Web Analytics Made Easy -
StatCounter

طرز تهیه گراتن بادمجان

796 دفعه


طرز تهیه گراتن بادمجان:

فر را روی ۱۹۰ درجه سانتیگراد قرار دهید. بادمجان ها را حلقه حلقه کنید و با نمک، فلفل و روغن زیتون مزه دار کنید. ماهیتابه بزرگی را روی حرارت متوسط قرار دهید و بادمجان ها را داخل آن سرخ کنید. در این مرحله نیازی نیست که بادمجان ها کاملا بپزند، در حدی که کمی برشته شوند کافیست. ماهیتابه را از روی حرارت بردارید و کنار بگذارید.

خامه، پنیر پارمزان و کمی پیازچه یا جعفری خرد شده را در کاسه ای بریزید و خوب هم بزنید. به میزان دلخواه نمک و فلفل سیاه به آن اضافه کنید. کف یک ظرف پیرکس یا ظرف مخصوص گراتن یک لایه بادمجان بچینید. کمی از سس مارینارا را روی بادمجان ها بریزید، روی آن نیز سس خامه ای بریزید و روی آن کمی پنیر موزارلا بپاشید. دوباره همین مراحل را تکرار کنید. یک لایه بادمجان، سس مارینارا، سس خامه ای و در انتها نیز باقیمانده پنیر موزارلا را می ریزیم.

گراتن را حدود ۲۰ دقیقه داخل فری که از قبل گرم شده قرار دهید تا پنیر آب شود و روی گراتن برشته و طلایی شود. گراتن بادمجان را از فر خارج کنید و ۱۵ دقیقه اجازه دهید خنک شود. سپس روی آن را با پیازچه یا جعفری خرد شده تزیین کنید و بعد این گراتن خوشمزه و لذیذ را همراه با عزیزانتان نوش جان کنید.

مواد لازم برای گراتن بادمجان:

مواد لازم مقدار مواد
بادمجان بزرگ 2 عدد
 سس مارینارا   2 فنجان
 خامه   1/2 فنجان
پنیر پارمزان رنده شده  1/4 فنجان
 پنیر موزارلا رنده شده  3/4 فنجان
 روغن زیتون  1 قاشق غذاخوری
 نمک و فلفل سیاه   به میزان دلخواه
 جعفری یا پیازچه خرد شده   مقداری برای تزیین

 

دستورات آشپزی بیشتر در کانال تلگرام تک آشپز