Web Analytics Made Easy -
StatCounter

طرز تهیه دسر بلوبری با ماست

945 دفعه

طرز تهیه:

4فنجان از بلوبری یا هر توتی که در دسترس دارید را با شکر مخلوط کنید و 45 دقیقه بگذارید تا بماند.گاهی اوقات مخلوط را تکان دهید تا شکر به خوبی با تمامی سطح توت تماس داشته باشد.مخلوط بلوبری و شکر را به مخلوط کن انتقال دهید.ماست را داخل مخلوط بریزید و مخلوط کن را روشن کرده و مواد را مخلوط کنید تا مخلوط صاف و یکدستی به ما بدهد.

مخلوط را به ظرفی انتقال دهید و در فریزیر بگذارید تا یخ بزند. بعد از یکساعت دوباره مخلوط را بیرون بیاورید و با مخلوط کن بزنید تا صاف و یکدست شود.دوباره مخلوط را در یخچال به مدت یکساعت قرار داده و دوباره بعد از یکساعت آن را در مخلوط کن بریزید و مخلوط کنید تا مایع صاف و یکدستی به ما بدهد.

دوباره آن را در یخچال قرار دهید و بعد از یکساعت ان را از یخچال بیرون آورده و دانه های یخ زده بلوبری یا انواع توت ها را داخل آن بریزیدو هم بزنید و داخل جام هایی زیبا بریزیدو روی آن را با انواع توت ها تزیین کنید..میتوانید بر حسب سلیقه این دسر را با آب لیمو سرو کنید.

در داخل خیلی از شهر ها دسترسی به توت آبی یا همان بلوبری مشکل است.به همین خاطر دست کاربران برای استفاده از توت ها باز است و میتوانند از انواع توت ها برای تهیه این دسر استفاده کنند.

مواد لازم:

مواد لازم مقدار مواد
 بلوبری، تازه یا یخ زده  4فنجان 
 شکر دانه ای    1/4فنجان 
 ماست وانیلی، 1٪ یا غیر چربی   1فنجان 
 آب لیمو  1قاشق غذاخوری 

 

دستورات آشپزی بیشتر در کانال تلگرام تک آشپز