درخت زيرفون از دوره‌ي باستان شناخته ‌شده و يکي از آن گياهاني است که به راحتي همه جا مي‌رويد. زيرفون براي سلامتي انسان مفيد و گياهي در دسترس است. در واقع اين گياه در تسکين و درمان بیماری هایی مانند نفخ، نقرس، بي‌خوابي و سم زدايي از بدن و غيره موثر عمل مي‌کند.
راههای درمان درد معده با داروهای گیاهیامروزه بسیاری از بیماری ها را می توان توسط طب سنتی درمان کرد برای رفع ناراحتی های معده بهتر است از طب سنتی کمک بگیرید .
گلپر از گیاهانی است که فقط در ایران می روید . محل رشد این گیاه نواحی کوهستانی و پر آب مثل اطراف رودخانه ها در دیزین ، اوشان‌، کندوان ، شمشک است . این گیاه از این مناطق به سایر نقاط ایران توزیع می شود . ولی به حدی نیست که بتوانیم آن ها را به خارج از کشور صادر کنیم .
Οدرمان نفخ وزخم معدهΟرفع بی‌اشتهاییΟدرمان عفونت‌های ادراریΟدرمان اسهالΟرفع بی‌خوابیΟبه عنوان دهان‌شویه برای رفع زخم‌های دهانی دستورات آشپزی بیشتر در کانال تلگرام تک آشپز
طبیعت گرماشتهاآوررفع بیخوابیتقویت مغزواعصابآرامش بخش وشادی آور۱ق.غ بهارنارنج در۱لیوان آبجوش،مدت ۲۰دقیقه دم بکشدسپس باعسل شیرین ومیل کنید.
این نوشیدنی یک ترکیب عالی برای رفع مشکلات گوارشی همچون سوءهاضمه، کندی حرکات روده و جمع شدن آب در بدن است. به همین دلیل، کسانی که به التهاب روده مبتلا هستند، نباید از این دو ماده استفاده کنند.
از بین بردن حرارت و التهاب بدناز بین بردن احساس رخوت و سستیتب بردفع صفرا
این دمنوش طبیعتی گرم و تر دارد. از خواص بیشمار این دمنوش می توان به درمان بیخوابی، آرامبخش اعصاب، ضدافسردگی و دلهره، نشاط آور، برطرف کننده میگرن، ضد سرماخوردگی و … اشاره کرد.
  درمان زخم معده و ورم معدهتقویت اعصابتقویت کننده مغز
  عرق آویشن : مسکن، ضد سرماخوردگی، مقوی معده، معالج بیماریهای قارچی پوست، ضد ورم بینی وگلو
طرز تهیه:  مواد لازم را داخل توری در ظرف مورد نظر ریخته و  آب جوش را اضافه کنید و در حرارت غیرمستقیم قرار بدهید و به مدت 10 دقیقه بگذارید آن‌ها خوب بجوشند تا دم بکشند.با یک شیرین‌کننده مثل عسل، نبات یا قند نوش‌جان کنید.
چای گل سرخ برای سم زدایی از بدنمصرف منظم چای گل سرخ در گام اول به سم زدایی و پاکسازی بدن کمک می کند. چون روی کبد و صفرا تأثیر داشته و باعث تمیزی آن ها می شود.البته باید گفت که با یک گل بهار نمی شود.باید این نوشیدنی را به صورت منظم و یک دوره درمانی میل کنید.
نوشیدن دمنوش گل گاوزبان و سنبل الطیب در هوای آلوده توصیه می شود. این دمنوش آرام بخش است و از بروز گرفتگی عروق قلب در هوای آلوده پیشگیری می کند.
زعفران، طبیعتی گرم و خشک دارد و*مقوّی معده*ضدّسرفه*ضدّحسّاسیت* خلط آور *مقوّی قلب*محرّک قوای مغزی*شادی بخش*خنده آور*ضّدکرم خوردگی دندان*شستشودهنده کلیه است.
فواید:به‌لیمو طبیعت گرم دارد  و *تقویت کننده حافظه*ضد نفخ*تقویت کننده معده *ضدآسم*خواب آور*آرام بخش*ضدمیگرن*ضدسردرد*ضد تپش قلب
خواص: آویشن با طبیعتی معتدل*ضدّ صفرا*بالابرنده فشارخون