Web Analytics Made Easy -
StatCounter

طرز تهیه شیرینی پادرازی-ویژه عیدنوروز

6802 دفعه

آموزش طرز تهیه شیرینی پادرازی از شیرینیهای ساده و مناسب پخت برای عید نوروز.
برای پذیرایی از میهمانان تان در عید امسال شیرینی نوروزی پادرازی درست کنید.
این شیرینی نوروزی مشهدی هست و طرفدارای خاص خودش را دارد و معمولا برای عید استفاده می شود.

شیرینی پادرازی

طرز تهیه شیرینی پادرازی:

کره نرم شده و پودر شکر را با هم مخلوط کنید و با همزن خوب هم بزنید. تقریبا 5 دقیقه مواد را مخلوط کنید تا شکر داخل کره حل شود.
تخم مرغها را که نیم ساعت داخل دمای اتاق بودن را یکی یکی به مواد اضافه کنید و با همزن خوب یکنواخت کنید. پودر هل را هم به مواد اضافه کنید .
هر 3 آرد را داخل ظرف جداگانه با هم مخلوط کنید و 3 بار آنها را الک کنید این کار خیلی در کیفیت شیرینی نوروزی موثر است پس لطفا کمتر از 3 بار الک نکنید. آرد الک شده را کم کم به مواد اضافه کنید و خوب با دست مواد را ورز بدهید. خمیر آماده شده را داخل نایلون قرار بدهید و 1 ساعت اجازه بدید داخل یخچال استراحت کند.
بعد از زمان استراحت، همان نایلون را روی سطح باز کنید و خمیر را روی آن باز کنید. یک نایلون دیگر روی خمیر قرار بدهید و با وردنه خمیر را باز کنید. حالا نایلون رویی را بردارید و خمیر را به شکل دراز تقریبا مثل شیرینی زبان قالب بزنید. حالا دوباره نایلون را روی شیرینی ها بندازید و با کفگیر کمی روی آنها را فشار بدهید تا پهن شوند.
خمیر های آماده شده را روی کاغذ روغنی یا سینی چرب شده فر بچینید و در ظرف جدا گانه ای 1 عدد تخم مرغ (اضافه) و مقداری زعفران را با هم مخلوط کنید وبهش کمی روغن مایع اضافه کنید و سطح شیرینی ها را با آن برس بزنید.
حالا با چنگال روی شیرینی ها خطوط عمودی ایجاد کنید و مثداری کنجد رویش بپاشید و بذارید شیرینی ها داخل فری که از قبل با دمای 350 درجه فارنهایت گرم شده قرار بگیرد تا طلایی بشود. تخم مرغ اضافی ،کنجد، پودر پسته، آب زعفران و روغن مایع برای تزیین است.

مواد لازم شیرینی پادرازی:

مواد لازم مقدار مواد
کره 250 گرم
 آرد گندم   125 گرم
 آرد نخودچی   150 گرم
  آرد برنج      125 گرم
 تخم مرغ   2 عدد
  پودرشکر   150 گرم
پودر هل 1/4 قاشق چای خوری