Web Analytics Made Easy -
StatCounter

طرز تهیه سالاد سزار

3942 دفعه

سالاد سزار

طرز تهیه:

 نان تست را در ابعاد کوچک  برش داده و در یک قاشق مرباخوری روغن زیتون تفت دهید. سپس تکه های نان را روی حوله یک بار مصرف بگذارید تا روغن اضافه شان گرفته شود. تکه های مرغ را نیز در تابه خط دار که کف آن با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون چرب شده است، گریل کنید و سپس برش بزنید.

کاهوها را به قطعات بزرگی خرد کنید. برای تهیه سس این سالاد هم یک زرده تخم مرغ را در مخلوط کن بریزید و کم کم و هنگام کارکردن مخلوط کنید، به آب روغن زیتون اضافه کنید. آن قدر این کار را ادامه دهید تا مایع غلیظی به دست آید. سپس به این مخلوط آب یک لیموی تازه را اضافه کنید و کمی در آن سرکه بریزید. بعد از تهیه سس اولیه، برای این حجم سالاد، 4 قاشق غذاخوری از سس را با نیمی از پنیر پارمیزان مخلوط کنید.

کاهو را به همراه سس سزار و ادویه سالاد مخلوط میکنیم و در ظرف قرار میدهیم. سپس پنیر پارمیسان را روی مواد میریزیم و سه اسلایس از مرغ را روی آن قرار میدهیم 3 عدد زیتون در وسط ظرف و بین مرغ ها نان سیر قرار میدهیم.

روی مرغ ها و نان سزار روغن زیتون میریزیم.سپس کنجد را بر روی تکه های مرغ میپاشیم تا به روغن زیتون ها بچسبد. مقداری تخم آفتابگردان روی مواد میریزیم و در آخر فلفل سیاه را بر روی سالاد آسیاب میکنیم.     

مواد لازم:                          

مواد لازم مقدار مواد
 کاهو پیچ     1 عدد
 ادویه سالاد    به میزان دلخواه
  پنیر پارمیزان رنده شده 90 گرم
        مرغ هروئیکا ( فرآوری شده )   50 گرم
کنجد، تخم آفتابگردان      1 قاشق سوپخوری
     فلفل سیاه        به میزان لازم
  روغن زیتون    1 قاشق سوپخوری
  زیتون بدون هسته    3 عدد
  سس سزار ( سس مایونز، آبلیمو، سرکه سفید، پودر سیر، ادویه سالاد، آب)   نصف پیمانه
نان سیر ( نان تست شده و خرد شده، سس کچاپ، پودر سیر، کنجد )  2 ورق