Web Analytics Made Easy -
StatCounter

طرز تهیه ترایفل موزی و نوتلا

964 دفعه

 طرز تهیه:

بیسکوئیتهارا خرد کنید، سپس در ظرفی بریزید و کره ذوب شده را به آن اضافه کنید و انقدر هم بزیند تابیسکوئیت ها و کره کاملا با هم مخلوط شوند. سپس مخلوط به دست آمده را 5 دقیقه در فر با حرارت 180 قرار دهید.

بعد از فر خارج کرده و اجازه دهید خنک شود.

برای خامه رویی که به عنوان تزیین از آن استفاده میکنیم، خامه پرچرب را در ظرفی ریخته و با همزن برقی بزنید تا زمانیکه غلیظ و یکدست شود، همچنان که هم میزنید وانیل و پودر شکر را اضافه کنید و به همزدن ادامه دهید تا زمانیکه خامه فرم بگیرد و حالت سفتی داشته باشد، سپس در فریزر قرار دهید.

برای قسمت خامه نوتلا پنیر خامه ای را در ظرف ریخته وبا همزن برقی هم بزنید. نوتلا را اضافه کرده و هم بزنید تا مخلوط پنیر و نوتلا کاملا یکدست شود. سپس خامه پرچرب را اضافه کرده و تا زمانیکه فرم بگیرد هم بزنید. همزمان با همزدن پودر شکر و وانیل را اضافه کنید و میکس کردن را تا زمانی ادامه دهید که نرم و یکدست و فرم بگیرد.

و در آخر جهت سرو مقداری از مخلوط بیسکوئیت خرد شده و کره را در کف لیوانها بریزید. در لایه ی بعد توسط قیف از خامه نوتلایی را بریزید. در لایه بعدی موز حلقه شده را بهمراه بیسکوئیت بریزید .به همین روش لایه هارا پر کنید و در انتها توسط قیف خامه ی فرم گرفته سفید رنگ رو بریزید و تزئین کنید.

مواد لازم:

مواد لازم مقدار مواد
 موز حلقه شده    2 عدد
 عصاره ی وانیل  نصف قاشق غذا خوری
 خامه پرچرب  نصف فنجان
 پودر شکر   2 قاشق غذا خوری
 کره ذوب شده  2 قاشق غذا خوری
 بیسکوئیت اورئو   10 عدد
 پنیر خامه ای   1/3فنجان
 عصاره وانیل  نصف قاشق غذا خوری
 نوتلای فندقی   نصف فنجان
خامه پرچرب  نصف فنجان
پودر شکر 1/3فنجان