Web Analytics Made Easy -
StatCounter

طرز تهیه میکادو

717 دفعه

میکادو شیرینی لایه لایه خوشمزه ای است که از نان مخصوص میکادو و خمیری مانند حلوا تشکیل میشود. بعد از مالیدن مایه روی لایه های نان میکادو لازم است جسم سنگینی روی آنها قرار داده شود تا لایه ها به خوبی به هم بچسبند. بعد از چند ساعت که شیرینی میکادو منسجم و آماده شد میتوان روی آن را با شکلات آب شده و پودر نارگیل، پسته یا گردو به شکل دلخواه تزیین کرد. همان طور که گفته شد تهیه این شیرینی خوشمزه بسیار بسیار ساده است و در ضمن نیازی به فر هم ندارد. شیرینی میکادو را با روشی آسان می توانید در منزل تهیه کنید.

مواد لازم :

مواد لازم مقدار مواد
آرد سفید ۱ پیمانه
روغن مایع ۱ پیمانه
اسانس موز یا آناناس ۱ قطره
شکلات تخته ای ۱۰۰ گرم
کره 30 گرم
پودر قند ۱ پیمانه
پودر گردو نصف پیمانه
وانیل نصف قاشق چای خوری
نان میکادو 4-5 ورق
پودر کاکائو نصف قاشق چای خوری
پودر پسته برای تزیین به میزان دلخواه

طرز تهیه :

در مرحله اول طرز تهیه شیرینی میکادو ابتدا آرد را در قابلمه ای مناسب می ریزیم و به مدت پنج تفت می دهیم توجه داشته باشید که رنگ آرد نباید زیاد تغییر کند و آرد را فقط برای از بین بردن بوی خامی اش تفت می دهیم.
سپس روغن مایع را اضافه می کنیم و آرد و روغن را به خوبی با یکدیگر مخلوط می کنیم و قابلمه را از روی حرارت گاز بر میداریم پودر قند و وانیل و پور گردو را به همراه پودر کاکائو و کره به مخلوط آرد و روغن اضافه می کنیم و به خوبی هم می زنیم تا باهم مخلوط شوند سپس اسانس موز و یا آناناس را به میزان یک قطره به مخلوط مواد میکادو اضافه می کنیم.
در روی سطحی مناسب یک عدد نان میکادو را قرار می دهیم و حدود یک سوم از مواد را روی نان میکادو قرار می دهیم و با کمک قاشق سطح مواد را به خوبی یکدست می کنیم و سپس نان دوم میکادو را بر روی مواد نان اول قرار می دهیم و مقدار یک سوم از مواد را روی نان دوم میکادو قرار می دهیم و همین مراحل را ادامه می دهیم تا نان و مخلوط مواد به اتمام برسد.
بعد از اینکه همه نان و مخلوط مواد شیرینی به پایان رسید شیرینی را به مدت ۳۰ دقیقه در درون یخچال قرار می دهیم تا به خوبی خودش را بگیرد. توجه داشته باشید که لایه آخر شیرینی میکادو باید نان میکادو بدون مخلوط مواد میکادو باشد.
بعد از مدت زمان ذکر شده شیرینی میکادو را از یخچال بیرون می آوریم و یک قاشق مرباخوری روغن مایع را به همراه شکلات تخته ای در درون ظرفی مناسبی می ریزیم و بر روی حرارت ملایم می گذاریم تا باز شوند و مخلوط این مواد را بر روی نان چهارم قرا می دهیم و میکادو را به صورت دلخواه برش می زنیم. طز تهیه شیرینی میکادو به پایان رسید
بعد از اینکه شیرینی میکادو آماده شد می توانید آن را با پودر پسته و یا پودر نارگیل و … تزیین کنید و در ظرف مناسبی شرینی ها را بچینید و برای پذیرایی در مجالس نذری و ختم از آن ها می توانید استفاده کنید.

طرز تهیه میکادو
نان میکادو را می توانید از فروشگاههای لوازم قنادی خریداری کنید.
تعداددربسته: 10عدد
حساسیت به دما.رطوبت وحرارت
نان میکادو برای حلوا رولتی و شیرینی استفاده می شود.

به نقل از : سایت آرگا و ایران کوک