Web Analytics Made Easy -
StatCounter

طرز تهیه بریوش(فرانسوی)

2054 دفعه

بریوش

طرز تهیه:

خمیر ترش را با یک قاشق چایخوری شکر و آب گرم داخل ظرفی ریخته در آن را ببندید و در جای گرم قرار دهید تا پف کند.
آرد، نمک و شکر اضافی را در ظرفی دیگر الک کنید و تخم مرغ و خمیر ترش را به آن اضافه کنید و روی یک سطح آرد پاشیده و خمیر را 5 دقیقه ورز دهید تا حالت کشدار پیدا کند، در این مرحله کره نرم شده را کم کم به مواد اضافه کرده تا کامل به خورد مواد برود و مجددا 10 دقیقه ورز میدهیم و خمیر به دست آمده را در کاسه چرب قرار داده و روی آن را با کیسه نایلونی بپوشانید و 1 ساعت آن را در جای گرم قرار دهید تا خمیر پف کرده و حجم آن دو برابر شود.
سپس 10 دقیقه دیگر خمیر را ورز دهید تا کاملا نرم شود خمیر را به 12 قسمت مساوی تقسیم کنید، حجم هر قالب به اندازه 2/1 پیمانه است قالب را چرب کرده در ابتدا 4/1 پیمانه از خمیر را در قالب بگذارید و باقی خمیر را با دست گرد کرده و روی قالب بگذارید.
زرده تخم مرغ و خامه را با هم مخلوط کنید و با کمک قلم مو روی آن بمالید. با استفاده از یک سیخ کباب چوبی وسط خمیر را تا انتها یک حفره ایجاد کنید سپس خمیر را به مدت 10 دقیقه در فر با حرارت 210 درجه سانتی گراد قرار دهید در مرحله بعد حرارت را کم کرده و مجددا 10 دقیقه دیگر در فر نگه دارید تا پوک شود سپس از فر در آورده و نان ها را از قالب جدا کنید قسمت برجسته نان را بریده و با موادی که در پایین ذکر میشود پر کنید.

مواد داخل نان
پنیر خامه ای و کره را در یک تابه آب کرده و مخلوط تخم مرغ و خامه را به آن اضافه کنید مواد را روی حرارت کم قرار داده هم بزنید تا غلیظ شود در این مرحله پیازچه و قزل آلای خرد شده را به مواد اضافه کنید مواد آماده شده را داخل نان پر کنید و در آخر سرپوش نان ها را روی آن بگذارید.

 

مواد لازم:

مواد لازم    مقدار مواد
 خمیر ترش     15 گرم
شکر 1 قاشق چایخوری
آب گرم   نصف پیمانه
آرد معمولی 4 پیمانه
نمک  1 قاشق چایخوری
شکر    2 قاشق غذاخوری(اضافی)
تخم مرغ زده شده   4 عدد
کره نرم شده 185 گرم
زرده تخم مرغ  1 عدد
خامه     4/1 پیمانه

 

مواد داخل نان:

مواد لازم    مقدار مواد
 پنیر خامه ای 60 گرم
کره 30 گرم
خامه    3/1 پیمانه
تخم مرغ  3 عدد
ماهی قزل آلای دودی خرد شده  100 گرم
پیازچه تازه خرد شده    1 قاشق غذاخوری