Web Analytics Made Easy -
StatCounter

طرز تهیه نان شکم پر

588 دفعه

آموزش طرز تهیه نان شکم پر در تک آشپز. نان شکم پر همانند همبرگر تهیه می شود و شبیه غذاهای فست فودی است. می توانید این نان را به تنهایی تهیه کنید و از مواد میانی متفاوتی برای تهیه آن استفاده کنید.

مواد لازم نان شکم پر:نان شکم پر

- تخم مرغ: ١ عدد
- آرد شیرینی: ٣ لیوان
- روغن مایع: ۶ قاشق غ
- نمک: ١ قاشق چایخوری
- شکر: ٢ قاشق چایخوری
- شیر یا اب ولرم: ١ لیوان
- پودر خمیر مایه: ١ قاشق م

مواد میانی نان شکم پر:

- پیاز: ۱ عدد
- تخم مرغ: ۱ عدد
- نمک: به مقدار لازم
- وانیل: به مقدار لازم
- پنیر ورقه ای: ۴ عدد
- فلفل سیاه: به مقدار لازم
- زردچوبه: به مقدار لازم
- پودر سیر: به مقدار لازم
- آرد سوخاری: به مقدار لازم
- گوشت چرخ کرده : ۲۰۰ گرم

طرز تهیه نان شکم پر:

۱ قاشق چایخوری شکر، شیر ولرم و پودر خمیر مایه را باهم مخلوط کنید. ١٠ تا ١۵ دقیقه به آن زمان دهید و حتما در حین استراحت درپوش روی آن بگذارید. سپس ٣ قاشق غذاخوری آرد به آن اضافه کنید و کنار بگذارید.
تخم مرغ، بقیه شکر و نمک را با همزن بزنید سپس به آن مایع خمیر را اضافه کنید. 2/5 لیوان آرد را اضافه کنید و ورز دهید تا خمیر به دست نچسبد. بقیه ی آرد را روی میز بریزید و با خمیر ورز دهید.
سپس خمیر آماده شده را درون ظرفی که چرب کرده اید بگذارید. روی خمیر را با سلفون یا پارچه بگیرید. به آن ١ تا ١/۵ ساعت استراحت بدهید تا حجمش دو برابر شود. در حین که به خمیر استراحت می دهید مواد میانی آن را آماده کنید.
گوشت چرخ شده و پیاز رنده شده را باهم مخلوط کنید. نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، پودر سیر و آرد سوخاری را اضافه کنید. سپس در روغن سرخ کنید. زمانی که خمیر آماده شد ورز می دهیم تا پفش بخوابد.
به اندازه یک نارنگی از خمیر بردارید. خمیر را به اندازه گردی نعلبکی باز کنید. بر روی آن یک لایه پنیر ورقه ای میگذارید. سپس از مواد میانی و دوباره پنیر ورقه ای بگذارید. بعد خمیر را جمع کرده و گرد کنید.
داخل سینی یا قالب موردنظر کاغذ روغنی بندازید. نان ها را با فاصله ١ سانت کنار هم بگذارید. سپس روی آن ها را با پارچه بپوشانید و بگذارید نیم ساعت بماند. سپس یک تخم مرغ، کمی وانیل و ١ قاشق شیر را مخلوط کنید و روی نان ها بکشید. سپس سینی را داخل فر گرم شده با دمای ١٨٠ درجه بگذارید تا طلایی رنگ شود.پس از نیم ساعت نان شما آماده است.