Web Analytics Made Easy -
StatCounter

طرز تهیه چیز کیک هلو

941 دفعه

طرز تهیه:
کف و کناره های یک قالب ۲۰ سانتی که ته آن جدا می شود را کاغذ پوستی پهن کنید. با استفاده از مقداری کره کاغذ را در کناره های قالب در جای خود ثابت کنید. بیسکویت ها را در یک کیسه ی پلاستیکی مواد غذایی ریخته و با استفاده از وردنه آن را خرد کنید.

سپس آن را با کره آب شده کاملاً ترکیب نمایید. ترکیب را داخل قالب آماده شده ریخته و محکم به سمت پایین فشار دهید. تا یک سطح یکنواخت ایجاد نمایید. بگذارید این ترکیب تا زمانی که مواد داخل کیک را آماده می کنید سرد شود.

پنیر، شکر و وانیل را در یک کاسه ریخته و با همزن برقی هم بزنید تا نرم شوند. سپس خامه را به آن ها اضافه کرده و تا زمانی که همه مواد خوب ترکیب شوند هم بزنید.۱۰۰ گرم تمشک و نیمی از تکه های هلو را روی آن پخش کنید.

با استفاده از یک قاشقک تنها با چند چین آن ها را مخلوط کنید. همان طور که شما چیز کیک را درست می کنید، آن ها حالت چین دار بیشتری به خود می گیرند. با قاشق این ترکیب خامه ای را روی پایه ی بیسکویت بریزید.

این کار را از لبه ها به سمت داخل انجام دهید.با پشت قاشق دسرخوری یا یک قاشقک قسمت روی چیز کیک را صاف کنید. کیک را تمام طول شب در یخچال بگذارید تا خودش را بگیرد و سفت شود.

در یک مخلوط کن، ۲۵۰ گرم از باقیمانده ی تمشک را له کنید، آب آن را بگیرید، آن را هم بزنید و یک قاشق چای خوری از دانه ها را در صورت تمایل به آن بیفزایید. برای شیرین کردن آن به میزان دلخواه شکر اضافه کنید.

سپس به اندازه کافی آب و یا آب هلو به آن بیفزایید تا به شکل سس در بیاید و بعد بگذارید تا زمان سرو کردن خنک شود.
حدود ۳۰ دقیقه قبل از سرو، چیز کیک را داخل دمای اتاق قرار دهید.

در صورت استفاده از قالبی که ته آن جدا می شود، با جدا کردن انتهای قالب کیک را به آرامی خارج کنید. چیزکیک را روی بشقاب مخصوص سرو قرار دهید و کاغذ پوستی را از آن جدا کنید. باقیمانده ی تمشک و تکه های هلو را روی چیزکیک پخش کنید، مقداری از سس آماده شده را نیز روی آن ریخته و سپس کیک را سرو کنید.

مواد لازم:

مواد لازم مقدار مواد
 تمشک  450 گرم
 خامه (غلیظ)  300 میلی لیتر
 وانیل (عصاره)  2 قاشق چای خوری
 شکر (ریز یا خاک قند)  100 گرم
 پنیر (نرم)  28 گرم
 بیسکویت (ترد)   600 گرم
 کره (آب شده به اضافه ی کمی برای ته ظرف)   100 گرم
 هلو (رسیده_در صورت تمایل پوست کنده)  3 عدد