طرز تهیه انواع دسر (67)

طرز تهیه: برای این ژله اول قالب رو کامل چرب کنید و مقداری غنچه گل محمدی کف قالب بچینید و چند قاشق ژله آلوورا روش بریزید طوری که گلها شناور نشن و قالب رو با کمک یه ظرف بزرگتر به شکل کج توی یخچال بزارید تا ژله کمی ببنده و جای گلها ثابت بشه.
طرز تهیه: همه مواد را به جز گردو با هم مخلوط كنيد و با همزن بزنيد تا مواد كاملاً يكدست شود و بعد پودر گردو را اضافه كنيد سپس ته تابه را كمی چرب كنيد و روی حرارت ملايم قرار دهيد مواد را داخل تابه بريزيد و به طور يكنواخت پخش كنيد در تابه را با پارچه بپوشانيد و روی تابه قرار دهيد پس از اينكه خاگينه خودش را گرفت و بسته شد از روی حرارت برداريد .
طرز تهیه: تخم مرغ ها را در یک ظرف بشکنید و با چنگال کمی بزنید. شیر را اضافه کرده، بیکینگ پودر و آرد را کم کم روی مایه الک کنید(تا گلوله نشود) و مخلوط نمایید. سپس کمی زعفران، پودر هل و پودر زنجبیل را اضافه کنید.
طزر تهیه: شیر، بستنی و پودر ژلاتین را با هم ترکیب کرده و روی حرارت ملایم بگذارید تا مواد گرم و یکدست شود اما نجوشد و پودر ژلاتین حل شود. همینکه پودر ژلاتین حل شد، گاز را خاموش کنید.
طرز تهیه: پودر ژله را داخل کاسه ای بریزید ، آب جوش را به پودر ژله اضافه کنید و کاسه را روی حرارت بخار آب قرار دهید و هم بزنید تا شفاف شود.سپس نصف ژله را داخل قالبی که چرب کرده اید بریزید و داخل یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد (میتوانید برای راحتی کار و جلوگیری از چسبیدن ژله ته قالب سلفون قرار دهید).
طرز تهیه: زرده را با شکر خوب مخلوط کنید تا کرمی رنگ شود و کمی پف کند. تابه ای بردارید و کره را در آن بریزید و داغ کنید. زرده ها را به کره اضافه کنید و روی حرارت کم هم بزنید.
طرز تهیه: ابتدا یک کیک اسفنجی تهیه نمایید. سپس آن را از وسط به ۲ قسمت تقسیم کنید (برش افقی). قسمت رویی کیک را به ۶ تا ۸ و یا ۱۲ قسمت تقسیم نمایید ( هراندازه که خودتان تمایل دارید ).
طرز تهیه: کرم باواریا را مطابق دستور آماده کنید و میوه های مورد نظرتان را در کرم بریزید. به آرامی میوه ها را مخلوط کنید. ظروف دسر را آماده کنید و مخلوط کرم را در آنها بریزید.خامه را روی ظروف بریزید و روی آن را با پسته و میوه تزئین کنید.
طرز تهیه: فر را از قبل تا دمای 200 درجه سانتیگراد گرم کنید. چهار قالب سوفله با قطر 7.5 و عمق 4.5 سانتی متری را با کره چرب کنید و نیمی از شکر شیرینی پزی را در آنها بپاشید.
طرز تهیه: برگ گشنیز را خرد می‎کنیم.دانه‎های جالاپینو را جدا می‎کنیم. گوجه فرنگی ها را فیله کرده، دانه های آن را جدا و خرد می کنیم.