Web Analytics Made Easy -
StatCounter

طرز تهیه کوکی های فانتزی

1659 دفعه

آموزش طرز تهیه کوکی های فانتزی از شیرینیهای ساده و مناسب پخت برای عید نوروز.

طرز تهیه کوکی های فانتزی:

کره و شکر و وانیل را خوب بزنید، سپس تخم مرغ را اضافه کرده و بعد آرد و نمک و بیکینگ پودر را الک کرده، به مواد اضافه کنید تا خمیری شود. (اگه خیلی خشک شد ۱ تا ۲ قاشق چای خوری شیر اضافه کنید. زیاد خمیر را ورز ندید. اگر خمیر به دست میچسبه اصلا مهم نیست، باید کمی نرم باشه)، خمیر را نصف کرده در ۲ کیسه گذاشته و به مدت ۱ ساعت در یخچال قرار دهید.
فر را روی درجه ۱۸۰ قرار دهید. سطح کار را آرد پاشیده و خمیر را به ضخامت نیم سانت پهن کنید. (هر بار فقط به میزانی که نیاز دارید از یخچال خمیر خارج کنید و مابقی را مجددا در یخچال قرار دهید)
خمیر را قالب زده و روی کاغذ روغنی توی سینی قرار دهید (نیازی نیست کاغذ را چرب کنید) و به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه درون یخچال بگذارید ( اینکار باعث میشه بیسکوییت ها توی فر وا نروند)
در فر ۱۸۰ درجه به مدت ۱۰ دقیقه قرار دهید و یا تا زمانی که دور بیسکوییت ها طلایی شود (رنگ روی بیسکوییتها نباید عوض بشه)، خوب تا اینجا بیسکوییت ها آماده هستند.
خیلی راحت با یک قاشق روی بیسکوییت رویال آیسینگ بریزید و با چاقو رویش را صاف کنید.
حالا با قیفی که درست کردید میتوانید با یک ورقه روغنی این کار را بکنید و روی بیسکوییت ها رو تزیین کنید.
برای نمونه بیس و پایه ی کار را صورتی روشن بزنید. بعد با فاصله خطوط سفید را با قیف ایجاد کنید و بعد خطوط قرمز رو بین خطوط سفید بکشید.
حالا با یه خلال دندون عمود بر جهت خطوط یه بار بالا و یه بار را به پایین یکی درمیون بکشید تا موجی شکل بشه و با سفید دورگیری اش کنید.

مواد لازم کوکی های فانتزی:

مواد لازم مقدار مواد
 آرد   3 و نیم لیوان
 نمک  1/4 قاشق چای خوری
 بیکینگ پودر  ۱ قاشق چای خوری
 کره   ۱ لیوان ( ۲۲۷ گرم)
 شکر   1 و نیم لیوان 
 تخم مرغ   ۲ عدد
 وانیل  ۲ قاشق چای خوری

تصاویر بیشتر از انواع کوکی