس آب مرغ رابه تدریج اضافه کرده وخوب هم میزنیم تاصاف یکدست شود.
طرز تهیه: جو، آب مرغ، هویج وسیب زمینی را در ظرف میریزم و اجازه میدهیم تا کامل پخته شود. بعد از پخت کامل، شیر و خامه را در ظرفی جداگانه ریخته و خوب هم میزنیم تا یکدست شود سپس به آرامی به مواد اضافه میکنیم بعد از جوشیدن کامل شیر با مواد، اجاق را خاموش میکنیم و هنگام سرو نمک و آبلیمو را به آن اضافه میکنیم.
طرزتهیه:خیاروپیازرارنده میکنیم بادولیوان آب روی حرارت میگزاریم به مدت نیم ساعت بپزد، سپس عصاره مرغ یا گوشت را درآن میریزیم ودرظرف دیگری کره وآرد را تفت میدهیم و به مواد اضافه میکنیم.
طرز تهیه: برای تهیه این فینگر فود خوشمزه، ابتدا آب سبزیجات را در یک تابه ریخته و آن را بجوشانید. آب را به آرامی هم بزنید، پولنتا (آرد ذرت) را به آن اضافه کرده و به 5 دقیقه بپزید.
طرز تهیه : برای تهیه این بقچه های خوشمزه فقط کافیه پنیر خامه ای رو با سس فلفل و پیازچه مخلوط کنید. خمیر یوفکای مربعی را به مربع های 10 سانتی متری برش بزنید.یک قاشق چایخوری از مواد را وسط خمیر گذاشته و چهار گوشه خمیر رو جمع کنید و مثل شکلات بپیچید. البته میتوانید با یک برگ تره یا برگ نازک پیازچه دورش را گره بزنید.
طرز تهیه: بادنجان‌ها را تنورپز کرده و پوستش را گرفته با گوشت‌کوب لهش کنید پوست گوجه‌فرنگی را کنده و قطعه قطعه‌ کرده به بادنجانها اضافه نمائید. سیر کوبیده سبزیجات خرد کرده و بادنجان و کره را با فلفل و نمک مخلوط کرده و آن را به سر سفره بیاورید.
طرز تهیه: پوست بادنجانها را کنده و آنها را حلقه حلقه بریده رویشان نمک بپاشید و کنار بگذارید. سپس نخود را در آبجوش ریخته پوستش را در آورید. بعد گوشت را چرخ کرده در دو قاشق روغن و پیاز رنده شده سرخش کنید. همینکه گوشت سرخ شد، نخود پوست گرفته را مخلوطش کنید و بگذارید بپزد. وقتی که پخته شد رب گوجه‌فرنگی را روی آن بریزید. اکنون موقع آن است که بادنجانها را روی آتش ملایم سرخ کنید و پس از اینکه دو طرفش را سرخ کردید، کمی آب جوش رویش ریخته و باز به پختن ادامه بدهید. وقتی که…
طرز تهیه: اسفناج را شسته و آن را خرد کرده در آب روی آتش ملایم بمدت 10 دقیقه بپزید. پیاز را در روغن و یا کره سرخ کرده اسفناج را به آن بیفزائید. تخم‌مرغ را هم زده به آن نمک اضافه کرده روی اسفناج بریزید. سپس مخلوط فوق را روی آتش ملایم بگذارید تا بپزد ولی مواظب باشید اسفناج زیاد سفت و کم آب نشود.
طرز تهیه: بادمجان را پوست کنده از درازا چهار قسمتش کنید و رویش نمک بپاشید و مدت ده دقیقه کنار بگذارید سپس بادنجانها را در آب شسته آن را با پنج قاشق سوپخوری کره سرخ کنید و سپس پیاز خرد کرده را با گوشت چرخ کرده گوساله مخلوط کرده نمک و فلفل در آن ریخته کوفته‌های ریز درست کنید. بقیه پیاز را خرد کرده در 3 قاشق سوپخوری کره سرخ کرده و به آب گوساله آب لیمو ترش افزوده و مدت 21 دقیقه روی آتش ملایم بپزید و بعد کوفته‌ها در ته دیگ چیده و بادنجانها را رویش گذاشته زعفران…
طرز تهیه: پوست بادنجان‌ها را کنده و آن را بصورت دایره قطعه قطعه کنید و یا از درازا ببرید و نمک برویش بپاشید و بگذارید 20 دقیقه بماند سپس بادنجان‌ها را با پارچه تمیزی پاک کرده آنها را در کره سرخ کنید آب گوساله را همراه نمک و فلفل و زعفران در ماهی تابه دیگری ریخته قطعات بادنجان را در آن بریزید و آن را مختصری گرم کرده از روی آبش بردارید سپس بادنجان‌ها را کوبیده و ماست برویش ریخته همراه با نان سر سفره بیاورید.

درباره ما

تک آشپز سایت جامع آموزش آشپزی است که شامل مجموعه ای از مقالات مختلف برای تهیه بسیاری از غذاها، دسرها، کیک ها و .. میباشد. این سایت با هدف ارائه دستورات متنوع آشپزی در جهت زیبا تر کردن سفره‌های ایرانی و ترویج استفاده از غذاهای مختلف راه‌اندازی شده است . امید است که با معرفی و آموزش انواع غذاهای ایرانی و ملل در این راه گام برداشته باشیم. 

امارگیر سایت