طرز تهیه انواع دسر (30)

طرز تهیه: خامه و پنیر را با هم مخلوط میکنیم تا یکنواخت شود. بعد ژله آلوئه ورا را با یک لیوان آب جوش مخلوط میکنیم خنک که شد با مایه خامه و پنیر مخلوط کرده، سپس ته ظرف یک لایه بیسگوییت میچینیم،یک لایه مواد، به همین ترتیب تا آخر.
طرز تهیه: آبجوش را به ژله اضافه کرده و به روش بن ماری (روی بخار کتری) حل میکنیم. بعد اجازه میدهیم تا سرد شود. یکم که ولرم شد شیر را اضافه کرده و بعد هم میزنیم.
طرز تهیه: شکلات‌های تخته‌ای را به روش بن‌ماری آب کنید و صبر کنید تا از گرمای آن کاسته شود .بهتر است دمای شکلات مایع، پشت دست را نسوزاند. سپس فندق‌ها را یکی‌یکی در شکلات آب شده فروکرده و با وسیله‌ مناسب، بعد از چند دقیقه خارج کنید. فندق‌های آغشته به شکلات را درون قالبی نچسب بگذارید و به مدت ۵ دقیقه در یخچال قرار دهید تا کمی خود را بگیرد. سپس از یخچال خارج کرده و آن‌ها را با پودر نارگیل و ... تزیین کنید.
طرز تهیه: شکر، تخم‌مرغ و وانیل را درون ظرفی ریخته و با همزن به خوبی مخلوط کنید. سپس روغن را اضافه کنید و آرد و پودر کاکائو و بیکینگ‌پودر را نیز کم‌کم با مواد ترکیب کنید. حال شیر را نیز با ترکیب قبلی مخلوط کرده و تا زمانی که خمیری نرم و یکدست بدست آید، به هم‌زدن ادامه دهید.فنجان‌هایی را برای قالب کاپ کیک‌های خود انتخاب کرده و به‌خوبی داخل آن‌ها را چرب کنید. سپس تا نصف حجم آن‌ها را از خمیری که تهیه کرده‌اید پر کرده و درون قابلمه‌ای که حاوی آب جوش است، قرار دهید. بعد از گذاشتن…
طرز تهیه: بیسکوئیتهارا خرد کنید، سپس در ظرفی بریزید و کره ذوب شده را به آن اضافه کنید و انقدر هم بزیند تابیسکوئیت ها و کره کاملا با هم مخلوط شوند. سپس مخلوط به دست آمده را 5 دقیقه در فر با حرارت 180 قرار دهید.
طرز تهيه : ابتدا كره ذوب شده را در يك كاسه ريخته و بيسكویت آسياب شده و پودر قند الك شده را اضافه ميكنيم و خوب مخلوط كرده تا اينكه شبيه پودر بشه و بعد كف يك قالب را كاغذ روغني گذاشته، كاغذ روغني رو طوري بذاريد تا اضافه ي كاغذ روغني از قالب بيرون بزند و بعداً به كمك كاغذ روغني دسرتون را از توي قالب بيرون بياريد( البته قالبتون از جنسي باشه كه بتونيد توي فريزر بذاريد) و سپس پودر بيسكويت را با پشت قاشق فشار بدهيد تا خوب منسجم بشه و بعد توي يخچال بذاريد تا زماني…
طرز تهیه: شیر و شکر و خامه را درون قابلمه ریخته و با مخلوط کن دستی خوب مخلوط کنید تا یکدست شود بعد روی حرارت ملایم گذاشته و مرتب هم بزنید.
طرز تهیه:شکر را در یک فنجان آب بجوشانید و کره را در ماهی تابه آب کنید و ‌آرد را بتدریج در آن بریزید و مرتب همش بزنید. مخلوط کره و آرد را روی آتش ملایم بپزید تا کمی قهوه‌ای رنگ شود. سپس نیم فنجان شکر مخلوط با آب را در آن بریزید و به شدت همش بزنید. بقیه‌ی شکر را با زعفران مخلوط کرده روی مخلوط فوق بریزید و باز هم هم بزنید آن گاه در یک بشقاب چرب آن را ریخته رویش خلال بادام بریزید.
طرز تهیه: آرد برنج را در آب حل کرده آن را با شیر و بادام بی‌پوست کوبیده شده مخلوطش کرده روی آتش ملایم بگذارید و هم بزنید تا پخته شود سپس گلاب ریخته یک جوش که زد از روی آتش بردارید.
طرز تهیه:خاکه قند را در آب ریخته آن را بجوشانید تا قوام گیرد. آن گاه نشاسته را با آب مخلوط کرده روی مایه‌ی قوام آمده ریخته و گلاب و هل کوبیده را به آن اضافه نمائید سپس قدری آرد سفید و خاکه قند را در کف سینی پاشیده و مایه‌ی فوق را روی سینی ریخته و روی آن مجدداً خاکه قند ریخته وقتی که مایه سرد شد آن را در خاکه قند بغلطانید.

درباره ما

تک آشپز سایت جامع آموزش آشپزی است که شامل مجموعه ای از مقالات مختلف برای تهیه بسیاری از غذاها، دسرها، کیک ها و .. میباشد. این سایت با هدف ارائه دستورات متنوع آشپزی در جهت زیبا تر کردن سفره‌های ایرانی و ترویج استفاده از غذاهای مختلف راه‌اندازی شده است . امید است که با معرفی و آموزش انواع غذاهای ایرانی و ملل در این راه گام برداشته باشیم. 

امارگیر سایت