Web Analytics Made Easy -
StatCounter

طرز تهیه نان خرمایی

1106 دفعه

طرز تهیه:

کره را روی حرارت بخار قرار دهید تا آب شود (روش بن ماری). بکینگ پودر و ماست را مخلوط کنید سپس به کره آب شده اضافه نمایید . پس از مخلوط شدن مواد کم کم آرد را اضافه کنید و 3 دقیقه ورز دهید (فقط تا حدی ورز دهید که خمیر یکدست شود).

خمیر را داخل نایلون فریزر بگذارید و به مدت 2 ساعت کناری قرار دهید ؛ در این مدت خرماها را بشویید و پوست و هسته خرما را جدا کنید سپس بهمراه مغز گردو و گلاب مخلوط و چرخ کنید (در صورت تمایل میتوانید 1 قاشق چایخوری پودر دارچین یا رازیانه اضافه کنید).

پس از 2 ساعت که خمیر آماده شد تکه هایی از خمیر بردارید و کف دست تان پهن کنید سپس داخل آن مقداری از خرمای چرخ شده بگذارید و از اطراف جمع کنید (تمام شیرینی ها را به همین صورت اماده کنید).

نان خرمایی ها را داخل سینی فر بچینید و روی آنها را با برس زرده تخم مرغ بمالید سپس سینی را داخل فری که از قبل با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کرده اید و گرم شده است به مدت 15 – 20 دقیقه قرار دهید تا روی نان خرمایی ها طلایی شود.

پس از آماده شدن نان خرمایی باید صبر کنید تا خوب سرد شوند سپس داخل ظرف قرار دهید ، این شیرینی ها بسیار ترد و شکننده میباشند و باید در زمان انتقال به ظرف خوب سرد شده باشند.

مواد لازم:

مواد لازم مقدار مواد
 آرد گندم  3 لیوان
 ماست  2 قاشق غذاخوری
 کره  220 گرم
 بکینگ پودر  1 قاشق چایخوری
 گلاب  5 قاشق غذاخوری
 خرما  300 گرم
 مغز گردو  150 گرم
 زرده تخم مرغ    مقداری برای تزیین شیرینی