Web Analytics Made Easy -
StatCounter

طرز تهیه مینی تارت آجیلی-ویژه عیدنوروز

1200 دفعه

آموزش طرز تهیه مینی تارت آجیلی از شیرینیهای ساده و مناسب پخت مناسب عید نوروز.

یکی از ساده ترین شیرینی هایی که برای مهمان های سرزده و دید و بازدیدهای عید مناسب می باشد تارت اجیلی یا مینی تارت آجیلی است .چون تا مدت ها می توانید در یخچال نگه داری کنید.

طرز تهیه مینی تارت آجیلی

طرز تهیه مینی تارت آجیلی:

فر را تا دمای 200 درجه سانتی گراد گرم کنید. خمیر تارت را پهن کنید و با قالب های دلخواهتان تارت را ببرید. آنها را در سینی قالب شیرینی قرار دهید و با چنگال کف خمیرها را سوراخ کنید. آنها را به مدت 15 دقیقه در فر قرار دهید و سپس دمای فر را به 175 درجه کاهش دهید تا تارتها طلائی رنگ شوند. در مدتی که تارتها در فر هستند، شیر را بجوشانید و وانیل را به آن اضافه کنید.
تخم مرغ ها را بشکنید و سفیده ها را جدا کنید. زرده های تخم مرغ را با شکر و آرد ذرت خوب مخلوط کنید و به شیر داغ اضافه کنید. مخلوط را آرام آرام روی حرارت ملایم هم بزنید تا غلیط شود. سپس آن را در ظرفی بریزید و پس از خنک شدن به یخچال انتقال دهید.
هنگامی که تارت ها آماده شدند، آنها را از فر بیرون بیاورید و اجازه دهید تا کمی خنک شوند. کرم تخم مرغی را از یخچال بیرون بیاورید و با قاشق از آن در تارتها بریزید. خامه را نیز حاضر کنید و روی تارت بریزید. کمی از آجیل و مربا دلخواهتان انتخاب کنید و به عنوان تزیین روی تارت ها قرار دهید. بهتر است قبل از سرو کردن کمی آنها را در یخچال قرار دهید.

مواد لازم مینی تارت آجیلی:

مواد لازم مقدار مواد
 خمیر تارت  شکر 6 قاشق 
 شیر  1 و 1/2 لیوان 
 وانیل  1 قاشق چایخوری 
 تخم مرغ   4 عدد
 شکر   6 قاشق 
 آرد ذرت  1/3 لیوان 
 خامه  1/2 لیوان 
 مربا و آجیل  به میزان دلخواه