نکات خانه داری (46)

طرز تهیه: ابتدا آب را جوشانده و کمی صبر کنید تا ولرم شود سپس آن را با مخمر و شکر مخلوط کرده و 10 دقیقه در جای گرم قرار دهید تا مخمر عمل بیاید.سپس روغن را اضافه کرده و خوب هم بزنید.
برای تهیه گل های رز، ابتدا هویج را با پوست گیر ورقه کنید سپس روی هویج ها رو نمک بپاشید، بعد از اینکه نرم شدن مدل گل رز بپیچید.
بعد از منجمد شدن گوشت به راحتی میتوانید آن را به قطعات کوچک تر تقسیم کرده و مورد استفاده قرار دهید!
طرز تهیه:پودر دارچین، پودر هل و پودر جوز هندی را در کاسه ای بریزید و خوب مخلوط کنید. سپس در شیشه کوچکی بریزید و درب آن را محکم کنید. شیشه ادویه را در جای خنک و دور از نور آفتاب نگهداری کنید تا عطر ادویه ها از بین نرود.
قسمت بالای تخت خواب (قسمتی که بالای سرمان قرار میگیرد) باید ۳ تا ۵ سانتیمتر از دیوار فاصله داشته باشد، هدف اصلی از این مساله، جریان آزاد هوا یا انرژی است، اگر کناره تخت خوابتان هم در کنار دیوار است، باید فاصله مشابه ۳ تا ۵ سانتیمتر را بین تخت و دیوار قرار دهیم (این اندازه از مقیاس چینی که به قسمتهای یین و یانگ تقسیم شده بدست آمده است).
طرز تهیه: سیرهای تازه را بشویید و پوست بکنید. حبه های سیر را بصورت بسیار نازک برش بزنید. می توانید آنها را بصورت خلالی یا ورقه ورقه برش بزنید یا آنکه سیرها را رنده کنید. چیزی که اهمیت دارد این است که هرچه برش ها نازک تر و کوچک تر باشند، پودر سیر شما سریعتر آماده می شود.
طرز تهیه: فلفل دلمه ای ها را خوب بشوئید و خشک کنید. کلاه فلفلها را گرفته و تخم های فلفل را خارج کنید و سپس با چاقو فلفل را نوار نوار ببرید.
⇐ در زمان ورود به رستوران ابتدا میزبان برای راهنمایی وارد رستوران می‌شود. میزبان باید درب رستوران را برای میهمان باز نگه دارد.⇐ زوج متأهل باید روبروی یکدیگر و زوج نامزد کنار یکدیگر بنشینند.⇐ بهتر است گروه‌های سنی در کنار یکدیگر بنشینند به طوری که بزرگترها در رأس میز و جوان‌ترها سمت دیگر حضور یابند.
وقتی گوشت را برای پخت در قابلمه قرار می‌دهید، بلافاصله در قابلمه را نگذارید، زیرا بخاری که از سطح گوشت بلند می‌شود، سمی بوده و لازم است پراکنده شود.
برای نرم کردن پنیر سفت، آن را در یک ظرف دوغ قرار دهید.