Web Analytics Made Easy -
StatCounter

طرز تهیه ترشی ذرت

867 دفعه

طرز تهیه:

گوجه ها را بشویید، پوست بکنید، دانه های آنها را خالی کنید و دور بریزید. سپس گوشت گوجه ها را به قطعات ریز خرد کنید. برای راحت کندن پوست گوجه ها می توانید چند دقیقه آنها را در آب جوش قرار دهید تا نرم شوند و پوستشان راحتتر جدا شود.

تمام مواد خرد شده یعنی گوجه، پیاز، فلفل دلمه‌ای سبز و قرمز و خیار را داخل کاسه بزرگی بریزید. سپس ذرت ها را با آب داخل کنسرو به آن اضافه کنید و مخلوط کنید. در کاسه دیگری سرکه، شکر، نمک، دانه خردل و تخم کرفس را ترکیب کنید و خوب هم بزنید. سپس به مواد خرد شده اضافه کنید.
مخلوط را داخل قابلمه یا ماهیتابه بزرگی بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا به جوش بیاید. زمانیکه به جوش آمد حرارت را کم کنید و اجازه دهید به مدت 1 ساعت بپزد و آب اضافی آن تبخیر شود.
شیشه هایی که می خواهید ترشی را در آن بریزید از قبل تمیز بشویید و کاملا خشک کنید. ماهیتابه را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید کمی خنک شود. سپس داخل شیشه ها بریزید. درب آنها را محکم ببندید و تا زمانیکه جا بیفتند داخل یخچال نگهداری کنید.
‼️با این مواد ۸ شیشه کوچک ترشی خواهید داشت. می توانید بجای کنسرو ذرت از ذرت تازه نیز استفاده کنید. دراین صورت دانه های 5 ذرت(بلال) را جدا کنید و به همراه یک لیوان آب به ترکیب اضافه کنید
‼️این ترشی به نسبت سایر ترشی ها طعم ملایم تری دارد . اگر ترشی تند و تیزتری را می پسندید می توانید شکر را حذف کنید.

مواد لازم:

مواد لازم مقدار مواد
 کنسرو ذرت  5 قوطی 
پیاز ریز خرد شده  1 فنجان
 گوجه فرنگی   450 گرم
 سرکه سیب  2 فنجان
 فلفل دلمه ای سبز ریز خرد شده  1 و 1/2 فنجان 
 شکر  1/2 فنجان
 نمک    1 قاشق غذاخوری
 دانه خردل  1 قاشق چایخوری
 خیار ریز خرد شده  1 فنجان
تخم کرفس 1 قاشق چایخوری
فلفل دلمه ای قرمز خرد شده 3/4 فنجان