Web Analytics Made Easy -
StatCounter

طرز تهیه تارت سیب به شکل گل رز

704 دفعه

 

طرز تهیه :
ابتدا خمیر را درست میکنیم. به این شکل که آرد، نمک و پودر قند را با هم الک میکنیم و کره سرد را به آن اضافه کرده و مخلوط میکنیم. سپس شروع به ورز دادن میکنیم تا جایی که کره به خورد آرد برود و کم کم به شکل خرده نان در بیاید. اگر خیلی خشک بود میتوانید دو الی سه قاشق آب سرد هم بهش اضافه کنید. خمیر را که آماده کردید کنار بگذارید تا اصطلاحا استراحت کند.

سپس سیب ها را به ورقه های نازک خرد میکنیم. اگر رنده ورقه ای داشتید حتما این کار را با رنده انجام بدهید که ضخامت ها یکسان باشد. بعد هم سیب ها را با شکر و دارچین مخلوط کنید و کنار بگذاید تا  کمی آب بیاندازد.

خمیر را پهن کنید و با کاتر دایره ای دایره های یکسان برش بزنید. میتوانید برش ها را با هر چیز گردی مثل لیوان هم انجام بدهید.

دایره ها را داخل قالب های کاپ کیک قرار بدهید. اگر دوست داشتید کرم مخصوص تارت را درست کنید و داخل خمیر ها یک قاشق کرم تارت بریزید. سیب ها را در کنار هم بچینید و سپس آرام آنها را بپیچید که به شکل گل رز در بیاید و بعد هم آن را داخل خمیری که در قالب گذاشتید قرار بدید.

تارت ها رو در قالب کاپ کیک قرار بدید.

مقداری کره و شکر و دارچین را مخلوط کنید و با برس روی تارت ها بمالید. بعد هم در فر از قبل گرم شده در دمای 180 درجه قرار بدهید تا به مدت 20 دقیقه بپزد.

مواد لازم برای تارت سیب:

مواد لازم مقدار مواد
 سیب   2 عدد
 دارچین  1 قاشق غذاخوری
 شکر  2 قاشق غذاخوری

مواد لازم برای خمیر:

مواد لازم مقدار مواد
 آرد   1 پیمانه
 پودر قند  1/4 پیمانه
 کره  50 گرم
 وانیل  1 قاشق چایخوری پودر یا یک قطره اسانس
 نمک  نصف قاشق چایخوری
 آب سرد  2 قاشق غذاخوری