Web Analytics Made Easy -
StatCounter

طرز تهیه خیارشور یک روزه

891 دفعه

طرز تهیه:

خیارها را بشویید و آن ها را حلقه حلقه کنید. نیازی به گرفتن پوست خیار نیست.  برای خیارشور بهتر است از خیارهای سفت استفاده کنید. پیازها را نیز پوست بکنید و ریز خرد کنید. سپس خیارها و پیازهای خرد شده را در یک آبکش بزرگ بریزید. به میزان دلخواه روی آن ها نمک بپاشید و با هم خوب مخلوط کنید. روی آبکش را تا آلودگی و حشرات به آن نفوذ نکند و اجازه دهید خیار و پیاز 1 ساعت در آبکش بمانند تا آب اضافی آنها خارج شود و خشک شوند.

سرکه، شکر، نمک، زردچوبه، تخم خردل و فلفل قرمز را در یک قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید. زمانی که مایع به جوش آمد، حرارت را کم کنید و خیار و پیاز خرد شده را به آن اضافه کنید. 2 دقیقه خیارها را بجوشانید سپس قابلمه را از روی حرارت بردارید و  کنار بگذارید.

یک یا دو شیشه آماده کنید. خیارشورها را داخل شیشه ها بریزید. درب آنها را محکم ببندید و داخل یخچال قرار دهید. بعد از 24 ساعت خیارشور یک روزه شما آماده است و می توانید از طعم آن لذت ببرید.

‼️نکته:  این خیارشور فوری بعد از یک روز آماده خوردن است، اما اگر خیارشورها یکی دو روز بیشتر در یخچال بمانند طعم بهتری پیدا می کنند و بهتر جا می افتند.

مواد لازم:

مواد لازم مقدار مواد
 خیار تازه  1 کیلوگرم
 پیاز  2 عدد
 نمک  به میزان دلخواه
 سرکه سیب یا سرکه سفید  2 فنجان
 زردچوبه   1/4 قاشق چایخوری
 تخم خردل( اختیاری)  3 قاشق غذاخوری
 فلفل قرمز خشک شده  1-3 عدد
 شکر  1/2 فنجان