طرز تهیه غذاهای ایرانی (211)

طرز تهیه : سینه های مرغ را به صورت نواری خرد کنید و داخل کاسه ای بریزید. سپس پیاز خرد شده ، ماست ، کمی روغن ، آبلیمو ، نمک و فلفل را روی مرغ های خرد شده بریزید و مخلوط کنید و 1 ساعت داخل یخچال استراحت دهید.
طرز تهیه: سبزی را کاملا خرد میکنیم. تخم مرغ ها را جداگانه میزنیم تا کف کند .تمام مواد را با هم مخلوط کرده ..قالب را چرب کرده و از مواد درون قالب میریزیم و در فر به مدت 20 دقیقه با حرارت 180 و 5 دقیقه گریل را ر وشن می کنیم.
طرز تهیه: کره آب شده را با شیر و آرد مخلوط کنید و خوب هم بزنید. سپس پیاز را رنده کرده همراه با نمک و فلفل سیاه و سیب‌زمینی قطعه قطعه شده در ظرف طبخ ریخته آن را بپزید.
طرز تهیه: مرغ را در دیگ گذاشته آب مرغ و آب لیموترش، سس گوجه فرنگی و پیاز را مخلوطش کرده روی حرارت ملایم بمدت یک ساعت بپزید. وقتی که مرغ سرد شد، آن را از استخوان جدا کرده از چرخ بگذرانید. سیب‌زمینی را هم جداگانه پخته و پوستش را گرفته و رنده‌اش کنید.
طرز تهیه: پیاز را سرخ کرده و گوشت را قطعه قطعه نموده کمی سرخش کنید. آن گاه هویج حلقه حلقه شده را در آن ریخته قدری بپزید. رب گوجه‌فرنگی را در روغن و آب‌لیمو و کمی آب گرم کرده بر روی گوشت و هویج بریزید و بگذارید تا خوب پخته شود.
طرز تهیه: برنج و لپه را در سه فنجان آب بمدت سیب‌زمینی دقیقه بپزید. گوشت چرخ کرده را در یک کاسه همراه با پیازچه، جعفری، تخم‌مرغ و ادویه ریخته هم بزنید. برنج و لپه را پس از دور ریختن آبش با مخلوط فوق قاطی کرده خوب هم بزنید.
طرز تهیه : پیاز خرد کرده را در دو قاشق سوپخوری کره سرخ کرده و در آن زردچوبه بریزید سپس تمام مرغ و آب‌گوشت مرغ را به آن اضافه کرده مدت یک ساعت روی آتش ملایم بپزید و بعد بگذارید مرغ سرد شود. وقتی که سرد شد گوشتش را از استخوان جدا کرده آن را از چرخ گوشت بگذرانید. نان را در شیر خیس کرده و آن را به مرغ چرخ کرده بیفزایید.
طرز تهیه: کنگر را درشت خرد کرده و در قابلمه ای ریخته با کمی آب بپزید یا میتوانید آنها را بخارپز کنید. بعد از پخت، کنگرها را در آبکش ریخته و صبر کنید تا آب آنها کاملا جدا شود.
طرز تهیه: ابتدا در تابه كره را مى ريزيم سير كوبيده شده را كمى تفت مى دهيم بعد باقالا را ريخته تا كمى عطر سير را به خودش بگيرد سپس شويد خرد شده را اضافه مى كنيم و با هم كمى تفت مى دهيم
طرز تهیه: پوست ریواس رو جدا کرده و شسته و ریز خورد میکنیم.در ظرفی سبزی کوکو و ریواس خورد شده و نمک و فلفل و زردچوبه رو ریخته و زیر رو می کنیم.تخم مرغ ها رو در کاسه ای شکونده و کمی با چنگال یا همزن دستی میرنیم تا از حالت لختگی در بیاید.