طرز تهیه انواع شیرینی و کیک (118)

طرز تهیه گالت سن میشل: کره را از بیرون بگذارید تا آب شود. بعد آرد را اضافه کرده و وسط آن را بصورت چاله کرده و تخم مرغ ها و شکر را اضافه کنید.
طرز تهیه طرز تهیه کاکا کدو حلوایی (کویی کاکا): ابتدا کدو حلوائی را شسته و با پوست به قطعه های درشت خرد کنید و با کمی آب بپزید سپس با قاشق کدو حلوائی را از پوست آن جدا کرده و با قاشق له کنید.
طرز تهیه: ابتدا فر رو با دمای175روشن می کنیم که گرم بشه. تخم مرغ ها و شکر و وانیل رو مخلوط کرده و کاملا هم میزنیم تا کشدار بشه و حجمش دو برابر بشه.
طرز تهیه کیک لیمو: ابتدا شکر و تخم مرغ رو با هم مخلوط کرده و با همزن به مدت 10دقیقه هم میزنیم تاکاملا"کف کنه. بعدرنده پوست لیمو رو اضافه میکنیم دوباره هم زده همزمان شیر و روغن مایع رو هم اضافه میکنیم وتا 5 دقیقه مخلوط میکنیم . آرد و بیکینگ پودر را سه بار الک میکنیم.
طرز تهیه سوهان پسته ای: ابتدا كف سينی را چرب كنيد و سپس شكر را روی شعله بگذاريد. وقتی شروع به ذوب شدن كرد زير ظرف شعله پخش كن بگذاريد و حرارت را كم كنيد. در غير اين صورت شكر ذوب شده (كارامل ) سريع ميسوزد مغز پسته خرد شده را اضافه كنيد.
طرز تهیه: فر را تا دمای 175 درجه سانتیگراد و 3 قالب گرد حاضر کنید و آن ها را با کمی کره چرب کنید. در یک کاسه کوچک روی پودر کاکائو آبجوش بریزید و آن را خوب مخلوط کنید تا کاکائو حل شود.
طرز تهیه:از قبل فر رو با حرارت ۱۷۵ درجه سانتی گراد گرم کنید. بادام پرک رو در ماهیتابه ای روی حرارت متوسط برشته کنید. برای درست کردن کارامل، ۱۰۰ گرم از شکر رو به همراه ۶۰ میلی لیتر آب در قابلمه ای ریخته و بجوشانید.
طرز تهیه: ابتدا با نوك انگشتان كره خرد شده سرد را به خورد آرد مي دهيم بعد وانيل و زرده و پودر قند و نمك را اضافه كرده آرام آرام خمير را جمع كرده و شير را اضافه می كنيم تا خمير يك دست شود نبايد خمير را زياد ورز داد چون به روغن می افتد.
طرز تهیه: ابتدا هسته گیلاس ها را درآورده آن ها را خرد کنید و روی آنها کمی آرد بپاشید. فر را روی 180 درجه سانتی گراد روشن کنید. کره نرم شده که قبلا از یخچال بیرون گذاشتیه اید را با شکر بزنید تا رنگ آن روشن شود.
طرز تهیه: خمیر پای را در فر کاملا بپزید. دمای 180 درجه سانتی گراد به مدت 10 دقیقه مناسب است. شکلات و 1 قاشق شیر و کره را در کاسه ای بریزید و روی بن ماری قرار دهید.