Web Analytics Made Easy -
StatCounter

دستور پخت كرپ مرغ و سبزيجات

1438 دفعه

کرپ مرغ و سبزیجات

طرز تهيه:

اسفناج ها را درسته پخته تا كاملا نرم شده و آب آن تبخير شود. 2 عدد كرپ را به شكلي كنار هم گذاشته كه دو دايره با فاصله كمي از هم قرار بگيرند از مواد روي كرپ بر روي آن پهن كرده و روي آنها را با برگ هاي اسفناج پوشانده و رول كرده و همراه درپوش به مدت 30 دقيقه در يخچال قرار مي دهيم قبل از سرو غذا رول ها را به برش هاي يك سانتيمري تقسيم كرده و در هر برش يك خلال دندان فرو كرده و در روغن داغ غوطه ور و سرخ مي كنيم تا رنگ آنها قهوه اي روشن گردد.

براي تهيه خمير كرپ:

آرد را در ظرفي ريخته و به تدريج تخم مرغ را به آن اضافه نموده و با همزن دستي خوب مخلوط مي كنيم شير و روغن را نيز افزوده خوب به همزدن ادامه داده تا خمير نرم و صاف شود و به مدت 30 دقيقه به همراه در پوش در يخچال به آن استراحت مي دهيم تابه نچسبي را روي حرارت قرار داده و يك قاشق چايخوري روغن را در آن مي ريزيم. 3 قاشق غذاخوري از مواد كرپ را نيز در تابه ريخته و با تكان دادن آن مواد را به اطراف ظرف هدايت كرده تا سطح تابه را بپوشاند بعد از يك دقيقه طرف ديگر كرپ را نيز سرخ كره در حدي كه نرم بماند

براي تهيه مواد روي كرپ:

كره را در تابه گرم كرده موسير و فلفل سبز خرد شده را به آن افزوده و خوب تفت مي دهيم تا موسيرها سبك شوند سپس از روي حرارت برداشته و بعد از آنكه خنك شد گوشت مرغ چرخ شده، سفيده تخم مرغ و پودر نان را به آن اضافه كرده و خوب مخلوط مي نمايئم.

مواد لازم:

مواد روي خمير كرپ

مواد لازم    مقدار مواد
كره   20 گرم   
موسير خرد شده   2 عدد
فلفل سبز ساطوري شده   2 قاشق چایخوری
گوشت مرغ چرخ شده   300گرم  
سفيده تخم مرغ زده شده  1 عدد
پودر نان     2/1 پيمانه
 اسفناج   20 برگ
روغن    2 قاشق غذاخوری

 مواد خمير كرپ:

مواد لازم    مقدار مواد
آرد   4/3 پيمانه   
شير   4/3 پيمانه
تخم مرغ زده شده 2 عدد 
روغن مايع براي تهيه كرپ  2 قاشق چایخوری
روغن  براي سرخ كردن

دستورات آشپزی بیشتر در کانال تلگرام تک آشپز