طرز تهیه انواع آبگوشت (3)

طرز تهیه: گوشت را همراه پیاز و نخود و لوبیا و 6 پیمانه آب میگذاریم تا بپزد وقتی گوشت و نخود و لوبیا پخت، سیب زمینی را همراه رب و زردچوبه و نمک و فلفل اضافه میکنیم و فرصت میدهیم تا آبگوشت جا بیفتد.
طرز تهیه: گوشت را تکه تکه کرده همراه با لوبیا و پیاز و 6 لیوان آب میگذاریم بپزد. وقتی گوشت نیم پز شد لیمو و سبزی های خرد شده و سرخ شده را به آن اضافه میکنیم و میگذاریم تا گوشت کاملا بپزد در اواخر پخت 5 عدد سیب زمینی پوست گرفته شده به همراه نمک و زردچوبه به آن اضافه میکنیم.
طرز تهیه : نخود و لوبیا را از شب قبل در مقداری آب ( سه برابر حجم نخود و لوبیا ) خیس کنید .گوشت را همراه چربی و استخوان به همراه نخود و لوبیا، یک عدد از پیازها، یک حبه سیر و گوجه فرنگی ها که هرکدام را پوست گرفته و به دو نیم کرده اید در ظرف مناسبی بریزید و شش برابر حجم آنها آب اضافه کنید . ( دقت کنید هنگامی که گوشت را میپزید از ابتدا به آن نمک و ادویه نزنید چون باعث دیرپز شدن گوشت میشود)اگر از دیزی گلی استفاده میکنید ، توجه داشته باشید…

درباره ما

تک آشپز سایت جامع آموزش آشپزی است که شامل مجموعه ای از مقالات مختلف برای تهیه بسیاری از غذاها، دسرها، کیک ها و .. میباشد. این سایت با هدف ارائه دستورات متنوع آشپزی در جهت زیبا تر کردن سفره‌های ایرانی و ترویج استفاده از غذاهای مختلف راه‌اندازی شده است . امید است که با معرفی و آموزش انواع غذاهای ایرانی و ملل در این راه گام برداشته باشیم. 

امارگیر سایت