طرز تهیه کیک اسفنجی

61 دفعه

طرز تهیه:

آرد را دو بار الک كنيد و زرده و سفيده تخم مرغ را جدا کنید. زرده و شكر و پوست ليمو  رنده شده را با هم مخلوط کنید. سپس سفيده تخم مرغ را اضافه کنید و به همزدن ادامه دهید. البته توجه داشته باشید که بايد هم زن را شسته و بعد به آرامى و دورانى زرده و سفيده را مخلوط كرده  و به آرامى آرد را اضافه كنيد.

مایه به دست آمده را در یک ظرف كه از قبل چرب شده  بريزید و در فر كه از قبل گرم شده بگذاريد. در ابتدا درجه فر زياد باشد(180 درجه) بعد از چند دقيقه، متوسط باشد. بعد از 45 دقیقه كه کیک پخت، فر را خاموش كرده بعد از ١٠ دقيقه كيك را از فر در بیاورید و اجازه دهید تا سرد شود. 

دبل كرم را با ايسى شوگر يا همان شكر آسياب شده و كمی وانيل و به اندازه يه قاشق سر پر پنير فيلدر فيا هم بزنید.( به اندازيى كه فرم بگيرد) كيك را از وسط اول با چاقو خط بیاندازید بعد با نخ قرقره نصف کنید و موز و گردو و بعد كرم را بریزید و سپس لایه دیگر را روی آن قرار داده و آن را هم با انواع كرم تزئين کنید.

مواد لازم:

مواد لازم مقدار مواد
 تخم مرغ 8عدد
 شكر  8قاشق سوپخورى
 آرد   8قاشق سوپخورى
وانیل 1/2 قاشق مربا خوری
رنده پوست ليمو 1 قاشق غذاخورى
دبل كرم ٣٠٠گرم
پنير فيلدر فيا 1 قاشق

 

 ارسالی از کاربر عزیز، خانم مهین

درباره ما

تک آشپز سایت جامع آموزش آشپزی است که شامل مجموعه ای از مقالات مختلف برای تهیه بسیاری از غذاها، دسرها، کیک ها و .. میباشد. این سایت با هدف ارائه دستورات متنوع آشپزی در جهت زیبا تر کردن سفره‌های ایرانی و ترویج استفاده از غذاهای مختلف راه‌اندازی شده است . امید است که با معرفی و آموزش انواع غذاهای ایرانی و ملل در این راه گام برداشته باشیم. 

امارگیر سایت