Web Analytics Made Easy -
StatCounter

طرز تهیه نان شیرمال

807 دفعه

طرز تهیه:

 پودر خمیر مایه را با 2 قاشق آب گرم (داغ نباشد) و نصف قاشق شکر مخلوط کنید و 5 دقیقه بگذارید بماند.درون کاسه ای تخم مرغ ، کره آب شده ، شیر ، شکر ، خمیر مایه آماده و مقدار بسیار کمی نمک (نوک قاشق) مخلوط کنید. سپس آرد را کم کم اضافه نمائید تا خمیر لطیفی بدست بیاید و در آخر کشمش را اضافه کنید.

خمیر را پس از آماده شدن مقداری ورز دهید (خمیر لطیف است و ممکن است کمی چسبناک باشد اما نیازی به افزودن آرد اضافه نیست)، نرمی خمیر باید مانند نرمی لاله گوش باشد.
خمیر را به مدت 3 ساعت استراحت دهید، پس از این مدت زمان خمیر را به چند قسمت مساوی تقسیم کنید.

سه قسمت از خمیر را بصورت نوارهای بلندی حالت دهید سپس بصورت گیس بافت ببافید، میتوانید انواع مدل ها مانند گل، اشکال هندسی، حیوانات و … را با خمیر درست کنید.

برای رومال مقداری کره آب شده و 1 زرده تخم مرغ را مخلوط کنید و روی خمیرها بزنید، در صورت تمایل میتوانید مقداری کنجد نیز روی آن بپاشید، خمیرهای آماده را درون سینی فر قرار دهید و 20 دقیقه به خمیرها استراحت دهید (برای پوک شدن نان شیرمال این استراحت لازم است).

پس از استراحت سینی را درون فری که از قبل با درجه حرارت 180 درجه سانتیگراد روشن کرده اید و گرم شده است به مدت 15 دقیقه قرار دهید، در پایان پخت میتوانید گریل بالا را 2 دقیقه روشن کنید تا روی نان ها طلایی شود ، نان ها را پس از خنک شدن سرو کنید.

‼️خمیر را تا حدی باید ورز دهید که مواد باهم ترکیب شوند ، ورز دادن بیش از حد موجب خشکی خمیر و ترک خوردن نان ها خواهد شد.
‼️در صورت تمایل میتوانید مقدار شکر را 2 برابر کنید ، استفاده از کشمش اختیاری میباشد و بجای آن از گردو هم میتوانید استفاده کنید.
‼️برای استراحت دادن خمیر باید داخل کاسه ای بزرگ را چرب کنید، خمیر را کف کاسه قرار دهید و روی آن را 3 ساعت بپوشانید

مواد لازم:

مواد لازم مقدار مواد
 آرد گندم  3 لیوان سرخالی  
 شیر   1 لیوان  
 شکر  1/2 لیوان  
 کشمش  1/2 لیوان
 تخم مرغ  1 عدد  
 پودر خمیر مایه  1 قاشق غذاخوری  
 کره   100 گرم 
 نمک   مقداری