Web Analytics Made Easy -
StatCounter

طرز تهیه پودینگ موز لایه ای

527 دفعه

آموزش طرز تهیه پودینگ موز لایه ای - تک آشپز

دسری خوش طعم و عالی است که از لایه های پودینگ ساده، بیسکوئیت خرد شده و موز تشکیل می‌شود. بافت ترد بیسکوئیت همراه با پودینگ خامه ای نرم و لطیف و حلقه های موز پودینگ موز لایه ای را تبدیل به یک دسر شگفت انگیز می‌کنند. در تهیه پودینگ ساده به تعدادی زرده تخم مرغ نیاز دارید. با سفیده تخم مرغ اضافی می‌توانید دسرها و شیرینی‌های مختلفی از قبیل شیرینی پفکی مرنگ، شیرینی نارگیلی یا پالووا تهیه کنید. در اینجا برای تهیه پودینگ موز لایه ای از بیسکوئیت شورت برد استفاده شده اما شما می‌توانید از بیسکوئیت‌های ساده آماده هم استفاده کنید.

پودینگ موز لایه ای

مواد لازم پودینگ موز لایه ای:

- شکر: 3/4 پیمانه
- موز بزرگ: 3-4 عدد
- زرده تخم مرغ: 6 عدد
- کره: 2 قاشق غذاخوری
- نمک: 1/4 قاشق چایخوری
- شیر کامل: 3 و 1/2 پیمانه
- خامه پر چرب: 1/2 پیمانه
- پودر قند: 2 قاشق غذاخوری
- وانیل: 1/2 قاشق چایخوری
- بیسکوئیت شورت برد خرد شده: 150 گرم
- نشاسته ذرت 1/4 پیمانه + 2 قاشق غذاخوری

طرز تهیه پودینگ موز لایه ای:

ابدا بیسکوئیت ها را خرد کرده و در ظرف های مورد نظر میریزیم. نشاسته ذرت، شکر، نمک و زرده تخم مرغ را داخل شیرجوشی با سایز متوسط بریزید و هم بزنید.
سپس شیر را اضافه و مخلوط کنید و روی شعله متوسط قرار دهید. مرتب هم بزنید (۵–۸ دقیقه). وقتی حباب مشاهده کردید شعله را کم کنید و یکی دو دقیقه دیگر بگذارید بجوشد و هم زمان مخلوط را هم بزنید تا غلیظ شود.
شیرجوش را از روی شعله بردارید و بلافاصله کره و وانیل را اضافه کنید. هم بزنید تا کره آب شود. مخلوط را داخل کاسه بزرگی بریزید و مستقیم روی آن یک تکه سلفون بکشید تا روی پودینگ لایه‌ای بسته نشود. سپس آن را چند ساعت در یخچال قرار دهید تا خنک شود.
اگر وقت ندارید و می‌خواهید پودینگ سریع‌تر آماده شود، کاسه را داخل تشت پر از یخ قرار دهید و پودینگ را هم بزنید تا خنک شود. در آخر سر پودینگ آماده را در ظروفی که آماده کرده بودید روی بیسکوئیت ها ریخته و تزیین می کنیم.