دسر-پیش غذا (213)

طرز تهیه : پیاز را در کره و یا روغن سرخ کرده و در آن زردچوبه بریزید پس از هم زدن مختصر، گوشت چرخ کرده را بآن اضافه کنید و مجدداً هم بزنید. سپس آب و دارچین و فلفل سیاه را به آن اضافه کنید. حرارت آتش را پایین آورده بمدت 45 الی 60 دقیقه روی آتش ملایم بپزید. می‌توانید این خوراک را با سوپخوری گوجه‌فرنگی میل نمائید.
طرز تهیه: آب را بجوش آورده در آن نمک ریخته کدوها را پوست گرفته آن را در آب جوش ریخته مدت 25 دقیقه بپزید. وقتی که قدری نرم شد، کدوها را از آب جدا کرده بگذارید سرد شود. هر یک از کدوها را از درازا قطع کرده تخمه های آن را دور ریخته دیگ را چرب کرده قطعات کدو را در آن بچینید.
طرز تهیه: قابلمه را روی حرارت ملایم قرار دهید ، درون قابلمه شکر و آب بریزید و مخلوط کنید ، بگذارید مخلوط آب و شکر کمی بجوشد سپس گلاب و زعفران را اضافه نمائید و از روی حرارت بردارید.
طرز تهیه: ابتدا مواد میانی را آماده می کنیم :پیاز نگینی خرد شده را سرخ می کنیم. گوشت چرخ کرده اضافه کرده و تفت می دهیم. فلفل دلمه ای نگینی را هم اضافه کرده و تفت می دهیم.
طرز تهیه: كره را در قابلمه روی شعله متوسط داغ كرده و هویج، پیاز و سیب‌زمینی را 6 تا 7 دقیقه در آن تفت دهید تا نرم شده و كمی‌ رنگ بگیرد.زنجبیل و ادویه گرم ماسالا را اضافه كرده و یك دقیقه دیگر تفت دادن را ادامه دهید.
طرز تهیه: آرد را داخل ماهیتابه بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید و حدود 10 دقیقه تفت دهید تا بوی خامی آرد گرفته شود و آرد کمی سبک شود. سپس روغن و زعفران دم کرده را به آرد اضافه و مخلوط کنید.
طرز تهیه: لوبیا چیتی را داخل قابلمه بریزید و بگذارید تا بپزد. سپس روغن را داغ کنید و تمام سبزیجات خردشده را جز کدو و فلفل دلمه ای در آن بریزید و روی شعله ملایم اجاق گاز بگذارید تا به مدت 5 دقیقه تفت داده شود. در طول این مدت، مواد را هم بزنید تا نسوزد. پس از آن سیر، پودر تخم گشنیز و فلفل قرمز را به مواد اضافه کنید و بگذارید یک دقیقه دیگر نیز حرارت ببیند. مخلوط کردن مواد را فراموش نکنید.
طرز تهیه: ابتدا شير و شكر و آرد و كره راباهم مخلوط كرده و سپس روی حرارت ملايم كذاشته آنقدر هم ميزنيم كه بجوشه و به صورت فرني در بياد آخر سر بعد از خاموش كردن حرارت وانيل و خامه و پوره موز رو هم اضافه كرده خوب هم ميزنيم و همون لحظه تو ظرف ميريزيم کمی که خودش رو گرفت روش کیک خرد شده و مغز دلخواه و توت فرنگی و موز بریزید و لایه آخر هم پودینگ وروش رو تزیین کنید .
طرز تهیه: پودرخمیرمایه روبایک قاشق مرباخوری شکر و آب ولرم مخلوط کرده و درظرف رو میبندیم تاخمیرمایه عمل بیادحدود5دقیقه زمان میدیم تاخمیرمایه عمل کندهمه مواد رو به غیر از آرد با هم ترکیب کرده و کمی هم میزنیم آرد روهم کم کم اضافه میکنیم هنگامی که نیمی ازآرد رو اضافه کردیم خمیرمایه عمل آمده رو افزوده سپس مابقی آرد رو اضافه میکنیم غلظت پاکوره مانندغلظت ماست سفت بایدباشه اگه زیادی سفت بود.
طرز تهیه: همه مواد را به غیر از آب پرتقال با هم مخلط کنید تا به غیر از کره همه با هم یکی شوند بعد روی حرارت میگذاریم و مداوم هم میزنیم تا مواد سفت شود بعد از روی حرارت بر می داریم و آب پرتقال را اضافه می کنیم و هم میزنیم.