Web Analytics Made Easy -
StatCounter

طرز تهیه پیراشکی ترکیه ای

862 دفعه

طرز تهیه:

 شما هر چی که دوست داشته باشید به میل خودتون می تونید برای داخل خمیر استفاده کنید ؛ مثلا گوشت چرخ کرده با فلفل دلمه و یا سوسیس و پنیر پیتزا اگر نخواستید از ترکیبات گوشتی استفاده کنید می تونید سیب زمینی رو بپزید به حالت پوره دربیارید ، بعد از اینکه پوره خنک شد کمی هم جعفری بهش اضافه کنید و داخل خمیرها بذارید.

طرز تهیه خمیر پوآچا :
ماست ، تخم مرغ ، روغن مایع را با هم مخلوط می کنیم و بعد بکینگ پودر را با آرد مخلوط کرده ، آرام آرام به مواد اضافه می کنیم ، آرد را انقدر اضافه می کنیم و ورز می دهیم تا خمیر به دست نچسبد ، بعد از خمیر بدست آمده به آندازه یک نارنگی برمی داریم.

وسط خمیر را باز می کنیم و هر موادی که برای وسطش آماده کردیم ، داخلش می گذاریم ، بعد خمیر را می بندیم و به شکل توپ در می آوریم (البته اگر خمیر را کمی کف دستمان فشار دهیم که کاملا بسته شود و مواد داخلش را بپوشاند ، اشکالی نداره چون خمیر در داخل فر پف کرده و شکل توپی به خود می گیرد).

خمیر های توپی شکل آماده شده را در پودر سوخاری می غلطانیم ، حالا سینی فر را چرب می کنیم ، پوآچاهای توپی شکل را داخل سینی فر می چینیم و در داخل فر ۱۷۰درجه که از قبل گرم کردیم می گذاریم ، زیر و روی پوآچاها که طلایی شد ، آماده میل کردن هستند.

مواد لازم:

مواد لازم مقدار مواد
 ۱ لیوان سرخالی یک سوم لیوان  ماست
 ۱ عدد  تخم مرغ
 یک استکان کوچک چایخوری  روغن مایع
 یک قاشق چایخوری  بکینگ پودر
 به مقدار لازم  آرد
 به میزان لازم  پودر سوخاری