Web Analytics Made Easy -
StatCounter

طرز تهیه تاکو

1024 دفعه

طرز تهیه:

مواد رو به ترتیب گوشت ،پنیر،کاهو ، گوجه ،زیتون و پیاز روی نیمی از نان ریخته و نان رو رول کرده و در صورت دلخواه میتونیم کمی توی تابه دو طرف ساندویچ را حرارت بدیم تا پنیر آب شود.

طرز تهیه تورتیلا :

آرد سفید را در کاسه بزرگی ریخته، بکینگ پودر و کره را افزوده و با دست مخلوط کنید. نمک دریا را با آب ولرم مخلوط کرده تا نمک حل شود، سپس آرام آرام به مخلوط آرد اضافه کنید و با دست ترکیب کنید تا زمانیکه خمیر بدست نچسبد، برای چند دقیقه ورز دهید، سپس روی آنرا پوشانده و برای 20 دقیقه استراحت دهید.

خمیر را به 12 قسمت تقسیم کنید. دست خود را کمی چرب کرده و سطح کار را آرد پاشیده، هر قسمت را بصورت دایره نازکی به کمک وردنه باز کنید.
تابه مناسب با قطر نان را روی حرارت ملایم قرار دهید و بعد از گرم شدن، یک خمیر را داخل آن انداخته و اجازه دهید 15 تا 20 ثانیه یا کمی بیشتر تا زمانیکه قهوه ای شود، بماند. سمت دیگر نان را به همین ترتیب ادامه دهید. مابقی خمیرها را به همین روش بپزید

‼️برای سالاد بین ساندویچ از سس سزار استفاده کنید .
‼️سس سزاررو به صورت ساده از سس مایونز ،یک زرده تخم مرغ،ریحان ، پنیر پارمسان،سیر ،سرکه،ابلیمو و روغن زیتون می تونیددرست کنید.

‼️ماده گوشتی ساندویچ که میتونه مرغ گریل شده یا گوشت گریل شده یا بیکن و ژامبون و یا گوشت چرخ کره و سرخ شده با ادویه های دلخواه باشه

مواد لازم:

مواد لازم داخل ساندویچ
 پیاز 
گوجه 
 زیتون بی هسته 
 کاهو  
 پودر پاپریکا 
 پودر سیر 
 پنیر چدار یا گودا 
  مواد لازم برای 12 نان تورتیلا
 آرد ذرت یا سفید  4 پیمانه
بکینگ پودر  1/8 قاشق چایخوری
کره گیاهی 1/2 پیمانه
نمک دریا 1 و 1/2 قاشق چایخوری
آب ولرم  1 پیمانه

 

دستورات آشپزی بیشتر در کانال تلگرام تک آشپز