×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 45
بزقرمه , یکی از خوشمزه ترین غذاهای محلی کرمانی که در گذشته با گوشت نرم و لطیفه بزغاله تهیه می شده.بعضی ها این غذارو بعنوان آبگوشت میشناسند و بعضی دیگر بعنوان خورشت! بزقرمه ترکیبی بی نظیر از گوشت، کشک و نخود که با غذایی مثل حلیم بادمجان رقابت می کند.تفاوت آن با آبگوشت کشک در استفاده از سیر در بزقرمه است.اگر به کرمان سفر کردید حتما این غذارو امتحان کنید!مواد لازم مناسب برای ۶ تا ۸ نفر: مواد لازم مقدار مواد گوشت پرچرب گوسفندی  500 گرم پیاز متوسط 3 عدد ساطوری شده سیر یک بوته کوچک خرد شده نخود ۱۲۰…
طرز تهیه ایزگارا کوفته: مغز نان را در یک کاسه گذاشته و مقداری آب رویش بریزید. وقتی که کاملاً خیس خورد از آب بیرون آورده با دست بچلانید تا آبش خارج شود.
طرز تهیه: بادمجان‌ها را تنور پز کنید و پوست بگیرید. سپس در آبی که عصاره لیموترش مخلوطش است، قاطی کنید.با کره، آرد و شیر یک سس سفید درست کنید و این سس را مدت ده دقیقه هم بزنید.
طرز تهیه: در یک کاسه بزرگ و مناسب گوشت، پیاز، جعفری، تخم مرغ، نمک و فلفل و زعفران سائیده (حل شده در کمی آب جوش) را بریزید. سیب زمینی ها را روی آنها رنده کنید و سپس با دست تمیز تمام مواد را چنگ بزنید تا باهم مخلوط و یکدست شوند.
طرز تهیه : پیاز را در کره و یا روغن سرخ کرده و در آن زردچوبه بریزید پس از هم زدن مختصر، گوشت چرخ کرده را بآن اضافه کنید و مجدداً هم بزنید. سپس آب و دارچین و فلفل سیاه را به آن اضافه کنید. حرارت آتش را پایین آورده بمدت 45 الی 60 دقیقه روی آتش ملایم بپزید. می‌توانید این خوراک را با سوپخوری گوجه‌فرنگی میل نمائید.
طرز تهیه: برنج و لپه را در سه فنجان آب بمدت 20 دقیقه بپزید. گوشت چرخ کرده را در یک کاسه همراه با پیازچه، جعفری، تخم‌مرغ و ادویه ریخته هم بزنید. برنج و لپه را پس از دور ریختن آبش با مخلوط فوق قاطی کرده خوب هم بزنید.
طرز تهیه: سبزی را پاک کنید و بشویید و خرد کنید. بادمجان‌ها را هم پوست بگیرید و نگینی درشت خرد کنید و در آب و نمک قرار دهید. بعد از یک ساعت آنها را در آورید و خشک کرده و سرخ کنید.سبزی خرد شده را هم اضافه کرده و آن را هم سرخ کنید.
طرز تهیه: خرده نان ،  جعفری خرد شده ، سیر خرد شده ، پیاز رنده شده آب گرفته ، نمک و فلفل را داخل کاسه ای بریزید و مخلوط کنید ؛ فلفل دلمه ای را داخل فر یا ماکروفر بپزید و پس از اینکه نرم شد پوست آن را جدا کنید ، فلفل را خرد کنید و به مواد کوفته اضافه نمایید
طرزتهیه: سه فنجان لپه را شسته، با کمی نمک و زردچوبه می پزیم تا آب آن تبخیر شود. سپس یک سوم لپه را کنار گذاشته، بقیه را با گوشتکوب می کوبیم. دو کاسه ماست خوری سر پر گوشت چرخ کرده، یک کاسه ماست خوری سبزی کوفته خرد کرده، لپه کوبیده و نکوبیده، دو قاشق آرد برنج، دو عدد تخم مرغ، زعفران آب کرده و کمی نمک را با هم مخلوط کرده و کاملاً ورز می دهیم تا مایه کوفته آماده شود.
طرز تهیه: بادمجان ها را را با شعله گاز کبابی میکنیم و بعد روی تخته ساطوری میکنیم تا له شود و یک عدد گوجه خورد میکنیم باهم مخلوط میکنیم.
طرز تهیه: لپه و برنج رو از روز قبل خیس میکنیم. همه مواد رو با هم مخلوط کرده و حسابی ورز میدهیم تا چسبنده شود.
طرز تهیه :گوشت چرخ کرده به همراه پیاز رنده شده ، نمک و فلفل خوب مالش می دهیم و اگر چسبندگی آن کم بود یک تخم مرغ اضافه می کنیم .
طرز تهیه: گوشت را قطعه قطعه بریده در یک لیوان و نیم آب بپزید سبزی را تمیز شسته در ماهی تابه سرخش کنید. پس از آنکه سبزی سرخ شد آن را با گوشت مخلوط کنید و هر دو را بجوشانید. بادنجانها را پوست کنده در نمک بخوابانید، و سپس در ماهی تابه سرخش کنید پس از اینکه سرخ شد، با گوشت پخته مخلوط کرده روی آتش بگذارید و فلفل و نمک را به آن اضافه نمائید. سه ربع ساعت بعد نازخاتون آماده است.
طرز تهیه:پیاز خرد کرده را در کره سرخ کنید و مرغ را به آن بیفزائید. زعفران سائیده شده را رویش بریزید و آب و نمک و فلفل سیاه و آب لیمو ترش را مخلوطش کنید و مدت یک ساعت روی آتش ملایم بپزید. هویج را پوست گرفته و آن را به قطعات کوچک ببرید و سپس هویج و پوست نارنگی را به مرغ اضافه کنید و آن را روی آتش ملایم بگذارید تا بپزد  پوست نارنگی هم نرم گردد.سپس آرد را بتدریج در خورش ریخته پوست نارنگی را کنده و قطعه قطعه‌اش کرده و آن را در خورش بریزید. آخر…
طرز تهیه: تره و اسفناج را شسته و ساطوریش کرده در روغن کمی سرخ کنید. سیر را پوست کنده و بکوبید و در روغن آن‌قدر سرخ کنید تا طلائی رنگ شود. تخم‌مرغ ها را روی سیر شکسته و این دو را به تره و اسفناج اضافه کنید و نمک و فلفل سیاه به رویش بپاشید.
طرز تهیه: پوست قلوه را کنده آن را ریز خرد کنید. پیاز را پوست کنده خردش کنید گوجه‌فرنگی را بشوئید و قطعه‌قطعه‌اش نمائید. پیاز خرد کرده را با زردچوبه و فلفل و نمک در روغن قدری سرخ کنید و سپس دل و جگر و قطعات قلوه را در آن بریزید. و آهسته همش بزنید. قطعات گوجه‌فرنگی را به آن اضافه کرده بگذارید خوب بپزد.
طرز تهیه: چنانکه ملاحظه می‌کنید تمام موادی که در این خورشت از آنها استفاده می‌کنید یک نوع سس بسیار قوی بشمار می‌روند. بنابراین این خورشت بسیار خوشمزه و در عین حال پختنش خیلی آسان است.
                                                             طرز تهیه: گوشت را تکه‌تکه نموده با دو لیوان آب روی حرارت بگذارید تا بپزد. پیاز را خرد کنید و گوجه‌ها را دو نصف کرده و هسته‌اش را درآورید. سپس پیاز را در روغن سرخ کرده آلوچه را در آن ریخته مختصری سرخ کنید. آن‌گاه سبزیجات را هم پس از آنکه کمی سرخ کردید به گوشت اضافه کرده پیاز و گوجه‌ها را هم تویش ریخته و شکر را نیز اضافه کنید بعد از یکی دو جوش از روی حرارت بردارید. مواد لازم: مواد لازم مقدار مواد   گوشت    یک کیلو  فلفل و نمک     قدری  شکر    به…
   طرز تهیه: پیاز را پوست کنده و بصورت حلقه‌حلقه‌اش درآورید. سیب‌زمینی را هم پوست کنده خردش کنید.
طرز تهیه: مغز گردو را کوبیده با دو لیوان آب بروی حرارت بگذارید تا بپزد پوست کولی را کنده نمک و فلفل به آن زده دو طرفش را در روغن داغ سرخ کنید. سپس سبزیجات را ساطوری کرده آن را هم در روغن سرخ نموده کولی، سبزیجات آبغوره و مغز گردو را توی شکر ریخته روی حرارت ملایم بپزید. وقتی که پخته شد، کمی شکر برویش بپاشید.این خورشت با کته خوشمزه‌تر است.
 طرز تهیه:گشنیز و تره را شسته خردش کنید و در مقداری روغن سرخش نمائید. گوشت را نیز تکه تکه کرده و به آن اضافه نمائید و روی آتش ملایم بپزید. لپه را جداگانه پخته و روی خورش فوق چند دقیقه قبل از سرو کردن بریزید.
طرز تهیه: بادمجان را حلقه حلقه بریده و روی آن قدری نمک بپاشید و برای یکی دو ساعت کنارش بگذارید. سپس قطعات بادمجان را در روغن سرخ کنید و دو سیر نعنا و ریحان و گشنیز را با یک سیر پیاز و چند پر سیر جداگانه سرخش کنید. چهار سیر گوشت را نیز بکوبید و بصورت کوفته سرخش کنید.
                    طرز تهیه: هویجها را رنده کرده و پیاز را خرد نمائید و آنها را در مقداری روغن سرخ کنید. در حالی که هویجها سرخ می‌شود، تخم‌مرغ را شکسته و همه آن را روی هویج بریزید و قدری نمک هم به رویش بپاشید.
طرز تهیه:نخود خیس خورده و 1 عدد پیاز را میکس کنید. گوشت و پیاز را در ظرفی تفت دهید و سپس حبوبات و نمک و فلفل و زردچوبه را به آن اضافه کنید فرصت دهید تا بپزند.
طرز تهیه:گوشت چرخکرده را با پیاز و فلفل مخلوط میکنیم و به صورت قلقلی در آورده در روغن تفت میدهیم. و در قابلمه مناسب آب ریخته همراه با گوشت قلقلی روی شعله قرار میدهیم تا به جوش آید در این مرحله نمک و برنج را اضافه میکنیم و زمانی که برنج کمی نرم شد، نیمی از پیازداغ را به همراه آلو، قیسی و نخود می افزاییم و فرصت میدهیم تا بپزد.