×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 45
طرز تهیه:   برای تهیه کباب قارچ و فلفل، دو عدد از پيازها را با رنده‌ ريز كرده‌ و در تنظيف‌ ريخته‌ و فشار مي‌دهيم‌ تا آب‌ آن‌ گرفته‌ شود.   سپس‌ گوشت‌ را به‌ قطعات‌ يك ‌دست‌ برش‌ داده‌ و به‌ مدت‌ 24 ساعت‌ در آب‌ و پياز بخوابانيد.
طرز تهیه:   برای تهیه کباب میگو، میگوها را بشوئید و درون کاسه ای بریزید.   سپس آبلیمو، جعفری خرد شده، سیر رنده شده، زعفران، نمک و فلفل را اضافه کنید.   تمام مواد را با قاشق مخلوط کنید.   روی کاسه را بپوشانید و به مدت 30 دقیقه درون یخچال قرار دهید تا طعم مواد جذب میگوها شود.
طرز تهیه:   برای تهیه شیش کباب، پوست گوجه‌فرنگی را کنده و تخم‌ آن را درآورید.   و به قطعات بزرگ ببرید.   فلفل را دو قطعه کنید.   و تخمش را درآورید و مجدداً آن را قطعه قطعه کنید.
طرز تهیه:   برای تهیه کباب دیگی، پیاز را سرخ کرده   و گوشت را قطعه قطعه نموده کمی سرخش کنید.   آن گاه هویج حلقه حلقه شده را در آن ریخته قدری بپزید.   رب گوجه‌فرنگی را در روغن و آب‌لیمو و کمی آب گرم کرده   بر روی گوشت و هویج بریزید و بگذارید تا خوب پخته شود.
طرز تهیه:   برای تهیه کباب تسبیحی، گوشت چرخ کرده را به همراه نیمی از پیاز رنده شده، نمک، فلفل، زعفران و ۱ قاشق سوپخوری خامه مخلوط کرده و کاملا ورز می دهیم   و گلوله هایی به اندازه یک گردوی کوچک از مخلوط برداشته و در دست گرد می کنیمتا مایه گوشتی تمام شود   با گوشت مرغ هم به همین صورت این کار را تکرار می کنیم   فقط باید سایز قلقلی های گوشت از قلقلی های مرغ بزرگتر باشد تا بعد از پخت یک اندازه باشند.
طرز تهیه:   برای تهیه کباب مرغ و قارچ، فلفل، سیر، روغن مایع، شکر، نمک ، سرکه و مقداری جعفری را داخل میکسر بریزید و بزنید تا یکدست شود.   سپس سینه مرغ خرد شده ، قارچ و فلفل دلمه ای یا کدو سبز حلقه شده را با سس مخلوط کنید.
طرز تهیه:   برای تهیه جوجه کباب عسلی، کره ذوب شده، عسل، سس گوجه فرنگی، پوست لیمو ترش یا پرتقال رنده شده ، نمک و فلفل را داخل کاسه ای بریزید و مخلوط کنید.   سینه های مرغ را به تکه های متوسط خرد کنید و داخل کاسه ای بریزید.   سپس سس کره و عسل را اضافه و مخلوط کنید، روی کاسه را بپوشانید و 30 دقیقه در یخچال استراحت دهید تا مرغ ها مزه دار شوند.
طرز تهیه:   برای تهیه کباب مرغ تابه ای با طعم آویشن، مقداری نمک و فلفل سیاه روی سینه مرغ بریزید و پخش کنید.   روغن را داخل ماهیتابه بریزید و روی حرارت بگذارید تا داغ شود.   بعد سینه های مرغ را داخل ماهیتابه بگذارید و با حرارت ملایم هر طرف را 10 دقیقه سرخ کنید.
طرز تهیه:   برای تهیه کباب دو رنگ (نگینی)، فیله گوساله را به شکل مستطیل شکل و درست خرد کنید.   و با استیک کوب بکوبید تا پهن و نازک شود.   سپس تکه های گوشت را داخل کاسه ای بریزید و روغن زیتون و 1 پیاز رنده شده را به آن اضافه و مخلوط کنید.   روی کاسه را بپوشانید و 8 ساعت داخل یخچال استراحت دهید.
طرز تهیه:   برای تهیه جوجه کباب با سس سویا، کنجد، فلفل قرمز، پیازچه خرد شده و رنده پوست لیمو را در یک کاسه بریزید و ترکیب کنید.   به میزان دلخواه نمک اضافه کنید و آن را مزه دار کنید.   شکر قهوه ای، سرکه سیب و سس سویا را در یک قابلمه کوچک بریزید و هم بزنید تا خوب ترکیب شوند.
طرز تهیه:   برای تهیه کباب حسینی، سینه های مرغ را درشت خرد کنید و داخل کاسه بریزید.   سپس پیازهای خرد شده، روغن مایع، نمک و فلفل را به مرغ اضافه کنید و مخلوط نمایید.   روی کاسه را بپوشانید و به مدت 30 دقیقه داخل یخچال قرار دهید تا مزه دار شود.
طرز تهیه:   برای تهیه بال مرغ کبابی با سس باربیکیو، سس گوجه فرنگی تند، شکر قهوه ای، سرکه، سس سویا، نمک و فلفل را با هم مخلوط کنید.   بال های مرغ را داخل کاسه ای بریزید.   سپس سس باربیکیویی که آماده کرده اید را روی بال های مرغ بریزید و خوب مخلوط کنید ( چند قاشق از سس را برای تزیین بال ها کنار بگذارید ).
طرز تهیه:   برای تهیه كباب تركی با سس مخصوص، ابتدا گوشت را دوبار چرخ‌کرده و به همراه نمک و فلفل به خوبی ورز میدهیم.   پیاز را رنده کرده و آب آن را خالی میكنیم.   و به همراه زردچوبه، دارچین، میخک پودر شده و جعفری به گوشت افزوده و خوب مخلوط می‌کنیم.
طرز تهیه:   برای تهیه جوجه کباب فوری، ابتدا فیله های مرغ را از هر گونه چربی و پوست اضافه پاك كرده .   و از درازا به دو نیم كنید و با گوشتكوب یا دسته چاقو بكوبید تا كمی نرم شود و بعد در كاسه ای بریزید.   پیاز را پوست بكنید.   ریز خرد كرده و روی فیله های مرغ بریزید.   پوست لیموترش را روی فیله های مرغ رنده كنید.   سپس آب آن را بگیرید و با زعفران و نمك مخلوط كنید و روی فیله های مرغ بریزید.
   طرز تهیه:   برای تهیه کباب قارچ، ابتدا روی قارچ را با مقدار کمی روغن مايع يا چربی گوسفند چرب کرده.   و کمی نمک و فلفل و پياز رنده شده و آبليمو به آن اضافه می کنیم   سپس روی سيم توری پهن کرده.   و با حرارت ملايم گاز يا زغال به مدت کوتاه کباب می کنيم.  
  طرز تهیه:   برای تهیه کباب برگ، می توان از راسته گوسفند یا گوساله استفاده کرد. راسته را پیش از بریدن باید پاک کرد.   یعنی 3 الی 4 سانتی متر از سر کلفت آن را که محل اتصال به استخوان است باید برید.   و رگ و ریشه روی راسته را باید برداشت.   راسته پاک کرده را از طول به چند قسمت 10 سانتی متری تقسیم کنید.
  طرز تهیه:   برای تهیه کباب کدویی (کدو بقچه ای)،  ابتدا کدو ها را طولی برش میدهیم و در روغن سرخ میکنیم.   سپس گوشت چرخ کرده را بهمراه یک عدد پیاز رنده شده در روغن کمی تفت میدهیم.
طرز تهیه:   برای تهیه کباب چوبی، ابتدا سینه های مرغ را به صورت فیله درآورده.   و به صورت مربع های درشت در می آوریم.   سپس پیازها را ریز خرد کرده و در ظرفی ریخته و مرغ ها را به آن اضافه می کنیم.
طرز تهیه:   برای تهیه کباب سبزیجات، فلفل دلمه ای ها را نصف نموده و دانه های آن ها را بگیرید و به قطعات یک اندازه 2/5 سانتیمتری چهارگوش خرد نمایید.
طرز تهیه:   برای تهیه کباب ضیافتی با یوفکا، پیاز و بعد گوجه را روی گوشت رنده کرده.   پودرنان،  تخم مرغ و ادویه ها را اضافه میکنیم و حسابی ورز میدهیم.   بعد به شکل رول در می آوریم.
طرز تهیه:   برای تهیه کباب لقمه زعفرانی، گوشت چرخکرده را به همراه پیاز رنده شده و آب گرفته، نمک، فلفل و زعفران با هم مخلوط کرده.   و دوبار دیگر چرخ میکنیم و 10 دقیقه ورز میدهیم.   و نیم ساعت در یخچال به آن استراحت میدهیم.
طرز تهیه:   برای تهیه کباب کوبیده مرغ، پیاز را رنده کرده و کنار میگذاریم.   سینه مرغ و گوشت را با هم چرخ میکنیم.   در ظرفی ریخته و پیاز رنده شده را که آب آن را گرفته ایم به گوشت و مرغ اضافه میکنیم.   زعفران، نمک و فلفل را می افزاییم و دوباره مواد را چرخ میکنیم .   و به سیخ میکشیم و کباب میکنیم. مواد لازم: مواد لازم مقدار مواد  سینه مرغ   500 گرم  قلوه گاه گوساله  100 گرم   پیاز رنده شده  100 گرم  زعفران، نمک و فلفل     به میزان لازم    
طرز تهیه:   برای تهیه کباب رولتی، راسته را به صورت ورقه های به هم چسبیده برش میزنیم.   روی آنرا مقداری فلفل سیاه پاشیده.   یک عدد پیاز را خلالی برش داده و روی آن میریزیم.   پس از چند دقیقه سطح آنرا به روغن آغشته میکنیم و به مدت 2 ساعت استراحت میدهیم.
                                                                   طرز تهیه:   برای تهیه کباب حلزونی، ماست، آب پیاز و 1 قاشق زعفران را کاملا به هم زده.   راسته را به صورت ورقه های به هم چسبیده برش میزنیم.   و در این سس 1 ساعت قرار میدهیم تا نرم و مزه دار شوند.   سینه مرغ را نیز به همان صورت ورقه نموده با زعفران، نمک، فلفل و یک عدد پیاز خلال شده 1 ساعت می خوابانیم.   پس از آن گوشت ها را از مواد خارج میکنیم.   و روی تخته به وسیله بیفتک کوب میکوبیم تا به شکل مستطیل در آمده پهن و نازک…
طرز تهیه:   برای تهیه کباب بلدرچین، بلدرچین ها را از طول برش میدهیم و میشوییم.   سپس خشک میکنیم و با نمک و فلفل و زعفران مزه دار میکنیم.   و پیاز خلال شده را لابه لای بلدرچین ها مخلوط میکنیم.   پس از چند دقیقه روغن را به آن میافزاییم و 2-3 ساعت در یخچال استراحت میدهیم.   پس از آن به سیخ کشیده و روی منقل کباب میکنیم.