Web Analytics Made Easy -
StatCounter

طرز تهیه شیرینی رنگینک

3864 دفعه

طرز تهیه: تابه نچسبی آماده کنید و روغن را داخل آن بریزید و روی شعله متوسط اجاق گاز قرار دهید تا داغ شود. آرد را پس از الک کردن داخل روغن بریزید و سپس حرارت اجاق گاز را کم کنید و مرتب آن را هم بزنید تا آرد کاملا سرخ شود و تغییر رنگ پیدا کند.

وقتی که آرد طلایی رنگ شد، تابه را از روی شعله اجاق گاز بردارید و کناری بگذارید تا کمی سرد شود.
نکته: شما می توانید مقدار روغن ذکر شده  را با ترکیب نصف کره و نصف روغن مایع فراهم کنید؛ به این ترتیب با افزودن کره به شیرینی، عطر خوشایندی در آن ایجاد می شود.
پس از سرد شدن آرد سرخ شده در روغن، خاک قند و دارچین و هل کوبیده را به آرد سرخ شده اضافه کرده و خوب با هم مخلوط کنید.
خرماها را بشویید و به وسیله چاقو در هر کدام شکافی ایجاد کرده و هسته آنها را خارج کنید، سپس در سبدی بگذارید تا آب حاصل از شست وشوی آنها خشک شود. یادتان نرود که داخل هر یک از خرماها، یک تکه مغز گردو بگذارید
نکته: در صورت نداشتن وقت کافی می توانید از خرماهایی استفاده کنید که به صورت آماده (با مغز گردو در داخل آنها) عرضه می شوند.نصف مقدار آرد سرخ شده را در ظرف مسطحی بریزید و با پشت قاشق سطح روی آن را صاف کنید، سپس خرماها را روی آن بچینید و کمی دارچین روی آن بپاشید.
حالا با بقیه آرد سرخ شده روی خرماها را به طور کامل بپوشانید و باز با فشار پشت قاشق، سطح آن را صاف کنید تا لایه ها به هم بچسبند.
سپس کمی خاک قند و دارچین روی آن بپاشید.
پسته چرخ کرده را نیز روی آن بریزید و در پایان با یک چاقوی شیرینی آن را به صورت لوزی یا چهارگوش های مساوی ببرید و در ظرف مورد نظر برای سرو بچینید. 

مواد لازم:

مواد لازم مقدار مواد
  آرد گندم      500 گرم
روغن   300 گرم
  مغز گردو  130 گرم
  پودر دارچین  1 قاشق سوپ خوری
  خاکه قند   130 گرم
   هل کوبیده    قدری
خرمای سیاه   500 گرم
پسته چرخ کرده 1 قاشق سوپ خوری