Web Analytics Made Easy -
StatCounter

طرز تهیه کیک شیفون شکلاتی

815 دفعه

طرز تهیه:

کیک ساده ولی خیلی نرم که برای روکش خامه شدن بسیار مناسب است. منسجم تر از کیک اسفنجی است. مواد لازم برای یک عدد قالب گرد به قطر 25 سانتی متر و ارتفاع 7 سانتی متر مناسب برای 20 نفر، قالب کوچکتر باشد ، حتماً سرریز می شود .

کف قالب کاغذ روغنی انداخته شده ، سپس با مقدار کمی روغن چرب کنید ( زاویه ی قالب را با دقت چرب کنید تا بعداً برای تزیین دچار مشکل نشوید؛ دیواره را کمتر چرب کنید تا کیک خوب بالا بیاید ) . آرد، بیکینگ پودر و نمک سه بار الک شوند . زرده و سفیده را جدا کنید. سفیده تخم مرغ را با پودر تارتار با همزن برقی ، هم بزنید تا سفید و پفکی شده سپس نصف شکر را کم کم با آن مخلوط کنید.
کاسه داخل یخچال گذاشته شود .زرده تخم مرغ را با وانیل و باقیمانده ی شکر همزده شود تا کرم رنگ و کشدار شود . سپس کمی شیر و کمی آرد را به این مخلوط اضافه کنید تا آرد و شیر تمام شود. روغن مایع سریع به خورد خمیر داده شود . همزن را خاموش کرده و سفیده تخم مرغ را با لیسک با خمیر مخلوط کنید . مایه را در قالب ریخته و چند ضربه  به آن زده تا حبابهای هوا خارج شوند .
قالب را درون فر از پیش گرم شده با حرارت 180 درجه سانتی گراد قراردهید. کیک زیاد پف می کند و رویش سرخ می شود ، ولی چون پف کیک زیاد است داخلش با یک ساعت نمی پزد . بعد از یک ساعت و ده دقیقه، پخت کیک را خیلی سریع با خلال چوبی بلند یا ابزار مخصوص امتحان کرده ، درب فر را ببندید . وقتی تصمیم گرفتید فر را خاموش کنید ، بگذارید کیک 5 دقیقه ی دیگر درون آن بماند و سپس آنرا خارج نمائید .
و در آخر⁣ پس از سرد شدن به سلیقه خود کیک را ⁣با خامه فرم گرفته و میوه تزیین کنید برای گرفتن ایده تزیین، میتونید به صفحه اینستاگرام ما مراجعه کنید.

 مواد لازم:

مواد لازم مقدار مواد
 آرد سفید 2 پیمانه 
 تخم مرغ  6 عدد
بکینگ پودر  2 قاشق چای خوری
نمک  1/8 قاشق غذاخوری
وانیل  1/8 قاشق غذاخوری
شکر  1و 1/4 پیمانه
پودر تار تا ر  1/4 قاشق چای خوری
 شیر  4/3 پیمانه
 روغن مایع   4/3 پیمانه