طرز تهیه فلن گیلاس

481 دفعه

طرز تهیه:
از قبل فر رو با حرارت ۱۷۵ درجه سانتی گراد گرم کنید. بادام پرک رو در ماهیتابه ای روی حرارت متوسط برشته کنید. برای درست کردن کارامل، ۱۰۰ گرم از شکر رو به همراه ۶۰ میلی لیتر آب در قابلمه ای ریخته و بجوشانید.

وقتی تغییر رنگ داد، حرارت رو کم کنید و کارامل رو تا زمانی که به رنگ قهوه ای طلایی بشه، بپزید.
کارامل رو از روی حرارت بردارید و در ۶ عدد قالب رمکین ۱۵۰ میلی لیتری بریزید. کارامل رو در ظرف ها بچرخونید و اون ها رو کنار بذارید.
گیلاس ها رو به همراه آب گیلاس و ۲ قاشق غذاخوری شکر در قابلمه بریزید. مواد رو برای حدود ۵ تا ۷ دقیقه تا گیلاس ها نرم بشن، روی حرارت پایین بپزید.

شیر، خامه و رنده پوست لیمو رو در قابلمه کوچکی روی حرارت متوسط بریزید و بجوشونید. مواد رو از روی حرارت بردارید و ۱۵۰ گرم شکر رو باهاش ترکیب کنید تا کاملا حل بشه. ترکیب رو برای ۱۰ دقیقه کنار بذارید تا مزه دار بشه.

در کاسه ای، تخم مرغ و زرده ها رو با همزن دستی بزنید و بعد ترکیب شیر (خنک شده) رو باهاش ترکیب کنید. آب اضافی گیلاس رو بگیرید و بعد به ترکیب تخم مرغ و شیر اضافه کنید (آب گیلاس رو نگه دارید).

ترکیب رو در قالب ها بریزید و اون ها رو در یک سینی فر گود بچینید. سینی رو تا نیمه ارتفاع قالب ها از آب پر کنید. با احتیاط سینی رو در فر بذارید و اون ها رو برای ۴۵ دقیقه تا زمانی که خلال دندونی که در وسط دسرها فرو کرده و بیرون آوردید، تمیز باشه، بپزید.
برای سرو چاقویی تمیز دور دسر برانید و دسر رو در بشقاب برگردونید. دسر رو به همراه تعدادی گیلاس و آب گیلاس باقیمانده سرو کنید.

مواد لازم:

مواد لازم مقدار مواد
 شکر   ۲۵۰ گرم
 گیلاس   ۲۶۰ گرم
 آب گیلاس  ۳ قاشق غذاخوری
 شکر  ۲ قاشق غذاخوری
 شیر   ۲۰۰ میلی لیتر
 خامه  ۳ قاشق غذاخوری
 لیمو  ۱ عدد
 تخم مرغ  ۳ عدد بزرگ
 زرده تخم مرغ   ۲ عدد

 

دستورات آشپزی بیشتر در کانال تلگرام تک آشپز

نظرات (0)

امتیاز 0 خارج از 5 بر اساس 0 رای
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر بعنوان یک مهمان
0 کاراکتر ها
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟