طرز تهیه انواع شیرینی و کیک (115)

طرز تهیه کیک لیمو: ابتدا شکر و تخم مرغ رو با هم مخلوط کرده و با همزن به مدت 10دقیقه هم میزنیم تاکاملا"کف کنه. بعدرنده پوست لیمو رو اضافه میکنیم دوباره هم زده همزمان شیر و روغن مایع رو هم اضافه میکنیم وتا 5 دقیقه مخلوط میکنیم . آرد و بیکینگ پودر را سه بار الک میکنیم.
طرز تهیه سوهان پسته ای: ابتدا كف سينی را چرب كنيد و سپس شكر را روی شعله بگذاريد. وقتی شروع به ذوب شدن كرد زير ظرف شعله پخش كن بگذاريد و حرارت را كم كنيد. در غير اين صورت شكر ذوب شده (كارامل ) سريع ميسوزد مغز پسته خرد شده را اضافه كنيد.
طرز تهیه: فر را تا دمای 175 درجه سانتیگراد و 3 قالب گرد حاضر کنید و آن ها را با کمی کره چرب کنید. در یک کاسه کوچک روی پودر کاکائو آبجوش بریزید و آن را خوب مخلوط کنید تا کاکائو حل شود.
طرز تهیه:از قبل فر رو با حرارت ۱۷۵ درجه سانتی گراد گرم کنید. بادام پرک رو در ماهیتابه ای روی حرارت متوسط برشته کنید. برای درست کردن کارامل، ۱۰۰ گرم از شکر رو به همراه ۶۰ میلی لیتر آب در قابلمه ای ریخته و بجوشانید.
طرز تهیه: ابتدا با نوك انگشتان كره خرد شده سرد را به خورد آرد مي دهيم بعد وانيل و زرده و پودر قند و نمك را اضافه كرده آرام آرام خمير را جمع كرده و شير را اضافه می كنيم تا خمير يك دست شود نبايد خمير را زياد ورز داد چون به روغن می افتد.
طرز تهیه: ابتدا هسته گیلاس ها را درآورده آن ها را خرد کنید و روی آنها کمی آرد بپاشید. فر را روی 180 درجه سانتی گراد روشن کنید. کره نرم شده که قبلا از یخچال بیرون گذاشتیه اید را با شکر بزنید تا رنگ آن روشن شود.
طرز تهیه: خمیر پای را در فر کاملا بپزید. دمای 180 درجه سانتی گراد به مدت 10 دقیقه مناسب است. شکلات و 1 قاشق شیر و کره را در کاسه ای بریزید و روی بن ماری قرار دهید.
طرز تهیه: شکلات را بن ماری کرده تا ذوب شود.(یا 40 ثانیه در ماکروویو گذاشته میگذاریم خنک شود.) شکر و کره را هم زده تا سفید و کشدار شود.تخم مرغ ها را دانه دانه اضافه کنید به همراه وانیل خوب خوب مواد را مخلوط کنید.
طرز تهیه: تخم مرغ و شکر را با همزن می زنیم تا کرم رنگ شود سپس روغن و گلاب را اضافه می کنیم و هم می زنیم. آرد و هل و بیکینگ پودر را با هم الک کرده و به مواد اضافه می کنیم در قالب ریخته و در فر از قبل گرم شده با حرارت 170 درجه سانتی گراد می پزیم.
طرز تهیه: ابتدا مایه خمیرو همراه شکر با آب ولرم حل میکنیم روشو میبندیم ده دقیقه تا عمل بیاد بعد شیر ولرم و نمک و آرد رو اضافه میکنیم خوب ورز میدیم روشو میپوشونیم حدود یک ساعت تا خمیر ور بیاد.