آب لیموترش را با آب گرم مخلوط کرده و هر روز چندین بار با آن قرقره کنید و مقداری از آن را قورت دهید، ورم گلو و گلودرد شما را رفع میکند 
پوست پرتقال رسیده را در ۳ ليوان آب بجوشانیدوبعدآن را با عسل شیرین کنید و میل کنید؛این معجون مقاومت بدنتان را بسیار بالا می برد.
چکاندن یک قطره روغن نعناع هنگام گرفتگی بینی بالاخص در زمان سرماخوردگی در چند ثانیه باعث باز شدن گرفتگی بینی می شود!
حرص خوردن بیش ازحدحساس و زود رنج بودنعصبی شدنخوردن بیش از حد غذاهای سردبی خوابی به مدت طولانی
امام صادق (ع ) می فرماید: برای مسواک کردن نمودن دوازده فایده است :ـ مسواک کردن پیروی از سنت پیامبر است .ـ دهان را پاک می نماید.
علت اصلی این بیماری برگشت اسید معده و محتویات آن به مری و گاهی دهان، متعاقب سستی و ضعف اسفنکتر تحتانی مری (محل اتصال مری به معده) می باشد.
آلوئه ورا اینبار به کمک درمان آفتاب سوختگی میاد. ژل آلوئه ورا را در قالب یخ ریخته و در فریزر بگذارید.این مکعب ها را بر محل آفتاب سوخته و ملتهب بمالید تا آنرا التیام ببخشد.
  ساعت 11 تا 1: نا امیدی عاطفی دیگران راببخشید1 تا 3 : عصبانیت آب سرد بنوشید3 تا 5 : غم با آن کناربیایید 5 تا 7 :احساسات سرکوب شده دردو دل کنید
لیموی تازه، سبزی جعفری، دارچین، سرکه و زنجبیل و عسل را مخلوط کنید.
  ﺟﻬﺖ ﭘﻮﮐﯽ ﺍﺳﺘﺨﻮﺍﻥ:  ﮐﺸﻤﺶﺟﻬﺖ ﺧﺴﺘﮕﯽ ﻣﻔﺮﻃ :  ﺧﺮﻣﺎ
صبحانه ارده با شیره انگور میل شود یا عسل با کره حیوانی گاوی، به همراه دمنوش زنجفیل باعسل، بسیار مفید است. دستورات آشپزی بیشتر در کانال تلگرام تک آشپز
علت:این حالت بدلیل رفلاکس معده رخ می دهد عضلاتی که قسمت بالایی معده را می بندند شل میشوند به این ترتیب، مقداری از محتویات معده وارد مری شده و پوشش مخاطی آنرا آزرده  میکند.
⁣اگر مشکل بوی بد‌ دهان دارید و هرکاری میکنید برطرف نمیشه.
کافیه یه برش لیمو رو روی پیشونیتون بمالید.
مخصوص دست ❶قاشق غذاخوری نمک فرنگی را در❶لیوان آب حل کنید و ❿دقیقه دست ها رو در محلول غوطه ور کنید.
بجای حجامت کردن، هر روز صبح 1 سیب بخورید.
 بین انگشت شصت و سبابه را ۳ الی ۴ دقیقه فشار دهید.
 روزی ۲بار، یک قطره از روغن بنفشه را درون حفره‌های بینی خود بچکانند و با همین روغن پیشانی خود را نیز ماساژ دهند، بسیار نافع است. دستورات آشپزی بیشتر در کانال تلگرام تک آشپز
ابوعلی سینا میگه؛ کند فهمی ناشی از سردی مغز است و میگه اگه میخواهید بر جامعه ای حاکم بشید به اونا ترشی (به شدت سرد) بدید ولی خودتون عسل (به شدت گرم) بخورید. درمان ها: دمنوش رفع سردی ازمغز
1قاشق غذاخوری روغن زیتون1قاشق غذاخوری آب لیموترش
سفید شدن مو اگر در پیری باشد طبیعی است ولی اگر در جوانی مو سفید شود علتش از بین رفتن رنگدانه های مو بوده که در اثر زیادی کلسترول خون است. همچنین کم شدن ویتامین ب از عوامل سفید شدن مو است.
دندان درد میتواند به علت مسواک نزدن، عدم استفاده از نخ دندان، شکستن دندان، پر کردن دندادن، ضربه، جراحت قدیم، التهاب دندان و ... باشد.
درمان خوراکی:زرده تخم مرغ و عسل، خورشت فنجان، خورشت کرفس، کلم پلو با زیره، چای زنجبیل، خرما، انجیر، نخود، کشمش، مغز گردو، سیر، پیاز، اسفناج، گوشت جوجه آب پز، مارچوبه، آب اسفناج، آب تره
سرگیجه به علت اختلال در گوش درونی، سرماخوردگی، آنفوآنزا، آلرژی، فقر غذایی، کاهش قند خون، خونریزی داخلی، بیماری های قلبی و ... است.
مغزها و دانه‌های روغنی:زمانی که بدن ما با کمبود منیزیم مواجه باشد سطح انرژی نیز کاهش می‌یابد. بادام، فندق و دانه‌ها و مغزهای دیگر ما را از دام افسردگی به ویژه افسردگی‌های فصلی می‌رهاند.