طرز تهیه انواع دسر (43)

طرز تهیه: برای آماده سازی این دسر زیبا و جالب شما به پودر ژله و میوه یا پوست میوه نیاز دارید. میوه را از وسط نصف کنید ، داخل میوه را خالی کنید تا به شکل کاسه شود. ژله را با توجه به دستور بسته بندی آماده کنید ، داخل کاسه های میوه را با ژله پر کنید. ژله را داخل یخچال بگذارید تا ژله بسته شود سپس همانند شکل ژله ها را برش بزنید‼️میتوانید از سیب و انواع میوه ها برای آماده سازی این دسر ساده استفاده کنید. مواد لازم: مواد لازم پودر ژله میوه
طرز تهیه: برای هر طعم، هر بسته پودر ژله را در یک فنجان آب داغ حل کنید. سپس آن را در ظرفی بریزید و بگذارید سرد شود. یک شب بماند بهتر است. یا اینکه حداقل 3 ساعت در یخچال بگذارید تا سرد شود و ببندد.فقط یک فنجان آب به هر بسته پودر ژله اضافه کنید.
طرز تهیه: ابتدا آب را داخل یک کاسه کوچک بریزید و پودر ژلاتین را روی آن بپاشید و اجازه دهید تا ۲ الی ۳دقیقه بماند تا نرم شود، پس از آن شیر، کره و وانیل را در قابلمه ای مخلوط کرده و روی حرارت ملایم قراردهید، سپس این مواد را آرام به هم زنید تا شیر گرم و کره در آن آب شود. آنگاه قابلمه را از روی حرارت برداشته ژلاتین را به آن اضافه کنید تا کاملا حل شود، پس از آن بگذارید این مایه خنک شود و چندبارهم بزنید تا سفت نشود.
طرز تهیه: ۲۵۰ گرم شکلات را روی حرارت ملایم ذوب می کنیم. شیر، کرم بستنی و وانیل را می جوشانیم. زرده تخم مرغ و شکر را با همزن آنقدر هم می زنیم تا کمرنگ شود. شیر جوشانده شده را کم کم اضافه می کنیم.
طرز تهیه: کرم کاسترد یا کاستارد نوعی کرم ساده و خوشمزه است که به عنوان دسر یا میان وعده مصرف میشود. برای تهیه کرم کاسترد به پودر کاسترد و شیر نیاز است. برای تهیه کرم کاسترد ابتدا باید پودر کاسترد و شکر را در ظرفی ریخته و باهم مخلوط کنید. به این تزتیب حین پخت کرم کاسترد، هیچ گلوله‌ای در کار نخواهد بود. شیر سرد را به شکر و پودر کاسترد اضافه کرده و خوب هم بزنید. وقتی شکر و پودر کاسترد در شیر سرد حل شدند، ظرف را روی حرارت قرار دهید.
طرز تهیه: خامه و شیر را درون قابلمه کوچک و مناسبی بریزید و روی شعله ملایم گاز قرار دهید. وانیل را اضافه کنید. همزدن رو فراموش نکنید.وقتی این مخلوط جوش آمد, بعد از یکی دو جوش, شکر را اضافه کنید.(در این مرحله می تونید کمی از مواد رو بچشید و میزان کمی و زیادی شکر رو متوجه بشید, بهتره شکر رو یکباره نریزید )
طرز تهیه: 1بسته ژله آلوئه ورا با ۱لیوان آب جوش را به روش بن ماری ( حرارت غیر مستقیم) حل میکنیم و بعد با ۱لیوان نوشابه به خوبی مخلوط میکنیم آروم هم میزنیم گاز آن نرود و در لیوان یاجام ریخته و در یخچال گذاشته، دوسوم ژله باقیمانده راباهمزن بزنید تا کف کند و وقتی ژله نیم بند شد، قاشق قاشق روی ژله ریخته.
طرز تهیه: ابتدا ژله رو در ظرف مورد نظر ریخته و اجازه میدیم تا کامل ببنده، بعد ژله رنگ مخالف رو آروم روش میریزیم. سپس سر جام رو باسلفون میبندیم بعد جام رو آهسته برمیگردونیم و دریخچال میگذاریم تاببندد. دستور ارسالی از کاربر گرامی خانم فاطمه
طرز تهیه: ابتدا شیروخامه را بخوبی مخلوط کرده سپس شکررااضافه میکنیم و روی حرارت ملایم قرارمیدهیم
طرز تهیه: نشاسته را با آب انار مخلوط کنید تا حل شود سپس داخل قابلمه ای بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید و هم بزنید تا نشاسته خودش را بگیرد سپس شکر را اضافه و مخلوط کنید.
امارگیر سایت