Web Analytics Made Easy -
StatCounter

طرز تهیه دسر انار سه لایه

1002 دفعه

طرز تهیه دسر انار سه لایه:

  9 لیوان یا کاسه یا هر ظرفی که برای دسر سه لایه مد نظر دارید را آماده کنید و در سینی بزرگی که در یخچال تان جا میشود بچینید تا در ادامه، کار شما آسان تر شود.
سپس ژله لازم برای لایه دوم را آماده کنید.

یک بسته از ژله ها را در سه چهارم پیمانه آب جوش بریزید و خوب هم بزنید تا ژلاتین به خوبی در آن حل شود. سپس سه چهارم پیمانه آب انار سرد به آن اضافه و با آن مخلوط کنید. ژله را در یخچال قرار دهید تا نیم بسته شود (کامل بسته نشود). ژله باید حالت تکه تکه و نیمه مایع داشته باشد. هر 5 دقیقه یک بار آن را هم بزنید تا به غلظت دلخواه برسد. سپس آن را از یخچال در بیاورید تا در مدتی که مرحله بعدی را انجام میدهید ژله به دمای اتاق برسد.
پنیر خامه ای را با سرعت زیاد همزن بزنید تا هوا به آن نفوذ کند و سبک شود. به طور جدا گانه، خامه پر چرب، پودر قند و وانیل را در ظرفی بریزید و با سرعت بالای همزن برقی بزنید تا فرم بگیرد طوری که وقتی سری همزن را خارج میکنید خامه به حالت نوک تیز از آن آویزان باشد. سپس پنیرخامه ای زده شده را به آن اضافه کنید و هم بزنید.
نیمی از مخلوط خامه را داخل ظرف های دسر بریزید و سطحش را صاف کنید.
نیم دیگر را با ژله نیم بسته مخلوط کنید تا صورتی رنگ شود. برای این کار هم از سرعت بالای همزن استفاده کنید. سپس 1 پیمانه دانه انار را به آن اضافه کنید و با قاشق هم بزنید. موس انار آماده شده را به عنوان لایه دوم به صورت یکنواخت در ظرف دسر بریزید.
حال ظرف ها را با سینی به یخچال منتقل کنید و بگذارید 1 ساعت بمانند تا موس خودش را بگیرد.
بعد از یک ساعت، لایه آخر دسر انار سه لایه را آماده کنید. این لایه در واقع یک ژله غلیظ است. 170 گرم از پودر ژله (1 و دو سوم بسته) را در 1 پیمانه آب جوش حل کنید. سپس 1 پیمانه آب انار سرد را با آن مخلوط کنید. بگذارید ژله کاملاً خنک شود و به دمای اتاق برسد.
ژله مایع خنک شده را روی ظرف های دسر اضافه کنید و دوباره سینی را در یخچال بگذارید. حداقل چند ساعت صبر کنید تا ژله لایه سوم کاملاً بسته شود (بهتر است برای اطمینان آن را از شب تا صبح در یخچال قرار دهید).
میتوانید روی دسر سه لایه را با دانه های انار تزیین کنید.
نکته: به جای پودر ژله انار میتوانید از هر پودر ژله قرمز دیگری مثل توت فرنگی هم استفاده کنید.
 

مواد لازم جهت تهیه دسر انار سه لایه:

مواد لازم مقدار مواد
 پودر ژله انار   3 بسته (100 گرمی)
 آب جوش  1 و 3/4 پیمانه
 آب انار   1 و 3/4 پیمانه
 پنیر خامه ای  350 گرم
 خامه پر چرب  2 پیمانه
 وانیل   1 قاشق چایخوری
 پودر قند  2 پیمانه
 انار دان شده    1 پیمانه (+برای تزیین)

 

دستورات آشپزی بیشتر در کانال تلگرام تک آشپز