طرز تهیه غذاهای فرنگی (38)

طرز تهیه: سوسیس‌ها را خرد کنید و در یک تابه بزرگ روی حرارت ملایم به مدت 10 تا 15 دقیقه تفت دهید تا کاملا پخته و طلایی شوند. سپس آنها را کنار بگذارید.ذرت، گوجه‌فرنگی، برنج پخته نشده، آب، پودر چیلی و پودر زیره سبز را در تابه بایکدیگر مخلوط کنید. آنها را روی حرارت ملایم قرار دهید تا بجوشند.
طرز تهیه: پیاز را خلال و در روغن سرخ می کنیم تا کمی طلایی شود ، سپس سیر را می کوبیم و داخل پیاز میریزیم و بهم میزنیم ، آنگاه فلفل را به صورت حلقه یا ریز خرد می کنیم و با پیاز و سیر تفت می دهیم بعد بادمجان و کدو را به حلقه های نازک می بریم و به پیاز اضافه می کنیم و گوجه فرنگی را نیز خرد می کنیم و داخل ظرف می ریزیم .
طرز تهیه:فر را تا دمای 230 درجه سانتیگراد گرم کنید. برای تهیه خمیر ابتدا نشاسته ذرت را در کاسه ای بریزید. مدام هم بزنید و کم کم نیمی از شیر را به آن اضافه کنید. خوب هم بزنید تا ترکیب یکدست و روان شود. تخم مرغ ها و سفیده تخم مرغ را به آن اضافه کنید. همچنان هم بزنید و کم کم نصف باقیمانده شیر،خامه، نمک و جوز هندی را نیز اضافه کنید.
طرز تهیه: پیاز رو در روغن سرخ کرده ، مرغ های خرد کرده رو بهش اضافه کنیم. بعد هم نمک و ادویه و فلفل و قارچ. شیر رو در ظرف جداگانه ای ریخته و روی حرارت میذاریم. آرد رو در کمی آب سرد حل کرده و توی شیر میریزیم و مرتب به هم میزنیم تا گوله نشه.
طرز تهیه: كره و روغن زيتون را در تابه ريخته و پياز را به مدت 2 دقيقه در آن تفت مي دهيم. سپس 6 ورق ژامبون خرد شده را 2 دقيقه در تابه همراه پياز تفت مي دهيم. سپس سيب زميني و قارچ خرد شده را افزوده و خوب تفت می دهيم.
طرز تهیه:ابتدا نان تست راباسیر مزه دارکرده سپس یک لایه کره آب شده یا سس مایونز روی آن میمالیم. نان های مزه دارشده را کنار میگذاریم سپس قارچ های خرد کرده را با آبلیمو مزه دار میکنیم.
طرز تهیه: لازانیا رادر آب بجوشانید و آبکش کنید. کدو سبزها راشسته و رنده کنید و آب اضافی اش را بگیرید، سپس با 2 حبه سیر رنده شده، مقداری نمک و فلفل داخل ماهیتابه بریزید و با حرارت متوسط به همراه روغن تفت دهید تا نرم شود.
طرز تهیه:گوشت و پیاز و کرفس و سیر را در قابلمه متوسط تفت می دهیم تا گوشت کمی سرخ وپیاز نرم شود.(اگر چربی زیاد پس داد سعی کنید چربی آن را بگیرید.)گوشت گوجه فرنگی و رب گوجه فرنگی و ادویه را به گوشت اضافه می نماییم و یک فنجان آب روی آن میریزیم و میگذاریم به جوش آید. شعله را کم میکنیم و میگذاریم به مدت نیم ساعت الی سه ربع، بپزد. سس سفید را آماده میکنیم. لازانیا را میپزیم(مثل اسپاگتی در آبجوش و نمک) آبکش میکنیم و آب سرد روی آن میریزیم. یک ظرف پیرکس که اندازه آن تقریبا…
طرز تهیه:آرتیشو را پس از پاک کردن در آب نمک جوش بریزید تا بپزد.سپس آن را به قطعات نازک بریده در 30گرم کره قرار داده خامه و چاشنی را به آن بیفزایید. مواظب باشید آرتیشو سرد نشود. تخم مرغ را هم بزنید و به آن چاشنی زده در کره سرخش کنید. در طی مدت یک دقیقه املت به حد کافی سفت شده است. ضمنا بخاطر داشته باشید که املت نه زیاد نرم باشد و نه زیاد سفت در هر دو حال بدمزه خواهد شد.
طرز تهیه: پیاز را خرد کرده آن را در ماهیتابه سرخ کنید، سپس زرده تخم مرغ همزده و جعفری خردشده وفلفل سیاه و نمک را به آن اضافه کنید و روی شعله ملایم بپزید.سپس مخلوط پخته فوق را در گوشه ماهیتابه کنار بگذارید. چهار تخم مرغ را خوب همزده و شیر و فلفل و نمک را به آن افزوده سه املت کوچک درست کنید وقتی که هر یک از آنها پخته شد چند فیله ماهی کولی رویش قرار داده و املت را به بشقاب انتقال داده و رویش پنیر رنده شده بپاشید.
امارگیر سایت