طرز تهیه انواع شیرینی و کیک (54)

طرز تهیه: فر را با دمای 160 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود، کره و تخم مرغ را 30 دقیقه پیش از کار از یخچال خارج کنید تا به دمای محیط برسند.کره نرم شده را داخل کاسه ای بریزید و پودر قند و وانیل را اضافه کنید، مواد را با همزن بزنید تا کرمی و یکدست شود سپس تخم مرغ ها را به نوبت اضافه کنید (یکی را اضافه کنید و هم بزنید سپس دیگری را اضافه کنید).
طرز تهیه: آرد، مایه خمیر، شکر، نمک، روغن و شیر ولرم را مخلوط کنیدو انقدر هم بزنید تا خمیر صاف و یکدست شود.
طرز تهیه: ابتدا دو عددتخم مرغ رو به مدت دو دقیقه با همزن هم میزنیم. بعد شکر، روغن و وانیل رو بهش اضافه میکنیم دوباره هم میزنیم.
طرز تهیه: آرد را دو بار الک كنيد و زرده و سفيده تخم مرغ را جدا کنید. زرده و شكر و پوست ليمو رنده شده را با هم مخلوط کنید. سپس سفيده تخم مرغ را اضافه کنید و به همزدن ادامه دهید. البته توجه داشته باشید که بايد هم زن را شسته و بعد به آرامى و دورانى زرده و سفيده را مخلوط كرده و به آرامى آرد را اضافه كنيد.
طرز تهیه: فر را در دمای ۱۷۵ درجه سانتی گراد گرم کنید. قالب کمربندی را چرب کنید. بیسکوئیت را همراه کره ذوب شده داخل غذا ساز بریزید یا بیسکوئیت را خوب پودر کرده کره ذوب شده را به آن اضافه کنید. مخلوط (به این مخلوط کراست می گویند) را کف قالب کمربندی پرس کرده به مدت ۸ دقیقه داخل فر بپزید. سپس از فر خارج کنید اجازه دهید تا سرد شود. دمای فر را به ۱۶۰ درجه کاهش دهید.پنیر خامه ای را با همزن بزنید تا صاف و یک دست شود سپس شکر را به آن اضافه کنید. تخم مرغ…
طرز تهیه: تخم مرغ ها را به همراه شکر و وانیل، با همزن یا غذاساز می زنیم تا کرم رنگ شود. (نیازی به جدا کردن سفیده و زرده نیست). شیر را اضافه کرده و کمی از شیر را نگه میداریم (حدود 4 یا 5 قاشق)
طرز تهیه:ابتدا کف قالب مورد نظر کره را ذوب کرده وشکر قهوه ای را میپاشیم کف قالب سپس حلقه های آناناس را روی مخلوط شکر وکره میچینیم .
طرز تهیه :ابتدا خمیر را درست میکنیم. به این شکل که آرد، نمک و پودر قند را با هم الک میکنیم و کره سرد را به آن اضافه کرده و مخلوط میکنیم. سپس شروع به ورز دادن میکنیم تا جایی که کره به خورد آرد برود و کم کم به شکل خرده نان در بیاید. اگر خیلی خشک بود میتوانید دو الی سه قاشق آب سرد هم بهش اضافه کنید. خمیر را که آماده کردید کنار بگذارید تا اصطلاحا استراحت کند.
طرز تهیه: زرده‌ی تخم‌مرغ و روغن و ماست و بکینگ پودر را خوب مخلوط کرده، به تدریج در آن آرد بریزید و باز هم بزنید تا بصورت خمیر درآید. خمیر مزبور را بمدت تقریباً دو ساعت کنار بگذارید. برای تهیه مایه‌ای که برای وسط قطاب لازم است بادام را پوست کنده و بکوبید و هل و قند را هم بکوبید و با هم مخلوط کنید.
طرز تهیه: ابتدا مواد لواش را مخلوط کرده خمیر لطیفی بدست می آوریم بعد هرکدام از مغزها را با مواد مورد نیاز آن مخلوط کرده وسه رنگ خمیر برای مواد میانی بدست می آید

درباره ما

تک آشپز سایت جامع آموزش آشپزی است که شامل مجموعه ای از مقالات مختلف برای تهیه بسیاری از غذاها، دسرها، کیک ها و .. میباشد. این سایت با هدف ارائه دستورات متنوع آشپزی در جهت زیبا تر کردن سفره‌های ایرانی و ترویج استفاده از غذاهای مختلف راه‌اندازی شده است . امید است که با معرفی و آموزش انواع غذاهای ایرانی و ملل در این راه گام برداشته باشیم. 

امارگیر سایت